Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Dona

DONA OPUSTILA TENTO SVĚT 21. 5. 2018 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: 1,5 roku
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ano, chybí jí pravé oko
Podmínky: k domku, jako jedináček i do kočičí společnosti
Charakteristika: Donu jako malé asi třítýdenní kotě zachránil v Donovalech její nálezce – byla nemocná a měla poraněné očko. O oko přišla, ale jinak se zcela uzdravila a stala se z ní krásná sebevědomá a upovídaná kočičí slečna. Bohužel v rodině, kde dosud žila, zůstat nemůže, hledáme tedy pro ni nový domov. Dona je naprosto nekonfliktní, pohodová a mazlivá a docela temperamentní. Dosud žila v kočičí společnosti, takže by v novém domově uvítala kočičího kamaráda či kamarádku – je naprosto nekonfliktní.
Dona na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

10. 3. 2013
Náš inzerát nabízející Donu zaujal mladý pár, který si chtěl do nového bytu pořídit společnici. Dona se líbila okamžitě, handicap zájemcům vůbec nevadil. Podmínky se zdály ideální, a tak nic nebránilo tomu, aby Dona vyrazila na cestu do nového domova při prvním možném termínu. Bydlet teď bude v Rakovníku s prima páníčky, kteří jsou z ní nadšeni. Podle prvních zpráv to vypadá, že i Donince se na místě líbí a začíná se hezky zabydlovat:-) Za adopci Dony velmi děkujeme!

13. 10. 2013
K Doně se nastěhoval kocourek Kudla.

16. 8. 2017 
Dnes jsme se dozvěděli od nových majitelů, že Kudla v novém domově bohužel zemřel.  

21. 5. 2018
Dona dnes zemřela. Příčinou úmrtí bylo selhání jater. Dona si bohužel zažívací obtíže přinesla už k nám do depozita, byl to důsledek neblahého startu do života. Majitel jí poskytl veškerou možnou péči a kvalitní dietní stravu a zcela určitě takto Donince prodloužil život o hezkých pár let, které navíc prožila v rodině, kde byla šťastná a milovaná. Se svým páníčkem byla i v posledních chvílích svého života. Děkujeme páníčkovi, že i v komplikované rodinné situaci poskytl Doně prvotřídní péči. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

6. 5. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

17. 3. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

14. 10. 2017 jsme na Facebooku našli video (mp4) z nového domova.

1. 10. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova.
Dobrý večer, posílám fotku večerní pohodicky u nás.

11. 9. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova s tímto textem:
Doninka má po odchodu Kudly nového kámoše – kocourka Chlupa…

19. 5. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, posílám fotecku, takhle se dnes v nové krabici poctivě střídali, Kudla marodí s rymou, má antibiotika a imunoglukan… na tom imuniglukanu už bude pořád, Doninka je pořád hubena, ale života si užívá a nebojí se proplesknout Kudlu, i když má o dvě kila více.

7. 11. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova s tímto vzkazem:
Dobrý den, jak se u vás daří? U nás s Doninkou lépe, ale marodil Kudla… měl rýmu a vlezla mu až do plic, tak úplně chraptěl, ale dali ho do kupy a je v pořádku. Dnes jsme byli pro druhou injekci convenie, prý jsou to antibiotika na 14 dní a už by měl být zdravej, Doninka chodí 3 až 4 krát denně, ale průjem to není – dáváme ji probiotika a gastro intestinal granulky a ty ji svědčí, trosku přibrala… jinak oba slušně zlobí, bydlíme u nich:) Všichni 4 pozdravujeme:-)

7. 5. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova. Kudla na nich bohužel zachycen není, neboť celý den šmejdil ve sklepě:-)

20. 3. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

2. 8. 2015 jsme na Facebooku našli vzkaz a fotografie z nového domova.
…je to za vic mesicu ty fotky, nejcerstvejsi jsou ty s postavenym gaučem a obema na skrini, Doninka se dost osmelila a zacala lezt do vysek a neboji se o dobre misto poprat s Kudlou:) Taky kazdy den kouka na televizi, staci, ze ji zapneme a jde si sednout pred…

