Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Elvis (Kato)

KATO (ELVIS) OPUSTIL TENTO SVĚT 24. 8. 2014 (podrobnosti viz níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kocour
Narozen: cca květen 2014
Kastrovaný?: ne
Očkovaný?: ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?:
Podmínky:
Elvis na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

18. 9. 2014
Elvis k nám přicestoval 11. 9. 2014, spolu s ním dorazil i jeho bratr Michael. Jedná se o potomky plaché kočičky z lokality, odkud pochází celá velká skupina koťat přijatých téměř přesně před rokem – Agátka a naši hudebníci Bubínek, Pikola, Saxík a Trumpeta. Kočku se bohužel stále nedaří chytit a kastrovat, a tak do našeho orchestru postupně dorazí i vokálně-taneční sekce, zatím jsou tu Michael a Elvis. Elvis hned po příjezdu putoval do karantény – trápily ho všenky, blechy, měl průjem, chlamydie. Postupně a pomalu odčervujeme, dostává antibiotika, oči kapeme, krmíme… uspěchat se to nedá. Ale až se dá do kupy, bude to výstavní krasavec. A je velmi mazlivý a kontaktní, bude-li zdravý, snad tu nebude trčet tak dlouho, jako jeho o rok starší sourozenci Bubínek, Saxík a Trumpeta – ti byli bohužel dlouho plaší a nekontaktní.

12. 10. 2014
Elvis našel nový domov. Nestačil se ani dostat do nabídky k adopci. Od dnešního dne bydlí v pražském bytě, společnost mu bude kromě paničky dělat i kočička Eliška, která byla před časem adoptována z měcholupského útulku. Za adopci Elvise děkujeme.

24. 8. 2015
Kato byl uspán – důvodem byla mokrá forma FIP, která se bohužel vyvíjela velmi rychle. Níže je poslední e-mail a fotografie z nového domova.
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

27. 8. 2015 jsme dostali poslední e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, uběhly 4 dny, co nás Katoušek opustil a mně je tak strašně smutno. Koukám na poslední obrázky a pár vám taky posílám jako vzpomínku. Byl to snad ten nejhodnější kocour ve vesmíru. Takový je život a já se s tím časem srovnám, ale bude mi to trvat. Každopádně se chci ještě zeptat na tu Elišku. Doktor říkal, že bychom měli počkat tak 2 měsíce, než ji necháme otestovat, myslíte si taky, že je nutné čekat tak dlouho? Jsem samozřejmě napjatá. Potom se chci optat, pokud bych chtěla poslat ten test do Německa, myslíte, že to je standard u veterinářů, nebo raději přes tu vaši veterinu v HP? Kolika procentní jistota to pak bude – že je čistá a nemůže tak nakazit další kočku, kterou bych si chtěla časem opět pořídit. Omlouvám se za možná opakované dotazy, ale ono je to s tou FIPkou složité a já byla posledně dost rozušená. Se srdečným pozdravem B. Š.

13. 8. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, ozýváme se s odstupem času a snad mohu s klidným svědomím říct, že Kato už je v pořádku. Po vyšetření to ještě asi týden haprovalo, ale po dobrání léků a nasazení pasty, kočičí trávy plus hairball granulí se rychle lepšil a pravidelně vyprazdňuje normálně, i s chlupama, jak to má být. On prostě není „blinkací“ typ, u něj to asi musí odcházet spodem a budu si na to muset dávat pozor asi vždycky. Posílám pár aktuálních fotek z nového škrabadla (které ovšem nepoužívá na škrábání, ale jen k lenošení) a jako vždy nerozlučnou dvojku:)

