Jdi na obsah Jdi na menu
 


? Cimpr (Pedro)

CIMPR NAŠEL NOVÝ DOMOV 17. 6. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca říjen 2015
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, k jiné kočičce či kocourkovi přiměřeného věku a temperamentu
Charakteristika: Cimpr a Campr jsou bratři, potomci nekastrované vesnické kočky… Jejich nálezce se jich ujal, a než jsme je mohli přijmout, poskytl jim bydlení, krmení a základní ošetření. U nás jsme pak obstarali všechno další, takže teď oba hledají nové domovy. Společný domov by byl ideální, ale není podmínkou – oba jsou vhodní k jakékoliv kočičce či kocourkovi podobného věku a temperamentu. Oba, jako správní potomci venkovské kočky, jsou ještě ostražití, co se přístupu k lidem týče. Obzvlášť Cimpr je opatrný, zvlášť před cizími lidmi. Před námi se pohybuje volně, ale chytání je trochu komplikované. Nicméně když už se podaří, je Cimpr krotký, nezáludný  a nechá se pochovat. Chce to čas, ale při troše trpělivosti to bude mazel.
Cimpr na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

15. 2. 2016
Barunka, Campr a Cimpr k nám dorazili 12. 2. 2016. Všichni jsou potomky nekastrovaných koček, kterých po českých vesnicích běhají tisíce, bohužel… Campr a Cimpr jsou bratři nalezeni začátkem roku 2016. Než jsme je mohli přijmout k nám, zajistil jejich nálezce základní ošetření, odčervil, vykrmil… Nechat si je natrvalo však nemohli, a tak putovali k nám. Campr a Cimpr jsou převozem vyděšení a vyplašení (přičemž Cimpr je ještě o něco plašší než Campr), na rozdíl od Barunky, která se adaptovala poměrně rychle. Oba bratry tedy necháme pár dní v klidu, pak bude následovat očkování.

5. 3. 2016
Cimpr hledá nový domov.

7. 5. 2016
Cimpr děkuje za dárek, který získal v májové akci Kočičího přání (1.–15. 5. 2016).

21. 5. 2016
Tak bratr Campr dnes našel nový domov, Cimpr je stále u nás… Po bratrovi se mu stýskat nebude, začlenil se dokonale do naší „smečky“. Rádi bychom ho samozřejmě také viděli v novém domově, ale není to úplně jednoduché – zájemců už několik bylo, přece jen je to krasavec, ale stále hodně lekavý, a před návštěvami prchá jak o život. Což všechny zájemce dosud odradilo… Když se ho ale podaří chytit, je to mazlík, nechá se chovat… Jen ten „odchyt“ je pro všechny zúčastněné traumatický:-( Snad se najde odvážný páníček či panička, kteří dají Cimprovi čas…

17. 6. 2016
Cimpr našel nový domov. Na inzertním serveru si ho vyhlédli mladí manželé žijící v rodinném domku v městečku severně od nás. Přesně takového kocourka totiž mívali… Cimpr byl jasná volba a dnes si pro něj přijeli. Naštěstí je nezaskočil Cimprův vyděšený výraz, a tak Cimpr odjel do nového domova. Za domov pro Cimpra velmi děkujeme

19. 7. 2016
K Pedrovi se nastěhoval ještě náš Karlík:-) 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

1. 1. 2020 jsme dostali smutný e-mail z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, přejeme jenom to nejlepší! Hodně zdraví, štěstí, lásky a hodně úspěchů ve Vaší krásné a zároveň náročné práci se zachraňováním všech kočiček a kocourků. My máme smutek s Pedrem. Začátkem prosince se nám ztratil a nepodařilo se nám jej najít. Mysleli jsme, že se třeba jenom někam zatoulal. Byl to velký lovec a šelma a venkovní výlety si naplno užíval. Nedočkali jsme se však. Pak jsme si stále ještě dávali naději, že snad přijde a nepřišel. Během Vánoc jsme Vám s tím nechtěli dělat starosti a smutek. Nám v této době moc pomáhá Karlíček. Z něj se stalo veliké mazlivé zlatíčko, hodně k nám přilnul, o to víc nyní, když nemá Pedra. Po Pedrovi se nám bude stýskat dlouho. Stal se z něj prima kocourek, který byl rád na světě a byla s ním legrace. Snažíme se to brát tak, že to byl osud a že jsme pro něj udělali vše, co bylo v našich silách, a zkvalitnili jsme mu více jak tři roky života. Přejme Vám málo takovýchto příběhů, je nám líto, že jsme Vám právě dnes museli poslat tuto smutnou zprávu. K.

5.1. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

19. 12. 2018 jsme dostali další e-mail s fotografií z nového domova (viz Karlíkův profil).

5. 11. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova – text e-mailu viz Karlíkův profil, fotografie jsou součásti Pedrova fotoalba.

