Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dudák (Císař 2)

DUDÁK NAŠEL NOVÝ DOMOV 28. 7. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca květen 2015
Kastrovaný/a?: ano, 19. 3. 2016
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do kočičí společnosti, do domku s bezpečným výběhem
Charakteristika: Dudák pochází ze skupiny kočiček žijících s psychicky nemocnou bezdomovkyní ve staré ubytovně na Praze 5 na Císařce. Ubytovna se však má bourat, bezdomovkyně i její kočky musí pryč. A bezdomovkyně bude mít dost starostí sama se sebou, natož s kočkami. A tak skupina kočiček skončila u nás, přičemž většina z nich je nějakým způsobem příbuzná, protože bezdomovkyně neměla dost financí (a zřejmě ani mentální kapacity) na to, aby kočičky nechala kastrovat. Fyzicky během pobytu u nás hodně vyspěl, vyrostl, zmohutněl. Mentálně zůstává na úrovni kotěte, bude to asi jeho povahový rys:-) Lekavý a bázlivý truhlík. V kočičí partě je jako ryba ve vodě, vychází absolutně s každým, naprosto nedominantní a přátelský… Jeho vztah k lidem je, mírně řečeno, dost rezervovaný. Lidé ho nezajímají, o hlazení a mazlení nestojí. Má sklony k panikaření, v případě, že si není jistý, volí raději ústup. Těžko říct, zda se jeho vztah k lidem nějak zásadněji změní. Dudák je vhodný pro někoho, kdo s ním bude mít dost trpělivosti a kdo se smíří s tím, že Dudák se mazlíkem nikdy nestane. Kočičí společnost v novém domově je žádoucí, kontaktní a mazlivá kočička či kocourek by mu v nové domácnosti mohli pomoci najít cestu k lidem. Zcela zásadní je také možnost výběhu, ten tu Dudákovi moc chybí.
Dudák na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

28. 10. 2015
Dnes jsme přijali další várku kočiček od psychicky nemocné bezdomovkyně ze staré ubytovny v Praze 5 na Císařce. První byli Lógr a jeho sestra Cikorka, nyní následují další čtyři kousky, zatím pouze s pracovními názvy (kromě Jarmilky). Na místě jich zbývá ještě cca sedm:-( Do 31. 10. 2015 musí bezdomovkyně ubytovnu opustit. Kam nemocná žena půjde, to nevíme, kočky si s sebou samozřejmě vzít nemůže, její život je dost komplikovaný i bez nich… Majitele ubytovny osud kočiček nezajímá, jedna z variant byla vypustit kočky do blízkého lesíka, ať si poradí samy… To ovšem není dost dobře možné, protože kočičky jsou zvyklé na plnou misku (byť nekvalitní stravy) a střechu nad hlavou… A tak se s tím musíme poprat my. Kočky nejsou v dobrém zdravotním stavu, byť se o ně bezdomovkyně v rámci svých možností starala, krmila je, zajistila jim přístřeší… ale záležitosti jako kastrace, odčervení či očkování byly zjevně nad její finanční a zřejmě i duševní schopnosti. Přijaté kočičky mají herpesvirus, vnější i vnitřní parazity, pochopitelně nejsou kastrované. Uvidíme, jak se bude celá kauza vyvíjet dál. Tento kocourek je synem kočičky Jarmilky.

16. 11. 2015
Kocourek dostal jméno Dudák.

1. 12. 2015
Dudák je stále v léčení, ve skupině koček z Císařky byly potvrzeny chlamydie, takže je musíme přeléčit pro jistotu všechny. Ale je to jen otázka několika dní, kdy bude i Dudák hledat nový domov.

25. 12. 2015
Dudák děkuje za dárek z vánočního Kočičího přání, které se konalo 15. 12. 2015–6. 1. 2016.

7. 2. 2016
Dudák hledá nový domov.

19. 3. 2016
Dudák podstoupil kastraci.

7. 5. 2016
Dudák děkuje za dárek, který získal v májové akci Kočičího přání (1.–15. 5. 2016).

28. 5. 2016
Tak Dudák stále zůstává u nás… A asi si u nás pobude ještě dlouho, protože lidé ho nezajímají… Ve vztahu k lidem neudělal žádný pokrok. Na pravidelnou kvalitní krmi si zvykl, ale pohladit se nenechá. Ne že by se tolik bál lidské ruky, prostě o to nestojí. Je to moula se sklony k panice, neublíží, ale nové věci ho lekají. S kočkami vychází bez problémů, v kočičím kolektivu nevyhledává šarvátky, podřídí se, zná základy slušného kočičího chování:-) Aktuálně sedí „v korekci“, tzn. na samotce, zkoušíme, zda mu změna prospěje – v kočičí skupině nemáme možnost s Dudákem navazovat bližší kontakty, takže to zkoušíme touto cestou. Mazlík z něj asi nikdy nebude, ale nějaké to pohlazení po hlavičce už snese, jen se na něj musí hodně pomalu… Uvidíme, zda se „v korekci“ podaří změnit jeho názor na člověka…

28. 7. 2016
Dudák našel společný domov s maminkou Jarmilou. Na jednom z inzertních serverů si Dudáka vyhlédl mladý pán z obce nedaleko Kolína. A protože Dudák prostě není samotář a protože i jeho maminka Jarmila se rodině moc líbila, nabídli jim společný domov. A dnes se tedy oba dočkali. Zatím se zabydlují uvnitř domu, ale časem bude k dispozici i zahrada. Za prima domov pro oba velmi děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

18. 8. 2021 jsme na WhatsApp našli další zprávu z nového domova. Text i foto je k dispozici na Jarmilině profilu.

7. 7. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Jarmilině profilu, fotografie je součástí Dudákova fotoalba.

27. 12. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Jarmilině profilu, fotografie je součástí Dudákova fotoalba.

14. 10. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobry den, Dudáček a Jarmilka se mají skvěle. Začali jsme je na jaře pouštět ven, nakonec se jim to tak zalíbilo, že jsou venku na zahradě pořád. Bydlí v garáži, mají tam pelíšky a topení. Je jim tam lépe než doma, mohou kdykoliv ven, mají kočičí lítačky ve dveřích. Doma pořád koukali jen z okna a mňoukali. Nechodí skoro vůbec mimo zahradu, většinou se válí ve skalce, nebo leží pod stromky. Jsou zlatí. V příloze je jejich foto. IS

19. 11. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Jarmilině profilu.

25. 9. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Jarmilině profilu.

19. 8. 2016 jsme dostali další krátký e-mail a fotografii z nového domova.
Dobry vecer, posilame Vam spolecne foto z pelisku na skrabadle… I. S.

11. 8. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Jarmilině profilu, fotografie je součástí Dudákova fotoalba.

6. 8. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobry vecer, tak jsme dali chlupáčkům vcera a dnes najemno nakrajene a spařené kuřecí masíčko. To byl žrací koncert… Uz spinkaji spolu, ale ne v pelisku, lezi zachumlaní v dece… Uz si je normalne hladim, kazdy den je to lepsi… Takze si myslim, ze uz si na nas zvykaji… S.

5. 8. 2016 jsme dostali první e-mail z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Jarmilině profilu.

28. 7. 2016 jsme dostali první e-mail z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Jarmilině profilu.