Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karlík

KARLÍK NAŠEL NOVÝ DOMOV 19. 7. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca červen 2015
Kastrovaný/a?: ano, 16. 2. 2016
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do kočičí společnosti, do domku s bezpečným výběhem
Charakteristika: Karlík a jeho sestřičky Kristýnka a Sárinka byli nalezeni v opuštěném domě nedaleko Kralup na Vltavou. Jejich nálezce se jich ujal a poskytl jim dočasný azyl, ale natrvalo u něj koťátka zůstat nemohla, a tak když se u nás uvolnilo místo, dorazila k nám. Kristýnka a Sárinka už našly nový domov, Karlík u nás stále zůstává. Ne že by se zájemci nehlásili, ovšem Karlík zatím na jakoukoliv návštěvu reaguje tím, že se schová, což zatím všechny zájemce odradilo… A přitom je to krotký, hodný a mazlivý kocourek, který ze všeho nejvíc miluje jídlo – při jídle je s ním také nejlepší domluva, to se doslova vnucuje… a také vypráví spoustu historek o tom, že už několik dní nejedl:-) Pravda, po jídle jeho zájem o člověka trochu opadne, ale i tak se nechá bez problémů chytit, pochovat, pomazlit… Je ale stále trochu vyjukaný a bude prostě v novém domově potřebovat víc času, aby si zvykl. Je to ale dobrák od kosti, může bez obav i k malým dětem, nic jim neudělá, jen zpočátku bude vylekaný, ale to zvládne. Je vhodný do jakékoliv kočičí party, ideálně do domku s možností bezpečného výběhu. Výhodou jeho lekavosti bude to, že za výběh sice bude velmi vděčný, ale nebude se vzdalovat od domu – tolik se bojí:-)
Karlík na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

14. 9. 2015
Kotě s pracovním názvem Kotě002 jsme spolu s jeho dvěma sourozenci přijali 9. 9. 2015. Ani u jednoho z nich zatím neznáme pohlaví, proto neutrální pracovní název… Sourozenci byli nalezeni v opuštěném domě v obci nedaleko Kralup nad Vltavou, evidentně bezprizorní. Jejich nálezce se jich ujal a poskytl jim dočasný azyl, trvale ale u něj zůstat nemohou, takže putovali k nám, zatím tedy jen dvě z nich, třetí, zrzek, dorazí později…Obě koťata jsou vystrašená, vylekaná, evidentně nezvyklá na lidskou společnost…

11. 10. 2015
Karlík hledá nový domov.

17. 9. 2015
Tak se ukázalo, že kotě s pracovním názvem Kotě 001 je kočička, dostala tedy jméno Kristýnka po jedné z dcer nálezce. Černé koťátko s pracovním jménem Kotě 002 je kocourek, který dostal jméno Karlík. 13. 9. 2015 k nim přibyla další zrzavá sestřička jménem Sárinka.

25. 12. 2015
Karlík děkuje za dárek, který získal v rámci vánočního Kočičího přání konaného 15. 12. 2015–6. 1. 2016.

14. 5. 2016
Karlík děkuje za dárek, který získal v májové akci Kočičího přání (1.–15. 5. 2016).

23. 5. 2016
Karlíkovy zrzavé sestřičky už dávno našly nový domov, černý Karlík je stále u nás… Bohužel – před návštěvami se pořád schovává a bojí se v zásadě všeho nového. Ale je to velká škoda, protože když si zvykne, je to úžasný, mazlivý, milý, hodný a nezáludný brouček… U nás se hodně kamarádí s Kšandou, což nevidíme úplně rádi, protože Kšanda ve svém vztahu k lidem prakticky nepokročila a máme trochu obavy, aby se Karlík ještě něco nepřiučil. Ale stejně je z kapacitních důvodů rozdělit nemůžeme, takže můžeme jen doufat, že se Kšanda naučí spíš něco od Karlíka.