17. 10. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, velmi Vám děkujeme za zájem o naše – Vaše kocourky. Kája i Pedro jsou naše zlatíčka, mají se krásně. Pedro je úplně 100% otrkaný mazlivec, Kája se lepší než býval kdysi, ale přeci jen je občas na pozoru – to hlavně, když je u nás nějaká návštěva, to pozoruje a většinou jde přeci jenom raději ven. Ale myslím, že přes tuto zimu se i tato drobnost doladí. Evidentně se mu nechce do ošklivého počasí. Jako dobrůtku jim každý den dáváme bílý jogurt, ten milují, a tak si je můžeme získat. Dáváme jim jej osobně ze lžíce tak, aby bylo dost jasné, kdo za takovou dobrou stravu může. Přes víkend Vám pošleme nějaké pěkné fotky. Věříme, že se máte v Kocourkově hezky. Dívala jsem se u Vás na webu a vidím, že jste již pomohli velkému množství kocourků a kočiček. Jen tak dále! Pěkný den Vám přeji K.

30. 12. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova – text e-mailu viz Karlíkův profil.

7. 12. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, posíláme Vám nové fotky našich kocourků. Jsou to zlatíčka. Jsou spokojení a užívají si to víc a víc. Chodí si ven a i odpočívají doma – dle libosti. Krásně se nám společně žije. Karlík je neuvěřitelný mazel a i se nechá pochovat. Včera u nás byla návštěva a zůstal, nehledal úkryt jako dříve. Pedro je zase tak trochu rošťák, máme spolu legraci. Kocourci Vás všechny moc pozdravují a chtěli by poslat kamarádům na účet nějakého Ježíška. Když nám pošlete Vaše číslo účtu, trochu Vám rádi přispějeme. Mějte se v Kocourkově moc pěkně! K.

9. 10. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, posíláme Vám další zprávy z domova. Máme se s Pedrem a Karlíkem lépe a lépe. Každý den si k nám kocourci chodí pro pomazlení a jsou moc rádi na světě. Tečou jim sliny blahem, jak se jim hlazení zamlouvá. Také se jim dost líbí venku. Nyní si už najeli na pevný režim. V noci jsou převážně venku a přes den zase hlavně doma. Je to přesně to, co vyhovuje i nám. Je pěkné pozorovat, jak se mají navzájem rádi. Hlavně Pedro často chodí za Karlíčkem, objímá a olizuje jej. Nedá se k tomu nic dalšího dodat, podívejte se na fotky, které Vám posíláme. S přáním pěkného dne Karlíkovi – Pedrovi

14. 9. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova – text e-mailu viz Karlíkův profil, fotografie je součástí Pedrova fotoalba.

28. 8. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, posíláme zprávy z domova. Karlík i Pedro se mají nádherně a je s nimi větší a větší legrace. Je to prima. Karlík je stále ještě trochu lekavější, ale každým dnem je vidět nějaký pokrok. Méně a méně se nás bojí a včera poprvé si k nám zašel pro pohlazení. Je to pro nás veliká radost. Když jej hladíme, je tak moc rád. Štěstím a blahem mu tečou sliny. S Pedrem se mají stále rádi. Hrají si, navzájem se olizují a spolu i devastují naše obydlí. Na noc přikrýváme, co se dá. Baví je se honit. Jenom návštěvy musí Karlík vždy pod tou sedačkou přečkat. Těšíme se, až to překoná, pak z něj bude milionový kocourek.:-) Velmi Vám děkujeme za taková zlatíčka. Jsme moc rádi, že je máme. K.

18. 8. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova – text e-mailu viz Karlíkův profil, fotografie je součástí Pedrova fotoalba.

5. 8. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova – text e-mailu viz Karlíkův profil.

31. 7. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova – text e-mailu viz Karlíkův profil, fotografie jsou součástí Pedrova fotoalba.

30. 7. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova, kde se právě zabydluje Karlík – text e-mailu viz Karlíkův profil.

22. 7. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova, kde se právě zabydluje Karlík – text e-mailu viz Karlíkův profil.

21. 7. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova, kde se právě zabydluje Karlík – text e-mailu viz Karlíkův profil.

20. 7. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova, kde se právě zabydluje Karlík – text e-mailu viz Karlíkův profil.

19. 7. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova, kde se právě zabydluje Karlík – text e-mailu viz Karlíkův profil.

