Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hanýžka (Mína)

HANÝŽKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 26. 10. 2014 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Narozena: cca únor 2014
Kastrovaná?: ano, 20. 10. 2014
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: 
Hanýžka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

21. 10. 2014
Hanýžku máme v péči od 19. 10. 2014. Její příběh bude asi velmi pestrý, převyprávěn zhruba takto: jistý pan doktor na penzi se propil až na úroveň bezdomovce. Nějaké bydlení mu pak kdosi obstaral v domku za Prahou – tam žil a sbíral psy a kočky. Pak ale propil i ten domek a ocitnul se opět na ulici. Zjevil se letos koncem září na jednom sídlišti v Praze, postavil si tam stan, k němu přepravku a v ní tři kočičky. Kromě koček měl s sebou ještě malou fenečku ratlíka, březí, uvázanou na provaze. Kočkám se v přepravce samozřejmě nelíbilo, a tak je pan doktor vypustil ven. Rozutekly se po sídlišti. Následujícího dne pan doktor odtáhl i s fenečkou neznámo kam. Dvě kočičky si prý vzali nějací další bezdomovci, nějakou dobu je měli v oné přepravce, pak je vypustili. Po kočkách i bezdomovcích se pak slehla zem… Hanýžka ale měla štěstí – 20. 9. 2014 se jí ujala hodná paní, která ji vzala domů, nakrmila a nechala ji u sebe až do doby, kdy jsme ji mohli přijmout do Kocourkova. Do té doby ji komplet odčervila. My jsme nechali Hanýžku kastrovat a nyní bude mít pár dnů na zotavenou – dostala antibiotika na mírně slzící oko. Pak bude hledat nový domov. Zatím se jedná o klidnou, přátelskou a vděčnou kočičku.

26. 10. 2014
Hanýžka je klikař. Nejen že se v nouzi nechala chytit kočkomilnou paní, která jí poskytla dočasný domov do doby, než mohla přijet k nám do azylu, ale u nás se neohřála ani týden a už má nový domov. Zájemci volali před pár dny původně na Macindu – ale Macinda se jako jedináček do pražského bytu nehodila. Nabídli jsme tedy zájemcům Hanýžku, pro kterou to je naopak přesně to, co ocení – a byl to dobrý tip – při dnešní návštěvě to byla láska na první pohled… Za adopci Hanýžky moc děkujeme!

9. 8. 2015
K Míně přibyl náš Citrón
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

28. 9. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

26. 8. 2016 jsme na Facebooku našli další pozdrav a fotografie z nového domova. Text pozdravu viz Citrónův profil, fotografie jsou součástí Mínina fotoalba.

16. 9. 2015 jsme na Facebooku našli pozdrav a fotografie z nového domova.
Dobrý den, Citron se ma skvele, prujem ho presel. S Minou rostacej, ale pak si lehnou jeden k druhemu a Mina ho cisti. Vsechno je ok.

18. 8. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová! Zdraví Vás rozšířená kočičí rodinka:) Hned na začátku prozradím, že se zvěřinec má skvěle! Dobře si na sebe zvykli. Mína už se o malého Citrona stará jako o vlastního, čistí ho olizováním a nechá ho, i když pije nebo jí z její misky. Samozřejmě každý den nastupují i kočičí rvačky (zvlášť po ránu), ale nepřijde mi, že by šlo o zákeřnosti a pravou agresi, spíše škádlení a hraní si. My jsme si Citrona hrozne zamilovali, už bych ho nikomu nedala. Spí s námi, je velice kontaktní a mazlivý. Občas mi sedí na rameni a žužlá vlasy:) Pořád mě nějak rozesmívá, je to úplný komik a má bezstarostnou povahu. Mínuška je vedle něj taková moudrá, důstojná dáma. Včera jsem jim nakoupili nové hračky, nějaké jsme jim i vyrobili, takže o zábavu tu máme postaráno všichni. Nemůžu si na nic postěžovat,snad jen na to, že má Citron od svého příchodu k nám průjem. Neporadila byste, jak s tímto naložit? Děkuji předem za odpověď! Vypadá to, že budu mít od září nové zaměstnání, takže konečně i pravidelné příjmy. Ráda bych Vám občas poslala nějaký finanční dar, je úžasné, co děláte. Když si vezmu, kolik koček našlo šťastný domov a neskončilo na ulici nebo často mnohem hůř. Poprosím Vás tedy na nějaký účet, kam bych mohla posílat nějaké příspěvky. Moc Vás zdravím, mějte se dobře, A. F.