19. 7. 2016
Karlík našel nový domov. Je to už téměř rok, co jsme ho přijali do Kocourkova. A tehdy bychom nevěřili, že u nás zůstane tak dlouho. Je to moc hodný kocourek, ale moula:-) Všeho nového se bál a stále mu trvá, než si na něco zvykne. Jeho sestřičky Kristýnka a Sárinka už nový domov dávno našly, asi také proto, že měly atraktivnější zbarvení – Karlík je bohužel černý, což je nejméně žádaná barva. Karlík většinu návštěv a zájemců odradil tím, že se zásadně schovával. Ale tentokrát se zájemci nenechali ošálit:-) – před několika týdny adoptovali našeho Cimpra (nyní Pedra) a rozhodli se mu pořídit společníka. A tak Karlík dnes odjel. Ano, při příjezdu do nového domova byl vyplašený, zmatený… Ale když si noví majitelé poradili s Cimprem (Pedrem), poradí si i s Karlíkem. Držme palce, ať to klapne:) Za prima domov pro Karlíčka moc děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

1. 1. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

24. 10. 2022 jsme na WhatsApp našli další pozdrav a foto z nového domova.
Karlíček je naše veliké zlato. Je bez bráchy, ale on chodí často ven a tam kamarády a kamarádky jistě má. A s námi se také kamarádí více. Stále jej máme někde v posteli.

1. 1. 2020 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Pedrově (Cimprově) profilu, foto je součástí Karlíkova fotoalba.

5. 1. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

19. 12. 2018 jsme e-mailem dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

5. 11. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, konečně jsem se dostala k poslání fotek našich zlatíček. Teď za posledních čtrnáct dní, jak je větší zima, si hodně zvykli na povalečský styl života. Pedro se už začíná i rád chovat. Dnes jsme ale konstatovali, že až Karlíček úplně ztratí zábrany, bude z něj právě z něj hlavní mazel. Když jej hladíme, slastí mu totiž tečou sliny. Mějte se krásně! K.

17. 10. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Pedrově (Cimprově) profilu.

30. 12. 2016 jsme dostali novoroční přání z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, omlouváme se za pozdní reakci. Nějak nás předvánoční čas semlel a tak reagujeme až nyní. Dnes jsme Vám odeslali na Váš účet 2000 Kč. Děkujeme Vám za naše zlatíčka, za vynikající pomoc, kterou jste poskytli nejen jim. Vám a všem kočičkám a kocourkům přejeme v příštím roce hodně zdraví, pěkných chvil a hlavně žádné další ztráty. Přejeme Vám jen samé úspěchy! Jsme rádi, že jste tak prima. Karlík i Pedro jsou stále moc fajn kocourci, mají se rádi a je s nimi legrace. Máme jen jednu reklamaci. Neumějí chytat myši. Nejspíše oni nám domů přinesli nějakého rejska, pochybujeme, že se objevil jen tak náhodou. Honili jej, až jim vlezl pod nohu sedačky a tam se nemohli dostat, jenom číhali. Když jsme jim myšku vyhnali ven, utekla jim zase a manžel ji musel zneškodnit sám. No, hlavně, že máme dva kocoury, konečně máme doma myši:-) Další den zase Pedro zaperlil, začal blbnout s myší – hračkou na šňůrce a klacíku. Popadnul ji a i s klacíkem ji táhnul po schodech dolů až na zahradu, tam ji dal co proto. Pak ji zase donesl zpět. To byl rachot! Zdraví K., Cimprovi, Karlíkovi.

7. 12. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Pedrově (Cimprově) profilu, fotografie jsou součástí Karlíkovy fotogalerie.

9. 10. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Pedrově (Cimprově) profilu, fotografie jsou součástí Karlíkovy fotogalerie.

