Jdi na obsah Jdi na menu
 


Citrón

CITRÓN NAŠEL NOVÝ DOMOV 9. 8. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen: květen 2015
Kastrovaný?: ne
Očkovaný?: ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?:
Podmínky: domek s bezpečným výběhem, se svojí sestrou Limetkou, případně do společnosti další kočičky či kocourka přiměřeného věku a temperamentu
Charakteristika: Sourozenci Citrón, Limetka a Mandarinka jsou potomky plaché kočky, která žije v okolí restaurace Nebozízek na Petříně. Matka koťátek bude vykastrovaná a vrácena zpět do lokality, u koťátek znělo zadání jasně – vyléčit, socializovat a najít nový domov. První dva body máme splněny:-), teď už zbývá jen ten nový domov… Citrón a Limetka byli odchyceni o něco dříve než Mandarinka, do našeho azylu dorazili společně a jsou si velmi blízcí – spolu si hrají, spolu jedí, spolu spí. Pokud by někdo uvažoval o adopci dvou koťátek, jsou Citrón a Limetka ideální dvojka, nicméně není podmínkou – oba budou spokojeni v jakékoliv domácnosti, kde už nějaká kočička či kocourek přiměřeného věku a temperamentu bydlí. Citrón je něžné, hravé, mazlivé a velmi zvědavé koťátko, které musí být u všeho. Určitě v novém domově uvítá bezpečný výběh, soudě dle dosavadních projevů to bude zdatný lovec:-)
Citrón na Facebooku

 
CHRONOLOGICKY

26. 6. 2015
Sourozenci Citrón a Limetka k nám dorazili 25. 6. 2015, jsou potomky plaché kočky, která žije v okolí restaurace Nebozízek na Petříně. Na místě se nachází ještě jeden jejich sourozenec, toho by se však měl ujmout někdo z personálu. Matka koťátek bude kastrována a vrácena zpět do lokality. Co se týče Citróna a Limetky, zadání pro Kocourkov je jasné – vyléčit, socializovat a najít nový domov. Obě koťata jsou životaschopná, samozřejmě mají rýmu, pčíkají a slzí jim očka, jistě budou silně začervená, ale to jsou věci, se kterými se snadno srovnáme, pokud se nepřidá něco horšího…Citrón je kontaktní, odvážný a zvědavý, Limetka je víc ve stresu, ale to se poddá.

20. 7. 2015
Citrón a Limetka už jsou zcela zdrávi a hledají nové domovy.

9. 8. 2015
Citrón našel nový domov, bude bydlet se svými novými páníčky, kteří adoptovala v říjnu 2014 naši Hanýžku (nyní Mínu). Noví páníčci chtěli Míně pořídit kočičího společníka, ale zároveň se obávali, zda Mína kamaráda či kamarádku přijme… A tak jsme se rozhodli to vyzkoušet – k Míně byl na zkoušku vyslán Citrón, který je velmi flexibilní a případný návrat k nám do depozita by ho určitě nikterak nerozhodil. Ale pokus se zdařil – noví páníčci jsou z Citróna nadšeni a začíná si na něj zvykat i Mína… Takže Citrón u Míny zůstane:-) Za Citrónovu adopci děkujeme.

 
Z NOVÉHO DOMOVA
(zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

28. 9. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

26. 8. 2016 jsme na Facebooku našli další vzkaz a fotografie z nového  domova.
Moc Vás zdravím, paní Cetlová! Doufám, že se máte dobře a že Vaše kočičky jsou spokojené a že nachází jen Ty správné páníčky/spolubydlící:) Naši Mína s Citronem se mají skvěle, jsou zdraví a veselí. Opravdu to jsou bytové kočičky, je na nich vidět, že nepotřebují divočit, ale spíš pomazlit, tedy že jsou spíš společenské. Sdílejí s námi snad všechny domácí aktivity a vše zúčastněně kometují (po kočičím, česky ještě neumí). Dělají nám radost. Samozřejmě, někdy nás svým způsobem i pozlobí. Třeba když se Citrón v šest ráno rozhodne udělat mi ranní hygienu a olizuje mi ofinu:D Nebo když si zkouší po ránu vykňourat druhou snídani:) Taková ta kočičí klasika. Nevím, jestli jsme Vám psala, že Citron je vykastrovaný, už je to dýl, pro jistotu píšu. Zatím se mějte báječně, A.!

24. 3. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového Citrónova domova (viz fotoalbum).

16. 9. 2015 jsme na Facebooku našli pozdrav a fotografie z nového domova.
Dobrý den, Citron se ma skvele, prujem ho presel. S Minou rostacej, ale pak si lehnou jeden k druhemu a Mina ho cisti. Vsechno je ok.

18. 8. 2015 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová! Zdraví Vás rozšířená kočičí rodinka:) Hned na začátku prozradím, že se zvěřinec má skvěle! Dobře si na sebe zvykli. Mína už se o malého Citrona stará jako o vlastního, čistí ho olizováním a nechá ho, i když pije nebo jí z její misky. Samozřejmě každý den nastupují i kočičí rvačky (zvlášť po ránu), ale nepřijde mi, že by šlo o zákeřnosti a pravou agresi, spíše škádlení a hraní si. My jsme si Citrona hrozne zamilovali, už bych ho nikomu nedala. Spí s námi, je velice kontaktní a mazlivý. Občas mi sedí na rameni a žužlá vlasy:) Pořád mě nějak rozesmívá, je to úplný komik a má bezstarostnou povahu. Mínuška je vedle něj taková moudrá, důstojná dáma. Včera jsem jim nakoupili nové hračky, nějaké jsme jim i vyrobili, takže o zábavu tu máme postaráno všichni. Nemůžu si na nic postěžovat,snad jen na to, že má Citron od svého příchodu k nám průjem. Neporadila byste, jak s tímto naložit? Děkuji předem za odpověď! Vypadá to, že budu mít od září nové zaměstnání, takže konečně i pravidelné příjmy. Ráda bych Vám občas poslala nějaký finanční dar, je úžasné, co děláte. Když si vezmu, kolik koček našlo šťastný domov a neskončilo na ulici nebo často mnohem hůř. Poprosím Vás tedy na nějaký účet, kam bych mohla posílat nějaké příspěvky. Moc Vás zdravím, mějte se dobře, A. F.