Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarmila

JARMILA NAŠLA NOVÝ DOMOV 28. 7. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 3 roky
Kastrovaný/a?: ano, 20. 11. 2015
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: klidná domácnost, do domku s bezpečným výběhem, ideálně do kočičí party, ale může být i jedináček
Charakteristika: Jarmila pochází ze skupiny kočiček, které jsme převzali od psychicky nemocné bezdomovkyně. Ta obývala starou ubytovnu v Praze 5 na Císařce, ta se ale měla bourat… Bezdomovkyně musela pryč a kočky pochopitelně taky. Jejich majitelka si je na svou další „štaci“ vzít nemohla, a tak všechny její kočky skončily u nás. A že to byla nadílka – celkem 14 kočiček různého věku v nepříliš dobrém zdravotním stavu – nekastrované, nekvalitně krmené, plné parazitů…Kupodivu mourovatá část kočiček z Císařky na tom byla zdravotně lépe (asi lepší imunita), a tak mohla dříve začít hledat nový domov. Jarmilka je rozvážná, rozumná a klidná kočička, která ve skupině koček vždy raději ustoupí, než aby nechala věci dojít příliš daleko… Ve skupině působí jako stmelovací prvek, ale je zřejmé, že celý svůj život byla vždycky „ta vzadu“, v kontaktu s tehdejší paničkou ji asi vždy převálcovaly ostatní kočičky, stejně jako u jídla. Na člověka si tedy potřebuje zvyknout, není plachá, ale potřebuje se vždy ujistit, že se jí nebude dít nic zlého… Hodí se do klidné domácnosti, ideálně do kočičí party – zvládne být i jedináčkem, ale kočičí společnost v novém domově jí udělá radost. Ovšem nemusí se jednat o velkou smečku, v takovém případě dává Jarmila přednost spíše kočkám než lidem. Nicméně pokud je sama, kontaktu s lidmi si užívá. Potřebuje také bezpečný výběh – nebude se toulat, ale kontakt s přírodou prostě potřebuje… 
Jarmila na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

28. 10. 2015
Dnes jsme přijali další várku kočiček od psychicky nemocné bezdomovkyně ze staré ubytovny v Praze 5 na Císařce. První byli Lógr a jeho sestra Cikorka, nyní následují další čtyři kousky, zatím pouze s pracovními názvy (kromě Jarmilky, ta si přivezla i jméno). Na místě jich zbývá ještě cca sedm:-( Do 31. 10. 2015 musí bezdomovkyně ubytovnu opustit. Kam nemocná žena půjde, to nevíme, kočky si s sebou samozřejmě vzít nemůže, její život je dost komplikovaný i bez nich… Majitele ubytovny osud kočiček nezajímá, jedna z variant byla vypustit kočky do blízkého lesíka, ať si poradí samy… To ovšem není dost dobře možné, protože kočičky jsou zvyklé na plnou misku (byť nekvalitní stravy) a střechu nad hlavou… A tak se s tím musíme poprat my. Kočky nejsou v dobrém zdravotním stavu, byť se o ně bezdomovkyně v rámci svých možností starala, krmila je, zajistila jim přístřeší… ale záležitosti jako kastrace, odčervení či očkování byly zjevně nad její finanční a zřejmě i duševní schopnosti. Přijaté kočičky mají herpesvirus, vnější i vnitřní parazity, pochopitelně nejsou kastrované. Uvidíme, jak se bude celá kauza vyvíjet dál.

1. 12. 2015
Jarmila je stále v léčení, ve skupině koček z Císařky byly potvrzeny chlamydie, takže je musíme přeléčit pro jistotu všechny. Ale je to jen otázka několika dní, kdy bude i Jarmila hledat nový domov. Zatím je to hodná, ale bojácná kočička – když jsme v místosti, je schovaná, ale nechá se chytit a mazlit, aniž by kousala, škrábala, snažila se vymanit… i když je v křeči a kouká, jak by zase nejrychleji zmizela v úkrytu:-) Tento přístup k lidem mají i její synové Dudák a Švanda. Snad u nich ještě dojde k nějakému pokroku.