14. 9. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Karlík se v novém domově ztratil, ale naštěstí se zase našel:-)
Dobrý den paní Cetlová, posíláme Vám velmi pozitivní pozdravy z kočičího domova. Jsme moc spokojeni. Z kocourů jsou velké šikuly. Včera, když se večer Karlík objevil, nebyl to žádný chudinka, který prožil dva dny skrčený v nějaké kůlně, ale byl to frajer a snažil se nám naznačit: „Jsem mazák a zvládl jsem to. Venku si to moc užívám. Byl jsem totiž v parku a tam je svatý klid. Ještě musím vše ukázat Pedrovi.“ Do sytosti se nažral, krátce se nechal pomazlit, zavelel Pedrovi a šli na to. Zase se objevili až dnes večer. Postup byl stejný. Jen mazlící fáze byla přeci jenom trochu delší. Užívají si to se vším všudy. Mají se pěkně a navzájem moc rádi. V pondělí a v úterý, kdy jsme Karlíka postrádali, si jsme skoro jisti, že byl v parku, který je od našeho domu přes naštěstí klidnou ulici, cca padesát metrů. Když jsem v úterý navečer ještě hledala, měla jsem pocit, že jsem jej v tom parku zahlédla, ale už bylo přítmí a trochu hůře vidím. Ale na devadesát procent to byl on. Zhruba na tři metry jsme si tam spolu povídali a pak mi utekl do houští z kopečka. Fyzičku mám docela dobrou, ale má to své meze:-) No a za chvíli byl doma. Máme jen maličkou výtku, jsou málo doma. Chápeme to ale jako přechodnou záležitost, aby si to užili, dokud je hezky a nabažili se toho, co zatím neměli. Přejeme všem kočičkám a kocourkům u Vás, ať vše zvládnou, najdou si domov. kde budou takto spokojeni. Snad i nám to dlouho vydrží. Ještě jednou Vám děkujeme za velikou pomoc při hledání Karlíka. K.

28. 8. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Pedrově (Cimprově) profilu, fotografie jsou součástí Karlíkovy fotogalerie.

18. 8. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, aktuálně jsem nemocný já:-(, a tak napíšu pár novinek ke kocourkům. Pedro s Karlíkem vycházejí dobře, hrají si spolu a už se těšíme, až je budeme moci „vyhodit“ ven, aby se vyřádili tam a nedokončili tu demolici našeho domu, kterou už započali:) Karlík je pořád bázlivý, ale už se mezi námi normálně pohybuje. Schová se, jen když slyší někoho přicházet zvenčí nebo když se začne luxovat:) To si k němu pod sedačku zaleze i Pedro… V tomto týdnu, kdy jsem tady jen já a Filip, udělal Karlík velké pokroky. Nejenže se neschovává, ale už se nechá i hladit, a pokud je už čas na jídlo, tak si je schopen s Pedrem přijít až ke mě, oba se lísají a předpokládají, že už ze mě něco „vypadne“. To si lehne i na záda a nechá se trápit:) Dnes jsem ho zkusil i zvednou k sobě, nejdříve to vypadalo super, nijak mu to nevadilo, ale když jsem si ho dal na klín, tak to asi přeci jen nerozdýchal a utekl. Ale nikam se neschovával, jenom to bylo asi už moc velké sblížení:-) Posílám na ukázku dvě fotografie, abyste ty lotry viděla pohromadě… Přeji příjemný den, VK

5. 8. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý večer paní Cetlová, máme pro Vás zase moc krásné zprávy. Pedro je větší a větší zlatíčko – moc rád se s námi mazlí a také má moc rád Karlíčka. Karlík dělá každým dnem větší a větší pokroky, ale stále má svoji jistotu pod sedačkou. Pedro pro něj velmi rád chodí a hraje si s ním. Karlík si bere masíčko z ruky A více a více nás chodí okukovat. Je to moc fajn. Dnes udělal veliký pokrok. Oblíbil si místo na okně a nejdříve Vláďa a pak já jsme si jej tam hladili a on ne jen, že neutekl, ale byl i moc spokojený. Dokonce se i zapojuje do hraní si s myšičkou. Tají ledy a poslední dny velmi rychle. Jsme nadšeni. Máme zde krásnou dvojku milých kocourků. Krásně nám doplnili domeček. Je nám s nimi moc pěkně. Děkujeme Vám za prima kocourky. Pěkný víkend a spoustu úspěchů s kočičkami a kocourky Vám přejí K. Cimprovi Karlíčkovi