8. 7. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova. Bohužel má Kato (Elvis) poslední dobou zaívací obtíže:-(
Dobrý den, tohle jsou fotky převážně z nového bydliště, je zde moc šťastný, bydlíme tady už přes dva měsíce. Nejraději kouká z okna, pozoruje ptáčky a kočky, které jsou na dvorku, někdy si s nima „povídá“. Chodí tam i kačeny a v noci zas lítají netopýři a šramotí tam ježek, to ho moc baví. Ale jak uvidí člověka, utíká se schovat. On je opravdu legrační, hlavně když pozoruje hmyz, co vlétne do bytu, je ten typ, že nic „neuloví“, jen na to hodiny kouká, a jak to leze po zemi, chodí za tím a sleduje to, ale nezabije. Nebo když jde Eliška k misce, on ji dětinsky musí předběhnout, mnohdy ji přeskočí, aby tam byl první. Tedy… upřímně doufám, že tohle zase bude dělat (teď bohužel moc nejí) a všelijak zlobit a bude zase všechno dobré! On je opravdu strašně hodný kocourek, tak dobrácký a bezelstný. Ještě jedna věc, už dávno jsme ho přejmenovali, jenom jsem to nějak nezmínila, protože vy jste byla tak zvyklá na Elvise;) Mně se to ale pletlo s Eliškou a navíc on byl takový pošuk ze začátku a pořád odněkud útočil, tak jsme ho pojmenovali po postavě z filmu Růžový panter – Kato (takže Katoušek, Katík a podobně:-) Zrovna dnes nám přivezli škrabadlo s boudičkou, tak snad se jim bude líbit. Ozveme se. Moc zdraví B. Š.

22. 3. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak kocour je 14 dní po kastraci, vše proběhlo v pořádku. Paní doktorka byla strašně milá, mohu doporučit ty Vršovice. Jediný problém byl, že ho nemohli uspat, ani po druhé injekci se mu prý moc nechtělo, proto jsme tam strávili asi 3 hodiny. Mazlivější zatím není, on na to prostě asi není, akorát k Elišce se tulí:) Jenom je ještě větší srábek, bojí se cizích lidí a s tím ne-skákáním to je neuvěřitelný, nedávno jsem ho na zkoušku vysadila na skříň a on pak zkusil skočit dolů a rozplácnul se tam:) No zažila jste to někdy? Je to legrace, pořídit si druhou kočku byl rozhodně ten nejlepší nápad. S pozdravem BŠ.

27. 2. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, musím se podělit o dobrou zprávu, Elvis už opravdu sází jen pevné šišky a to už je nějaký týden, takže pevně věřím, že takhle už to zůstane. Byl to ale boj!:) Takže teď už bych ho mohla dát konečně očkovat. Chci se ještě jednou poradit, jakou vakcínu doporučujete a pak se ujistit, říkala jste, že Biofel NE? A jak dlouho po tom počkat na kastraci? Zatím se neprojevuje, že by to potřeboval, takže bych to nechala tak na duben. Mimochodem, v květnu se budeme stěhovat do většího bytu:) S pozdravem B + E + E
P.S. Má 6,5 kg:)

15. 2. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, nechci to zakřiknout, ale z ničeho nic už asi týden sází jen pevné bobky. Dávala jsem mu zas ty zelené kapsle, než jsem se dostala na veterinu, a najednou se to takhle změnilo. Takže další odčervení a probiotika zatím odkládám a třeba už ani nebude třeba:) Budu mu dávat dál ten Probiovet a uvidíme. Jinak zatím stále neznačí a skákat už asi nezačne. Eliška ho má ráda a on ji zbožňuje, jsou to parťáci, a jak se spolu vyblbnou! Posílám nejnovější fotos a předem varuji, že je to docela „macík“, má 5,5 kg:) Strašně mu zhuňatěl ocas a má úplně překrásnou hedvábně jemnou srst. Je mazlík, sice ne úplně tuli-tuli, dává náklonnost najevo tak po „chlapsku“, a je moc hodný. Tak to od nás zatím vše, mějte se B+E+E

24. 12. 2014 jsme dostali vánoční mms s tímto textem:
Krásné chlupaté a pohodové Vánoce v Kocourkově přeje ELVIS z vany. Má se dobře, váha 4,5 kg. S pozdravem, BŠ.

23. 11. 2014 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Posílám krátký pozdrav, je to čertisko:) Teď si oblíbil dřez a všeobecně tekoucí vodu. Když jsem ho vážila naposledy, měl už skoro 4 kila a místo ocasu je „houně“.

