Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Kudla

KUDLA OPUSTIL TENTO SVĚT 16. 8. 2017 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kocour
Narozen: červenec 2013
Kastrovaný?: ne
Očkovaný?: ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: ideálně k domku s bezpečným výběhem, do společnosti podobně starého kocourka či kočičky
Charakteristika: Groše a Kudlu jsme přijali 18. 8. 2013. Pocházejí z vesnice kousek od Českého Brodu. Po staré paní zůstala u domku kočička. Příbuzní řeší domek, kočičku ze zahrady vyhánějí. Našla tedy útočiště u sousedů, kteří ji přijali, ale přišla už s outěžkem, čtyřmi malými svišti.Sousedi jsou naštěstí kočkomilní lidé, sami mají sedm kočiček, všechno nalezenci, všechny kastrované. O osmou kočičku se zvládnou postarat také – nechají ji vykastrovat a zůstane u nich, když už si je sama vybrala… Dvě koťátka už se jim také podařilo udat, ale dvě doputovala k nám, dokud je ještě čas je socializovat, aby nezvlčila a nevyrostli z nich další plašani. Povedlo se, Groš už nový domov našel a Kudla na něj čeká. Dokud byli s Grošem spolu, Kudla se za svého odvážnějšího brášku trochu schovával. Teď, když Groš už bydlí, si musí Kudla své místo v partě s Babkou, Broukem a Kometou obhájit sám. A jde mu to znamenitě. Je aktivní, temperamentní, hravý, zvědavý a zvídavý. I nás už běhá vítat, mazlí se a nechá se rád chovat. Čistotný, milý, kontaktní.
Kudla na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

20. 8. 2013
Groše a Kudlu jsme přijali 18. 8. 2013. Pocházejí z vesnice kousek od Českého Brodu. Po staré paní zůstala u domku kočička. Příbuzní řeší domek, kočičku ze zahrady vyhánějí. Našla tedy útočiště u sousedů, kteří ji přijali, ale přišla už s outěžkem, čtyřmi malými svišti.Sousedi jsou naštěstí kočkomilní lidé, sami mají sedm kočiček, všechno nalezenci, všechny kastrované. O osmou kočičku se zvládnou postarat také – nechají ji vykastrovat a zůstane u nich, když už si je sama vybrala… Dvě koťátka už se jim také podařilo udat, ale dvě doputovala k nám, dokud je ještě čas je socializovat, aby nezvlčila a nevyrostli z nich další plašani. A ono to půjde – oba kocourci byli sice hodně vyplašení, ale jsou moc hodní, kontaktní a po pár dnech už si sami běží pro mazlení a předou jak o závod. Zatím jsou nás v karanténě, vypadají naprosto v pořádku, jen je musíme odčervit, bříška mají hodně nafouklá.

19. 9. 2013
Kudla už je také zdráv a hledá nový domov.

13. 10. 2013
Kudla odjel do nového domova v neděli 13. 10. 2013. Nejprve spíš na zkoušku, protože jel jako kamarád ke kočičce Doně, která našla nový domov 10. 3. 2013. A Doninka se u nás ne s každým snesla… Nicméně podle majitelů by nějakého toho kamaráda uvítala, a tak jsme to zkusili. Vybrali jsme Kudlu – povahově se k Doně hodil a majitelům se moc líbil, a tak nebylo mnoho co řešit – odjel na zkušební pobyt. První den byl trochu rozpačitý, což se dalo čekat, ale teď už přišla zpráva, že Kudlík se neschovává, Doninka na něj nesyčí a zpátky že už nepojede:-) Takže Kudla našel domov a my děkujeme, že se majitelé i podruhé obrátili na nás…

16. 8. 2017 
Dnes jsme dostali velmi smutnou zprávu – Kudla zemřel. V pouhých čtyřech letech ho postihlo autoimunitní onemocnění slinivky – neléčitelné s velmi rychlým průběhem. Ještě o víkendu vypadal, že o nic netrápí, ale pak to šlo o to rychleji… Majitelé udělali, co mohli, ale moc se toho dělat bohužel nedalo. Děkujeme za péči, kterou Kudlovi věnovali. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

19. 5. 2017 jsme na Facebooku našli další vzkaz z nového domova (text viz Donin profil).

