Jdi na obsah Jdi na menu
 


Frigo

FRIGO NAŠEL NOVÝ DOMOV 28. 2. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen: cca začátek září 2014
Kastrovaný?: ne
Očkovaný?: ano
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: ideálně domek s bezpečným výběhem (byt by jeho temperamentu nemusel stačit), ke kočičce či kocourkovi podobného věku a temperamentu, pokud bude jedináčkem, musí mít dostatek jiných podnětů
Charakteristika: Frigo je nalezenec z Týnce nad Labem. Tam se potuloval po ulici, zmoklý, hladový, ve špatném zdravotním stavu. Jeho nálezkyně mu poskytla dočasný azyl, kde Frigo pobýval, dokud jsme ho nepřijali my. Při přijetí trpěl obvyklými neduhy, které kotěcí bezdomovce obvykle trápí – byl začervený, podvyživený, srst i ouška plná parazitů, rýma… ale vše se podařilo vyléčit a na Frigovi jeho předchozí strádání nezanechalo žádné následky. Dnes už je to temperamentní kočičí dorostenec, lovec, který se honí za vším, co se hýbe. Zároveň je ale velmi mazlivý, kontaktní, důvěřivý a přátelský k lidem i k ostatním kočkám.
Frigo na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

18. 12. 2014
Frigo byl nalezen 11. 12. 2014 v Týnci nad Labem. Tam se potuloval po ulici, zmoklý, zmrzlý, hladový, evidentně ve špatném stavu… Jeho nálezkyně mu naštěstí našla dočasný azyl u známého, kde mohl Frigo pobýt nějakou dobu v provizorním přístřeší, než mohl k nám. Friga jsme přijali 16. 12. 2014, zdravotní stav nic moc – je mu 3,5 měsíce, ale jeho váha odpovídá spíše dvouměsíčnímu kotěti… Je začervený, zaplynovalé nafouklé bříško, vylysalá srst plná blech, svrab v uších… zatím tedy pomalu odčervujeme a krmíme, uvidíme, jak se bude Frigův stav vyvíjet dále.

30. 12. 2014
Frigo děkuje za konzervy Feringa, které získal ve vánočním Kočičím přání (akce proběhla 14. 12. 2014–5. 1. 2015).

18. 1. 2015
Frigo hledá nový domov. Frigo všechny neduhy, které nastřádal jako bezdomovec, překonal, a je z něj temperamentní kočičí dorostenec.

28. 2. 2015
Frigo odjel do nového domova, společně s Pastelkou, se kterou u nás vytvořili nerozlučnou dvojku. Budou bydlet ve vsi kousek od nás, kde už spousta zvířat žije:-) Takové rodinné safari:-) Zatím budou oba v uzavřené místnosti v navykací „karanténě“, ale na jaře už budou mít k dispozici i výběh. Za domov pro Friga a Pastelku děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

16. 10. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova, text e-mailu viz Pastelčin profil.

21. 12. 2015 jsme dostali mms z nového domova (viz fotoalbum).

9. 5. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Pastelka sipe skoro neznatelne, hodne zhubla, mozna to trochu pomohlo… Frigo je stastnej, honi kocky a cely den lita po zahrade, Pastelka se vyvaluje cely den na slunicku, mazli se a je takova hodne klidna. Dala se dohromady s nasi Agatou, te je uz 10, spi cela leta mimo kotec nekde na sene u lamy, no a Pastelka ji nasleduje, cely den je s nami, ale na noc zmizi s Agatou nekam do ustrani, rano staci zacinkat na misku a obe pribehnou, takze daleko nejsou… Necham ji svobodu, myslim ze uz si zvykla a nikam neutika.

26. 4. 2015 jsme dostali sms z nového domova.
Dobrý večer, hlásím, že Frigo se skamarádil s naším kocourem Tomáškem, nehne se od něj a pořádají výpravy na stromy. Pastelka se drží zpátky, ale je spokojená, válí se v pískovišti a téměř nesípe. Jsou to zlatíčka:).