31. 7. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer paní Cetlová, dneska oslavujeme! Kocourci z Kocourkova jsou perfektní a hodní. Musíme jenom chválit. Dnes náš Filip hladil Karlíka docela dost dlouho pod sedačkou. Zdálo se, že se mu to moc líbí. Pak vylezl a skočil si na židli pod stůl. Tam jsem jej zase pro změnu hladila já. Přinesla jsem mu dnešní várku masa a celou ji spapkal z mé ruky. To bylo prima. Jenom Pedro si asi zažárlil a zjistil, že tu ani přes to žrádlo nebude sám, ale to trvalo jen chvíli, pak se zase srovnal. Dávali jsme jim maso oběma. Ale Pedro buď byl přecpaný Také jemu jsme se snažili věnovat hodně pozornosti, tak byl spokojený. Pak, když Pedro spadl blahem ze židle, jak jsme mu hladili bříško, jsem šla hladit Karlíka a vypadalo, že je spokojený. Pak si ale zase vlezl pod sedačku a vylezl si opět ven po osmé hodině – po včerejšku – o hodinu pokrok. Zase se nechal hladit. Je dnes daleko více v pohodě než včera. Teď tu opět spolu běhají. V příloze Vám posíláme spokojené fotky obou překrásných brašulat. Mějte se pěkně K.

30. 7. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, tak se smečkou je opravdu legrace. Večer vytáhl Pedro Karlíka zpoza sedačky, pořádně se najedli a začali s nočním životem. Běhali tu všude možně – i ostudy po lince (zatím jsme neměli sílu to Karlíkovi zakázat, Pedro to už dobře ví, ale večer s Kájou na to nějak zapomněl:-)). Jak mám kašel, nemohla jsem v noci spát, tak jsem si šla udělat čaj a něco si přečíst. A to se tu dole děly věci! Pedro tu řádil jak černá ruka. Karlík se asi, když slyšel kroky po schodech, nejdříve schoval a pak po deseti minutách vyskočil zpoza sedačky a prohlížel si mě a chodil po celém domě nahoru dolů, koukal se z okna a pomňoukával si – asi si myslel, že už by mohl chodit ven. Pedro si s ním chtěl hrát a dorážel na něj, ale Karlík na takové blbiny moc zatím není – je ještě ve stresu. Tak Pedro vždycky od něj běžel a skočil do tunelu a proháněl pískací myš nebo kuličku – byl to neuvěřitelný rachot – hlavně ta kulička po schodech. Karlík si mě stále chodil prohlížet – blíž a blíž. Chodíme se na Karlíka přes den pod sedačku koukat – to na nás z černoty září jen ty veliké oči. Dnes poprvé reagoval na hračku a šmátral po ní packou. Občas se nechá pohladit po pacičkách. Včera si vylízal jogurt z ruky. dnes odpoledne si s ním Pedro chtěl hrát, lezl pod sedačku, chvíli tam spolu leželi, ale nic se nedělo. To pak Pedrýsek vylezl a jak přemýšlel, co s tím udělá, nakláněl legračně hlavičku – asi mu z toho úplně ztěžkla. Je to legrace, uvidíme, kdy zase udělá Karlík nějaký pokrok. Pedro je neuvěřitelné zlato – úplně jiný kocour než ten praštěný lekavý Cimpr. Jsme moc rádi, že je s námi rád a také, že má evidentně rád i Karlíčka. Je to prima. Kocourky jsme od Vás pozdravili. Mějte se pěkně. K.

22. 7. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý večer, nic moc se bohužel dnes nezměnilo. Asi to bude chtít dost času. Dnes ráno jsem nejprve zajásala. Karlík byl ve svém otevřeném prostoru pod linkou. Tak jsme si jej s Filipem hladili a mysleli si, že je rád, dokonce i trochu vrněl. Už nebyl tak v křeči. Pak jsme na chvíli poodešli a on se přemístil pod sedačku a tam je doteď. Škoda, uvidíme zítra. Karlík je možná docela naštvaný. Když si vezmu masíčko a nabízím mu jej z ruky pod sedačkou. Nejdříve se olizuje, pokládá si hlavičku a tak. Pak se ale odsune dál, a je konec všeho. Bude to o to zajímavější, že v neděli odjíždíme na týden dovolené. Bude je mít na starosti bráška. Ale je možné, že to Karlíkovi i prospěje. Bude tu mít větší klid na aklimatizaci. Seznámí se určitě s prostorem, snad to s Pedrem zvládnou. Kéž by bylo zítra lépe! No a když ne zítra, tak později – tak jako s Pedrem. V mých očích se to vyvinulo až neuvěřitelně. Po lekavosti už nejsou skoro ani památky. Dáme Karlíkovi měsíc – perfektně jste to na začátku odhadla, a pak bude jasno. Budeme to brát sportovně. Došla jsem k závěru, že to tak bude lepší, minimálně pro mě – já jsem totiž pak z toho na nervy a nevyspím se. Tak nám držte palce. Mějte se pěkně, K.

