Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Bobo (Čičin)

BOBO OPUSTIL TENTO SVĚT 19. 11. 2012 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca březen 2018
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky:  jako kočičí jedináček, do domku s bezpečným výběhem, k pejskovi
Charakteristika: Boba (alias Čičina, jak ho nálezkyně pojmenovala, nicméně u nás jsme museli jméno změnit – jeden Čičin už u nás byl…) našla nálezkyně v říjnu 2018 na autobusové zastávce nedaleko Benešova. Nálezci vzali kocourka domů s tím, že si ho nechají – doma už mají všelijaké „havěti“ víc než dost, jeden kocourek navíc už by se ztratil. Odčervili, přeléčili rýmu a nechali ho vykastrovat. Bohužel po karanténě se ukázalo, že Bobo není vhodný typ do kočičí společnosti. Bobo se projevil jako dominantní a akční kocour, v jehož přítomnosti jsou ostatní kočky (ale i psi) ve stresu a volí ústup nebo rovnou úprk. To je ve zvířecí společnosti vždycky problém, takže nás nálezci poprosili, zda bychom se Boba neujali a nenašli pro něj vhodnější domov. Bobo (Čičin) tedy „nastoupil“ do našeho depozita 23. 12. 2018 a kupodivu se ukázalo, že s kočičkou Cecilkou, která v depozitu zrovna pobývala, nemá žádný problém… Za určitých příznivých okolností asi Bobo kočičího společníka či společnici zvládne – zřejmě záleží na věku a temperamentu. Je to hodný, ale akční a temperamentní mladý kocourek, hodí se do rodiny (klidně s malými dětmi), kde se něco děje… Určitě bude vyžadovat bezpečný výběh. Hodí se i k pejskovi.
Bobo (Čičin) na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

23. 12. 2018
Bobo převzal Plamínkovy dárky z vánočního Kočičího přání (konaného 15. 12. 2018–5. 1. 2019).

5. 1. 2019
Bobo našel nový domov. Na inzertním portále padl do oka manželům z obce nedaleko od Žatce. Vzhledem i jménem jim totiž připomněl jejich kočičího nebožtíka… A protože i všechny ostatní podmínky byly naprosto ideální, Bobo se sbalil na cestu a vyrazil do nového domova – věříme, že tentokrát trvalého. Bude žít v domku se zahradou a jako kočičí jedináček – tedy přesně to, co potřebuje. Za prima domov pro Boba velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

19. 11. 2020 jsme na Messengeru našli smutnou zprávu z nového domova.
Bohužel smutná zpráva, dnes nás opustil náš Bobo, po krátké těžké nemoci. Měl bohužel rakovinu střevního traktu s rozsáhlým nádorovým onemocněním, které se podle veterinárního lékaře neslučovalo se životem. Je nám to moc líto, byl to člen rodiny a kámoš a budeme na něj dlouho vzpomínat:-(

6. 1. 2020 jsme na Messengeru našli další vzkaz a fotografii z nového domova.
Tak dnes to byl přesně rok, co k nám do života vstoupil BOBO, a během té doby nás zcela ovládl a zpříjemnil díky Vám naše dny. Přejeme si, aby to dlouho vydrželo, ještě jednou díky a Vám i teamu kolem Vás hlavně hodně zdraví a spokojenosti v novém roce přejí E., P. a Bobo z L.

2. 11. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

30. 4. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Díky za podporu, opravdu se s ním nenudíme. Systematicky nás nutí k přestavbám domu (přesuny všech zbytečných dekorací shora dolů), řeší za nás komunikační problémy (řekni paničce/páníčkovi, aby…), chůzí po klávesnici mého počítače vytváří pro internetové vyhledávače typu Seznam.cz nebo Google nerozluštitelné úkoly (typu sssssssssssssssssssssssssssssůolkůpokfo atd.). Prostě toho má moc. Taky přeji hezký den Vám i ostatním kočkám, až si zase on nebo já vymyslíme nějakou další ptákovinu, budu informovat. Posílám foto jeho práce s mým diářem.

29. 4. 2019 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

19. 3. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Posílám pár fotek našeho vedoucího… Abych miláčkovi vyšel vstříc ve všem, došel jsem tak daleko, že jsem mu vztyčil sloup v prostředku mé už tak malé pracovny. Moc se mu líbí… Pozdrav s přáním pevného zdraví pro Vaši záslužnou činnost. Z Líčkova zdraví N. a Bobo.

8. 2. 2019 jsme na Facebooku našli krátké video z nového domova (dostupné jen pro uživatele Facebooku).

19. 1. 2019 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova.
Posílám pár nových fotek miláčka pro Váš archiv. S pozdravem PN

17. 1. 2019 jsme na Facebooku našli zprávu z nového domova.
Aklimatizace proběhla velmi rychle, už to tady šéfuje, paničce zabral postel, návštěvy přijímá, jako kdyby tu byl odjakživa a my to s radostí sledujeme a přistupujeme na jeho hry… Pozdrav do Prahy!!

6. 1. 2019 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, tTak zatím to vypadá až podezřele hladce… převoz byl bez problémů, adaptace na nový domov probíhá, jak jsme si představovali, chlapec hned pochopil, kam na toaletu, večer už bez problémů obsadil pelíšek paničky a spal s ní v posteli… jí a pije normálně, a jak vidno z přiložených fotek, tak se nenudí. Řeším pro něj větší škrábadlo a jinak vše necháváme v jeho režii. Tak ještě jednou dík a občas pošlu dokumentaci dalšího vývoje. Zdraví PN