2. 7. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer paní Cetlová, posíláme Vám další zprávy o Pedrovi. Je to šikulka, dělá každým dnem pokroky. Nechá se hladit, ač plachost je občas stále přítomna. Přes den odpočívá a večer oživne a po nocích se tu dějí zajímavé věci. Rád si s námi hraje. I si přijde pro pohlazení. Nastavím mu ruku a on mi do ní drcne. Je prima. Dnes však byl nějaký unavený. Možná to bylo tím, že je sobota a všichni jsme zůstali doma a my jsme byli rádi, že si na něj najdeme přeci jen více času. A na to možná není zvyklý. Byl dnes trochu morous. Pro pohlazení si přišel jen výjimečně. Spíš naopak. Přemýšlel, kam by zalezl. Ach jo, není to jednoduché. Střídají se u nás pocity euforie a smutku. To pak přemýšlíme, jestli mu sem přivezeme Karlíka nebo nějakou jinou velikou mazlivku, která by mu měla předvést, jak se má chovat:-) Stále ale věříme, že to bude dobré. Kromě dneška se vše vyvíjí dobře, chodí si se mnou dokonce i pro žrádlo. Napadá mě ještě jedna varianta, proč by měl být dnešek jiný. Miluje jídlo. Ráno dostává misku granulek a večer cca 90 g masa. Ráno poprvé vyjedl všechny granule, a tak jsem mu přisypala další, ty mu tam ale zbyly. Když jsem mu navečer ukázala maso a šla s ním k misce, nešel se mnou jako minulé dny. Je možné, že se přejedl a pak byl nevrlý? Když jsme měli původního kocourka, někde jsem si vyčetla, že by měl dostávat jídlo jen dvakrát denně a nemělo by mu zbývat. Jaký na to máte názor? Podívejte se na pěkné fotky. Asi občas musí pozlobit, abychom si další dny vážili velkých pokroků. Teď jej však čekají horší chvíle. Jedeme na pár dní pryč. Bude zde mít dohled a možná i také klid. Třeba si uvědomí, že mu chybíme. Věříme, že bude vše v pohodě. Mějte se v Kocourkově pěkně. K.

21. 6. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, opět se ozýváme. Pedro dělá velikánské pokroky. Už se s radostí nechá hladit, zatíná drápky, vrní si a před chvílí mi ukázal dokonce i bříško. Je neskutečné, že když se něco nového povede, velmi rychle si to zapamatuje a příště na to přímo naváže a udělá zase krůček dál. Pedro je krásný, hodný, klidný a jemný kocourek. Jen nevíme, jak přemýšlet s Karlíčkem. Věřím, že když u Vás byli spolu kamarádi, mohli by tak pokračovat i nadále, a že bychom byli společně spokojeni. Mně se Karlíček moc líbil, protože je to krásně černý a veliký kocour. A já mám z dětství pěkné vzpomínky na černou kočičku. Je také takový dobrák jako Pedro? Není to tak, že když tu budou dva, budou tu spíše pro sebe a nás „odsunou“ na druhou kolej? Nemáme s více kočkami prostě zkušenost a nevíme, zda nám stačí Pedro sám, nebo to bude s ještě jedním kamarádem lepší. Jaká jsou pro a proti, je lepší mít jednoho nebo dva? Včera jsem brouzdala Vašimi stránkami. Je neuvěřitelné, kolik kočiček jste již zachránili a jak z Vašich stránek čiší, že děláte svoji práci s radostí a jak všechny kočičky a kocourky milujete. Děkujeme nejen za nádherného Cimpra, Pedra. K.

20. 6. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, je to s ním prostě paráda. Dnes ráno čekal v kuchyni pod stolem a chtěl si hrát. Pořádně se napapkal a odskočil. Dokonce si i vlezl do takové kukaně – budky, které je ve výšce na škrabadle. Je mi moc líto, že jsem musela do práce. Během dne za ním zaskočím. Myslím, že jsme měli šťastnou ruku při výběru hračky – je to obyčejné lanko s maličkými dřívky a udělá spoustu legrace. Pedro je už teď velký miláček naší rodiny. I my z toho máme euforii:-) Fotky Vám samozřejmě rádi pošleme. Zdravíme, K.

19. 6. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý večer paní Cetlová, dnes máme další velikánské zážitky. Pedro si z pod sedačky vylezl sám. Vylákali jsme jej oblíbenou myšičkou s dřevíčky na lanku. Hráli jsme si, teď prozkoumává terén a i se trochu nažral granulek. Máme velkou radost. Mějte se v Kocourkově moc pěkně. K.

18. 6. 2016 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, dnes je u nás již Cimpr, Pedro celý den. Když jsme jej přivezli, přebýval chvíli v přepravce a pak si vlezl na jiné velmi bezpečné místo – do kočičí prolejzačky – do tunelu. Tam pobyl do noci. Přes noc si šikulka odskočil na záchodek, bohužel ale neměl chuť na jídlo a přemístil se pod sedačku. Tam jsme jej nechali do odpoledne. Pak jsme si jej vytáhli a chovali, po chvíli se i uklidnil a snad se mu to aspoň trochu líbilo. Nám moc. Pod sedačkou se ale stále cítí nejbezpečněji. Chodíme si jej tam stále hladit. Věříme, že si na nás takto rychle zvykne. Je vidět, že z něj roste moc hodný kamarád, jen mu je asi moc smutno, nemůže asi zapomenout na velkou kočičí rodinu. Mějte se v Kocourkově moc hezky. K.