7. 8. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová! Posílám Vám srdečný pozdrav z pražské Letné! Jsem nadšená a dojatá z Kačky (Klíči). Její příběh sledovalo hodně lidí z našeho okolí a všichni jsme drželi palce (to je slabé slovo!:):) Vše dopadlo dobře. Je mi líto nynějších majitelů a jejich předchozí ztráty. Ale hlavně že už mají nového miláčka, o kterého mohou pečovat. Obracím se na Vás s otázečkou. Přemýšlela jsem o tom, že bychom si adoptovali ještě jednu kočičku k Míně. Mohly by si spolu hrát, když my nejsme doma a Mína by se nemusela cítit sama. Co si o tom myslíte? Podle mě je Mína kočička výborné povahy. Je mírná, mazlivá, společenská, prostě skvělá. Nevím ale, jak by se snesla s jinou kočičkou. A není náš byt příliš malý pro dvě kočičky? (asi padesát metů čtverečních PLUS beru Mínu na dvorek, když tam trávíme čas, ale to jen teď přes léto). Děkuji předem za odpověď! S pozdravem A. F.
PS. V příloze posílám aktuální Mínu:)

4. 1. 2015 jsme dostali novoroční e-mail za fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, posíláme pozdrav z pražské Letné a přejeme Vám šťastný Nový rok! V příloze se nachází pár fotografií Míny z předchozího období. Mína je báječná kočička a dělá nám radost. Zdá se, že je i ona spokojená s námi, což dává najevo nejvíce, když se vracíme domů a také po ránu, kdy se chodí mazlit k nám do postele. Je hodně hravá, někdy se bojím, že máme doma opičku s chápavou pracičkou, když jí vidím, jak si umí přihrávat (!!!) s míčkem a jinými předměty. Nás také baví si s ní hrát, je strašně akční a upovídaná, rozený kočičí komik:) Žije se nám spolu harmonicky, máme ji moc rádi. Co se týče zdraví, je naštěstí všechno v pořádku, tak doufáme, že to tak i zůstane. Moc Vás zdravíme! A. F. a M. B.

15. 11. 2014 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobry den, tak Mina uz je absolutne v pohode a maximalne zabydlena. Je hrozne hrava a konecne si myslim, ze se uvolnila natolik, ze uz to u nas povazuje za domov:) Veterina probehla v pohode, oko ji prestalo slzet samo od sebe a usi ma take dobre. Jak se dari Vam? Doufam, ze kocicky nachazeji nove domovy:)? S pozdravem, M. B.

30. 10. 2014 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, moc se omlouvám, že jsem se neozývali. Chtěl jsem Vám vždy napsat po práci, ale pak jsem únavou padnul do postele – nyní však s Hanýžkou po boku, která se tu neuvěřitelně rychle zabydlela. Vlastně jí teď říkáme Mína, jelikož nám „Hanýžka„ přišla moc dlouhá:). Jsme s ní moc spokojeni. Nejprve byla trošku vyplašená, ale hned druhý den po příjezdu se začala osmělovat, a když je vyspaná, tak běhá po pokoji jako čamrda. Pořídili jsme jí její oblíbené gumové míčky a klubko, s kterým si dokáže hrát sama překvapivě dlouho:). Co se jídla týče, tak jsem jí koupili nějaké konzervy Gourmet, po kterých se samozřejmě může utlouct, ale naštěstí si rychle zvyká i na granule (Perfect fit – cenově a kvalitou stejné jako Purina One). Krmíme ji ráno a večer, vždy půl kapsičky/konzervy mokrého, přes den tam má trochu granulí a zdá se, že je s tímto režimem spokojena. Je tedy dost upovídavá:). Zatím spí s náma v posteli, ale dnes dostala i kočičí pelíšek, takže uvidíme, jak si na něj zvykne. Příští týden plánujeme jít na veterinu, na vynádní stehů a také poprosíme doktora, ať se jí podívá na to očko, které pořád mírně slzí. Za moment Vám pošlu také první fotku z mobilu:). Zdraví Vás Mína a spokojená domácnost:) M. B.