Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cesmína

CESMÍNA NAŠLA NOVÝ DOMOV 11. 11. 2018 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: cca květen 2018
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?:  
Podmínky: 
Cesmína na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

27. 10. 2018
Cesmína, Iris a Hlaváček jsou koťata, která namnožili bezdomovci v bývalém vokovickém zahradnictví. Přebírali jsme je v pátek 26. 10. 2018 od paní Soni Thomové, která se dlouhodobě a s podporou dalších dobrovolníků a organizací (Cat World a Psí život) v dané lokalitě angažuje s cílem omezit neřízené množení koček. A těm již narozeným zajistit aspoň základní péči a kvalitní stravu do doby, než se pro ně najdou nové domovy. Všechno proběhlo jaksi narychlo, bezdomovci nejsou vždy svolní „své“ kočičky vydat, a tak když už se zadaří, je třeba neváhat a brát. Cesmína je starší než její dva sourozenci, je to kotě z prvního jarního vrhu. Je už kastrovaná. Díky průběžnému odčervování a kvalitní stravě, kterou dobrovolníci zajišťují, se jeví ve slušné kondici. Všechna koťátka jsou navíc socializovaná, kontaktní, mezi sebou nekonfliktní. Nyní jsou v karanténě.

11. 11. 2018
Cesmína odjela s bratříčkem Hlaváčkem do nového domova. Padli do oka mladým manželům se dvěma dětmi z Prahy – poohlíželi se po kočičích kamarádech do bytu. Už se zabydlují a zprávy jdou dobré – žádná tréma se nekoná. Za prima domov pro Cesmínu a Hlaváčka velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

24. 12. 2018 jsme obdrželi další e-mail a fotografie z nového domova – text e-mailu je k dispozici na Hlaváčkově profilu, fotografie jsou součástí Cesmínina fotoalba.

21. 11. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, jsme moc rádi, že už našla domov i Iriska a že se dostala do dobré společnosti další kočičky a nezůstala sama! U nás doma, jak jste správně předpovídala, teď nuda opravdu nehrozí:-) Koťata jsou velmi temperamentní, zejména Cesmínka, která je skutečná lovkyně, zejména co se týká jakéhokoliv jídla. Je na nich vidět, že oba vyrostli podle zákona džungle a museli se ve Vokovicích hodně ohánět… Naštěstí jsou mimořádně přítulní a nechají se i od kluků trpělivě tahat, narozdíl od našeho nebožtíka sedmnáctiletého kocoura Sisáčka, kterého jsme měli moc rádi, ale k dětem nikdy příliš mazlivý nebyl; náš starší Jaroušek už ve dvou letech často přiběhl s pláčem, že „Čiči ťaf!!“ Cesmínka a Žahourek (jak jsme překřtili Hlaváčka – manželce to přišlo přiléhavější, když je takový krásně žíhaný) jsou zatím opravdu spíš divoké šelmy, zejména se nám vůbec nedaří naučit je disciplíně při stolování, takže během našich jídel musejí být v obýváku, protože jinak jsou každou půlminutu na stole a s bleskovou pohotovostí kradou jídlo přímo z talíře! Opakované sundavání nepomáhá a tlouct je nechceme… zatím to tedy funguje takhle, snad se časem zcivilizují, abychom je nemuseli přes oběd dávat do vyhnanství. Rádi si hrají s Vašimi hračkami, a aby se o ně neprali, koupili jsme jim další myšku s cinkacím zvonečkem a chrasticí klubíčko, obojí mají rádi, stejně jako loví autíčka, která si kluci pouštějí. Milují i malé kovové káči, které jsem kdysi koupil klukům. Často se spolu kočkují; Cesmínka má zatím navrch, a Žahourek už několikrát i kňučel, až jsem je musel rozehnat. Ale je vidět, že jsou rádi spolu a je jim tak mnohem veseleji než jedné kočce samotné. Občas taky něco shodí, ale zatím nezpůsobili žádné škody. Zejména Žahourek miluje prádlo zavěšené na sušáku a několikrát už udělal pěknou spoušť! Manželka dnes zastihla Cesmínku, jak balancuje na opěradle mého křesla, měří si vzdálenost k dekoračním „beruškám“ zavěšeným pod lustrem, a přemýšlí, jestli ke skoku využít sušák jako odraziště. Zatím ještě na lustru nebyla:-) Uvidíme. S našimi králíky jsme je spřátelil už po třech dnech, dopadlo to dobře a honí se spolu po bytě. Jídla dostávají asi dost – Žahourek zesílil z původních cca 1 100 g na současných 1 350 g, a Cesmínka také viditelně přibrala, takže nouzí netrpí. Nocují zatím obvykle v obýváku na kanapi nebo na křesle. Právě se chystáme koupit na Zoohitu nějaké vhodné vysoké škrabadlo do stropu včetně pelíšků a budek; snad to budou využívat; pošleme Vám fotky, až to zařídíme. Srdečně Vás zdraví P. a všichni jejich živočichové:-)

13. 11. 2018 jsme obdrželi další e-mail a fotografie z nového domova – text e-mailu je k dispozici na Hlaváčkově profilu, fotografie jsou součástí Cesmínina fotoalba.

11. 11. 2018, ještě v den odjezdu do nového domova, jsme obdrželi první e-mail z nového domova.
Dobry vecer, pani Cetlova, obe selmicky uz se u nas zabydluji, prosmejdili cely byt. Hlavacek se na 20 minut ztratil, nez jsme ho nasli schovaneho za kabaty. Cesminka se navecerela, Hlavacek si zatim jen parkrat kousl. Cesminka si hraje s cinkaci kulickou. Poslu fotky. Zdravi Vas P.!