2. 1. 2015 jsme dostali novoroční pozdrav a fotografie z nového domova.
Dobrý den, taky přejeme do nového roku vše dobré:-) U nás je vše v naprostém pořádku, Kudla je už půl roku po kastraci, zdravej a spokojenej. Než jsme ho dali vykastrovat, dost po Donince skákal a moc se nemuseli skoro půl roku (pěkně si to u ní rozházel). Už je to lepší, i když si obcas vjedou do kožichů. Nakonec se čistí a spolu spí… K vánocům dostali pár nových hraček a probudilo to v nich pěkné šelmy, Kudla třásl s plyšovou myší a vrčel jako tygr, od vánoc jí nedal pokoj:-) Doninka má to trávení relativně v pořádku, má granule i maso a je spokojená. Posílám Vám i pár fotek. Jak to jde u vás? doufám že je taky klid a žádné pohromy… S pozdravem, L.

28. 4. 2014 jsme po dlouhé době dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, delší dobu jsme se neozvali, ale nebyl nějak čas. Doninka už má zoubky v pořádku a chvíli se zdálo, že budeme mít klid i od průjmů. Cca tyden po tom zákroku jsem ji doma našel v klubíčku a bylo vidět, že jí není dobře, ale sobota večer a kam s ní rychle, navíc jsem našel vyzvracený granule a to ona občas mívá. Zkusil jsem jí dát vepřovou pečeni a tou opatrně nepohrdla, tak jsem usoudil, že se to obejde i bez vet. A taky že jo, druhý den opatrně papala a třetí už i na záchod, a 14 dní absolutně bez průjmu. Jenže přišla navštěva a donesli kapsičku pro Doninku i Kudlu, Doninka si zobla, Kudla zbaštil skoro celou a jsme zpátky na začátku. Zoubky jsou ok, ale ty průjmy ne. Má to teda i 14 dní a pak dva dny ne a zase dokola, před týdnem nám zvracela, ale nic hroznýho, to občas svede i Kudla, nebyla apatická, naopak docela lítala povídala si… teď je momentálně v pohodě, jen ty průjmy, a ani doktoři neví, co s tím, asi už jen opravdu hlídat váhu a kvalitní papání. Určitě se netrápí nějakými bolestmi nebo nechutí, když krájím maso, můžou me oba sežrat… Kudla nám vyrostl a už Doninku přepere, je i znatelně těžší než ona, takový svalnatý, a má hrozně dlouhej ocas:-) Ten je zdravej a může sníst i hadr od nádobí a bude mu dobře… Posílám vám pár fotek, na jedný je vidět, jak se Doninka často zježí… S pozdravem, L.

6. 2. 2013 nám dorazil krátký vzkaz a spousta fotek z nového domova.
Dobrý den, posílám pár fotek těch dvou zlobidel:-) L.

19. 10. 2013 dorazil krátký e-mail a první společné foto Dony a Kudly.
Dobrý den, posilám první společnou fotku. Doninka se dost zklidnila, co máme Kudlika, takže společnost ji pomohla:-) L.

1. 10. 2013 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z Donina nového domova.
Dobrý den, posílám pár fotek Doninky:-) Vyfocená u oblíbených činností… L.

29. 3. 2013 jsme dostali fotografie a e-mail z Donina nového domova.
Dobrý den, posílám pár fotek, jak nám Doninka usnula po tom jak spořádala pořádnou porci masa, nevzbudil ji ani zvuk foťáku. L.

16. 3. 2013 jsme dostali další fotografie z Donina nového domova.

11. 3. 2013, tzn. den poté, co se Dona přestěhovala, nám dorazil e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posilam dve fotky dony, zrovna se jen tak valela na gauci a vrnela ale jak videla provazek z fotaku tak ozila:-) Papani jeste moc nedala, na zachodek uz ale chodi a vse jeste prolejza a uz si i hraje, chvilema je placha, ale to je z noveho prostredi. Zacina se ji tady libit… L.