25. 12. 2015
Jarmilka děkuje za dárek, který získala ve vánočním Kočičím přání konaném 15. 12. 2015–6. 1. 2016.

9. 1. 2016
Jarmilka hledá nový domov.

28. 7. 2016
Jarmila našla společný domov s svým synem Dudákem. Na jednom z inzertních serverů si Dudáka vyhlédl mladý pán z obce nedaleko Kolína. A protože Dudák prostě není samotář a protože i jeho maminka Jarmila se rodině moc líbila, nabídli jim společný domov. A dnes se tedy oba dočkali. Zatím se zabydlují uvnitř domu, ale časem bude k dispozici i zahrada. Za prima domov pro oba velmi děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

18. 8. 2021 jsme na WhatsApp našli další zprávu a fotografii z nového domova.
Dobrý den, jsme v pořádku všichni, Jarmila s Dudákem bydlí na zahradě, mají svůj pelíšek v garáži. Jsou pořad divoký, ale drží se u domu. Pohladit se nechají jen při jídle, to už se asi nikdy nezmění.

7. 7. 2018 jsme dostali e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, posílám v příloze foto Jarmilky a Dudáka. Mají se u nás skvěle. Hezký den, IS

31. 12. 2017 jsme e-mailem dostali novoroční pozdrav a fotografii z nového domova.
Dobry den, posílám foto Jarmilky a Dudáka… Hezky nový rok, IS

14. 10. 2017 jsme dostali další krátký e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Dudákově profilu, fotografie je součástí Jarmilina fotoalba.

19. 11. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobry den, podáváme Vám hlášení o Jarmilce a Dudáčkovi. Oba se mají u nás jako v bavlnce… Pěkně jedí a zakulacují se Dudáček je pořád ještě divoký, ale je to pořád lepší a lepší, nicméně pohladit se nechá, jen když má on náladu… Jarmilka je zlatíčko… Mejte se… I. S.

25. 9. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobry den, kočičáci delaji male pokroky, ale pomalu se to zlepsuje. Uz behaji vsude, ale Dudáček je porad divokej, nekdy na me syčí, pohladit se moc nenecha. Jarmilka je zlatíčko, ta je mazliva. Dudacek ji asi brani, jakmile jsou spolu v pelisku, tak na me Dudak syčí, kdyz je tam ale sam, tak je to lepsi. Jinak papaji moc hezky:-) Cistotni jsou na 1… Takze asi tak. Mejte se hezky. I. S.

19. 8. 2016 jsme dostali další krátký e-mail a fotografie z nového domova, text e-mailu je k dispozici na Dudákově profilu, fotografie je součástí Jarmilina fotoalba.

11. 8. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobry den, tak uz se šmudlové zabydlují… Dnes dostali škrábadlo jak rozhlednu, takže si budou chvilku zvykat a pak budou řádit – viz foto. Jarmilka je zlato, nechá se chovat a mazlí se. Dudáček se spíš schovává, pořád je zahrabaný v dece a spí. Každý den ho hladím a mluvím na něj, postupujeme, ale pomalu, nicméně to zvládneme. Dnes po mě parchant vyjel, syčel jak kobra, vyklepával jsem mu deku, ve které se válí, tak byl asi naštvaný. Nicméně pak se zase nechal pohladit. Je to trouba. Oba už papají velmi dobře. Takže zatím tak. S.

6. 8. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova, jeho text je k dispozici na Dudákově profilu.

5. 8. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobry den, tak uz papají hezky:-)… Jsou stale klidnejsi a uz se nechaji hladit oba. Jen Dudáček jeste obcas utika a schovava se, ale je to stale lepsi… Jsou super… Mejte se. S.

28. 7. 2016 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobry vecer, Dudaček je divoch, ale uz čuchá k ruce… Jarmilku jsem už choval a bez problému… Jsou ale vyplašení a chtějí klid… Jeste nejedli, ale zachudek uz vyuzili:-) Jsou sikovni… Dame Vam vedet, jak to pujde, ale uz jsou domaci… Mejte se, S.