7. 11. 2016 jsme na Facebooku našli další vzkaz z nového domova (text viz Donin profil).

7. 5. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova Dony a Kudly (viz Donino fotoalbum). Kudla na nich bohužel zachycen není, neboť celý den šmejdil ve sklepě:-)

2. 8. 2015 jsme na Facebooku našli vzkaz a fotografie z nového domova.
…je to za vic mesicu ty fotky, nejcerstvejsi jsou ty s postavenym gaučem a obema na skrini, Doninka se dost osmelila a zacala lezt do vysek a neboji se o dobre misto poprat s Kudlou:) Taky kazdy den kouka na televizi, staci, ze ji zapneme a jde si sednout pred…

2. 1. 2015 jsme dostali novoroční pozdrav a fotografie z nového domova.
Dobrý den, taky přejeme do nového roku vše dobré:-) U nás je vše v naprostém pořádku, Kudla je už půl roku po kastraci, zdravej a spokojenej. Než jsme ho dali vykastrovat, dost po Donince skákal a moc se nemuseli skoro půl roku (pěkně si to u ní rozházel). Už je to lepší, i když si obcas vjedou do kožichů. Nakonec se čistí a spolu spí… K vánocům dostali pár nových hraček a probudilo to v nich pěkné šelmy, Kudla třásl s plyšovou myší a vrčel jako tygr, od vánoc jí nedal pokoj:-) Doninka má to trávení relativně v pořádku, má granule i maso a je spokojená. Posílám Vám i pár fotek. Jak to jde u vás? doufám že je taky klid a žádné pohromy… S pozdravem, L.

28. 4. 2014 jsme po dlouhé době dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, delší dobu jsme se neozvali, ale nebyl nějak čas. Doninka už má zoubky v pořádku a chvíli se zdálo, že budeme mít klid i od průjmů. Cca tyden po tom zákroku jsem ji doma našel v klubíčku a bylo vidět, že jí není dobře, ale sobota večer a kam s ní rychle, navíc jsem našel vyzvracený granule a to ona občas mívá. Zkusil jsem jí dát vepřovou pečeni a tou opatrně nepohrdla, tak jsem usoudil, že se to obejde i bez vet. A taky že jo, druhý den opatrně papala a třetí už i na záchod, a 14 dní absolutně bez průjmu. Jenže přišla navštěva a donesli kapsičku pro Doninku i Kudlu, Doninka si zobla, Kudla zbaštil skoro celou a jsme zpátky na začátku. Zoubky jsou ok, ale ty průjmy ne. Má to teda i 14 dní a pak dva dny ne a zase dokola, před týdnem nám zvracela, ale nic hroznýho, to občas svede i Kudla, nebyla apatická, naopak docela lítala povídala si… teď je momentálně v pohodě, jen ty průjmy, a ani doktoři neví, co s tím, asi už jen opravdu hlídat váhu a kvalitní papání. Určitě se netrápí nějakými bolestmi nebo nechutí, když krájím maso, můžou me oba sežrat… Kudla nám vyrostl a už Doninku přepere, je i znatelně těžší než ona, takový svalnatý, a má hrozně dlouhej ocas:-) Ten je zdravej a může sníst i hadr od nádobí a bude mu dobře… Posílám vám pár fotek, na jedný je vidět, jak se Doninka často zježí… S pozdravem, L.

6. 2. 2013 nám dorazil krátký vzkaz a spousta fotek z nového domova.
Dobrý den, posílám pár fotek těch dvou zlobidel:-) L.

19. 10. 2013 dorazil krátký e-mail a první společné foto Dony a Kudly.
Dobrý den, posilám první společnou fotku. Doninka se dost zklidnila, co máme Kudlika, takže společnost ji pomohla:-) L.