2. 11. 2014 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, moc ráda bych řekla, že Elvis sází taky jen samé šišky, ale bohužel u nás je to pořád tak zhruba stejné:( Jeden bobek za den je většinou řidší (kadí 2 x denně), ale zrovna předevčírem vytlačil úplnej průjem. Tak jsem si řekla, že na nějaký čas stopnu kapsičky a pamlsky a raději jen suché. A koupím další Probican tedy. Jinak všechno v pořádku, pokračuje sžívání, jde to hezky, hlavně na ty hrátky je užije. Jsou tak legrační! Teď zas pro změnu na Elišku občas zasyčí Elvis, když ho přepadne během honičky – asi se bojí, má přitom úplně stažené uši:) Ona je zatím stále fyzicky větší, ale Elvis nabírá a brzy se to jistě obrátí. Roste jako z vody, už se nechá chovat a je moc hodný. A to jeho mňoukání, takové tichounké, spíš dělá pazvuky, něco jako makak:) Moc ráda vidím, že se vám teď dařilo umísťovat, je skvělé vidět je na fotkách spokojené v nových pelíškách! Hezký večer BŠ

26. 10. 2014 jsme dostali další e-mail a fotografie.
Dobrý den, tak posílám další fotky macíka, teď už se zdá i mně, že pěkně vyrostl, pomalu dohání Elišku:) Dneska měli spařené kuřecí masíčko a slupli ho ihned z jedné misky, Elišce naštěstí nevadí dělit se o jídlo a Elvis je v tomhle dominantnější, ten tam tu kebuli procpe vždycky, když chce. V noci už tolik neřádí, spí se mnou na polštářku i v nohách, vedle Elišky. Akorát velice rád „loví“ moje nohy, musím je mít schované, jinak masakry:) Papá hezky, kapsičky a masíčko až hltavě, granule opatrněji a nejvíc mu zatím (jim oběma) chutnají ND a Royal Canin, celkem i Calibra, dávám jim do dvou misek pro srovnání, kde bude rychleji ubývat. Průjem se zlepšuje, ale pomaloučku, nicméně tak z pěti bobků jsou tři pevné. V pondělí dobereme Probican a uvidím po týdnu. Chutná mu, už mu ho dávám z prstu a sám ho hned slízne. Je to pěknej lump, ale před návštěvama vždy dělá hodného a spinká. Už topím, to se mu také líbí, hlavně proto, že má pelíšky u topení. Když jsem pryč, tak jsou doma hodní, asi hlavně spí, protože je všechno celkem na svém místě, kromě prádla ze sušáku, pokud tam visí. Včera jsem hlavně pro ně koupila několik pěkných koberečků a taky na něm hned spí, ihned jak jsem ho položila na zem, to oni raději než holou zem:) Eliška ho občas přibrzdí, protože jí útočí na ocásek a dělá jí různé kulišárny, to ho pak převalí na zem, on kouká jak puk a vůbec mu to nevadí, je jí podřízený, zajímalo by mě, zda to tak zůstane i až vyroste. Doufám, že stihnu kastraci, než začne divočit po sexuální stránce, myslíte že by to mohlo být před lednem? Já se na tu kastraci chystám v lednu. Doporučila byste mi na to ty Počernice? Na očkování a běžné záležitosti bych asi zkusila toho doktora Máru, jak jste mi radila. Koukám Elitě do očkováku a z útulku jí dali Felocell a Canvac, po roce měla Biofel (ten jste říkala, že je špatný, že?) a po dvou Versifel. Na odčervení v tabletách Drontal a pipeta tady není zapsaná a název si nepamatuji. Takže to by bylo zhruba vše od nás. Zase dáme vědět. Moc zdravíme.
P. S.: Ještě z jiného soudku, viděla jsem vaše nové „dárečky“, to je teda pecka, to se moc nehodí, ale ještěže jste se jich udělala, co taky jiného, že? Já to chápu, akorát snad se to nebude dlouho opakovat!

19. 10. 2014 jsme dostali první fotografie a e-mail z nového domova.
Dobrý den, posílám první fotky zlatíček, které se povedly. Vztah se vyvíjí velmi dobře, blbnou, jí ze společné misky, navzájem se honí:) Eliška je sice o pár let starší, ale je to taky prdlouš jak se patří, takže jí Elvisova energie nevadí, doufám, že naopak. Syčela pouze první tři dny, teď už vůbec. A zdá se, že ani nežárlí, všechny aktivity dělá jako dosud. S pozdravem B. Š.