21. 7. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, stále bohužel Karlík pozoruje a pozoruje, ale zdá se nám už trochu uvolněnější. Strávili jsme dnes dohromady dobré čtyři hodiny před sedačkou s velikým přemlouváním Karlíčka: „Pojď už za námi ven“, „Tady máš dobrůtku“, „Vždyť my Tě máme rádi“ a podobně. Už to vypadalo nadějně, skoro vylezl, ale pak zase couval. Tak snad si dá teď přes noc do nosu. Má tady masíčko a i granulky. Snad mu to ten zrzavej loupežník nesní. Snědl už totiž teď večer i Karlíčkovu dávku – nevím, kam to dává:-) Ráno bylo snědeno z mističek dost – byla jsem přesvědčena, že jedl i Karlík – tak doufám. Jinak s Pedrem je neuvěřitelná legrace. Dnes si s ním Kuba hrál s myšičkou v tunelu. To jsme se nasmáli. Už je nyní po pěti týdnech úplně normální hravé kotě bez zábran. Nikdo by už nepoznal toho vyplašeného trumpetku. S Karlíčkem to bude to samé, to my víme:-) Držte nám palce, ať už zítra ten fešák vyleze. K.

20. 7. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, máme za sebou další den s Karlíčkem. Karlíček nás dnes hlavně pozoruje. Nejdříve měl působiště pod sedačkou. Potom vylezl a byl pod schody v předsíni za květináčem a nyní si vlezl do otevřeného prostoru pod linku a je tu s námi a zase pozoruje. Zatím se bohužel nenajedl. Snažili jsme se na něj hodně mluvit a i jej hladit. Určitě je více v pohodě než včera. Zítra se už určitě nají a vše bude zase lepší. Jo, jo, stýská se mu. Pedro už dnes nesyčel, v noci tu řádil – běhal po schodech nahoru a dolů. Jinak Pedro také opatrně zkoumá terén a chodí se s námi na Karlíka dívat. Snažíme se i jemu hodně věnovat, aby věděl, že jsme jej neodstrčili na druhou kolej a byl v pohodě. Myslím, že je vše na dobré cestě, určitě je dnes klidněji než včera. Musíme toto všechno přetrpět, abychom si všichni včetně kocourků mohli vážit všeho dobrého, které nás brzy čeká. Není přeci vše zadarmo:-) Zítra zase podáme nové zajisté pěkné zprávy. Mějte se pěkně a netrapte se – s námi se oba budou mít přece prima! K-Cimprovi-Karlíčkovi – to máme najednou pěkné jméno…

19. 7. 2016 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, posíláme vám první zprávy o našich zlatíčkách. Karlík je stále ještě ve stresu, ale udělali jsme přeci jenom nějaké první kroky. Asi dvě hodiny po Vašem odjezdu byl Karlík ještě v přepravce, potom se přemístil za sedačku, stejně jako to před měsícem řešil Pedro. A teď večer se asi trochu lekl, když jsme přikrývali sedačku dekami, a tak se přemístil do rohu pod schody. Tam jsem mu přinesla mističku s masem a nechal se, šikulka, i pohladit. Zjistil, myslím, že mu určitě neublížíme. Pedro zkoumá, zda je Karlík stále ještě prima. Zkoumá to zatím jenom z dálky. Nejdříve se snažil syčet – to aby ukázal, že se ale vůůůbec nebojí. Když to dal jaksepatří najevo, už si toho krasavce jenom prohlížel. Myslím, že to bude prima, oba jsou to přeci kamarádští pašáci:-) Další zprávu pošleme zítra, určitě budou zase o krůček dál:-) Mějte se pěkně. K.