Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hlaváček (Žahour)

HLAVÁČEK NAŠEL NOVÝ DOMOV 11. 11. 2018 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca srpen 2018
Kastrovaný/a?: ne
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?:  
Podmínky: 
Hlaváček na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

27. 10. 2018
Cesmína, Iris a Hlaváček jsou koťata, která namnožili bezdomovci v bývalém vokovickém zahradnictví. Přebírali jsme je v pátek 26. 10. 2018 od paní Soni Thomové, která se dlouhodobě a s podporou dalších dobrovolníků a organizací (Cat World a Psí život) v dané lokalitě angažuje s cílem omezit neřízené množení koček. A těm již narozeným zajistit aspoň základní péči a kvalitní stravu do doby, než se pro ně najdou nové domovy. Všechno proběhlo jaksi narychlo, bezdomovci nejsou vždy svolní „své“ kočičky vydat, a tak když už se zadaří, je třeba neváhat a brát. Hlaváček je díky průběžnému odčervování a kvalitní stravě, kterou dobrovolníci zajišťují, ve slušné kondici. Všechna koťátka jsou navíc socializovaná, kontaktní, mezi sebou nekonfliktní. Nyní jsou v karanténě.

11. 11. 2018
Cesmína odjela s bratříčkem Hlaváčkem do nového domova. Padli do oka mladým manželům se dvěma dětmi z Prahy – poohlíželi se po kočičích kamarádech do bytu. Už se zabydlují a zprávy jdou dobré – žádná tréma se nekoná. Za prima domov pro Cesmínu a Hlaváčka velmi děkujeme!nbsp;
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

23. 12. 2019 jsme obdrželi další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Cesmínině profilu, fotografie jsou součástí Žahourova (Hlaváčkova) fotoalba.

24. 12. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, posíláme Vám ještě krátkou zprávu o tom, jak se u nás vede Vašim koťátkům:-) Oba jsou moc roztomilí, neobyčejně přítulní a příkladně zlobiví:-) Lézt na stůl a na kuchyňskou linku jsme je neodnaučili, jsou to prostě lovci; před jídlem je tedy zavíráme do obýváku, a když se jim podaří proklouznout, nějaký ten ukořistěný kus šunky nebo párek prostě patří k chodu domácnosti. Žahourek (alias Hlaváček) už u nás přibral z původních tuším 1 200 g na dnešních 1 900 g; i Cesmínka se trochu „spravila“. Dostávají nejlepší papání a zjevně jim to svědčí. Minulý týden jsme měli doma pět dní na opatrování černou kočičku Cesmínčina věku od manželčiny kolegyně, co odjela na dovolenou; kočičky na sebe první dva dny trochu mručely, ale pak si zvykly. Vzápětí se k nám na dva dny nastěhoval padesátikilový pyrenejský horský pes Míša od mé sestry, a na toho kočky opravdu vrčely a prskaly, ale Míša je dobrák od kosti, takže to prošlo bez incidentů, nepočítám-li chvíli, kdy se Žahourek nečekaně potkal s Míšou ve dveřích a rozhodl se zachránit útěkem, v tomto případě po zácloně až pod strop, k malé radosti manželky (její milované záclony…!). Přes Úschovnu Vám opět posílám pár fotek. Přejeme Vám všichni krásné Vánoce, hodně zdraví do nového roku a radost z Vaší záslužné péče o kočičky! Srdečně Vás zdraví P.

21. 11. 2018 jsme obdrželi další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Cesmínině profilu, fotografie jsou součástí Žahourova (Hlaváčkova) fotoalba.

13. 11. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, právě jsem Vám poslal pár fotografií ze života Cesmínky a Hlaváčka v naší domácnosti:-) Až na tu poslední pocházejí všechny fotky z neděle, tj. záhy po jejich příjezdu k nám. Koťátka jsou velmi čiperná (jak je i z fotek vidět) a zabydlela se velmi rychle. Záchůdek našli oba hned a vzorně ho využívají. Snažíme se je učit, že nemají lézt na stůl a na kuchyň, což se zatím moc nedaří, protože nechceme být přehnaně přísní, snad časem… O své újmě jsem jim udělil výjimku, že smějí sedět na rohu jídelního stolu, odkud mají nejlepší výhled na klec s andulkami. Rádi také pozorují králíky, kteří z nich byli v první chvíli vyděšení a panickým dupotem zahnali Cesmínku, která se plížila ke kleci v tygřím postoji:-) Ale teď už se vzájemně v klidu prohlížejí. Společně všechny čtyři jsme je zatím nevypustili; tříletá králičice Rozinka je velká bojovnice, na každého nově příchozího si musí nejdřív zvyknout a zejména drobného Hlaváčka by teď mohla zle pocuchat. To se vyřeší časem. Tak tolik zatím pro ilustraci, že našim čerstvým přírůstkům se u nás vede dobře. Kromě Vašich hraček si oblíbili také zelené točítko a kovovou káču, se kterou hrají úplný hokej. Jsme rádi, že jsme si vzali oba: je vidět, že je jim ve dvou mnohem veseleji než jednomu samotnému – tulí se k sobě, kočkují se a společně provádějí různé lumpárny:-) Zdraví Vás P. a jejich zvířátka

11. 11. 2018, ještě v den odjezdu do nového domova, jsme obdrželi první e-mail z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Cesmínině profilu.