Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Gréta

GRÉTA NAŠLA NOVÝ DOMOV 13. 8 2020 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: 12 let
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ano, zvýšená činnost štítné žlázy – hypertyreóza, nutno pravidelně podávat lék Felimazole
Podmínky: byt nebo domek s bezpečným výběhem, jako kočičí jedináček
Charakteristika: Gréta je nechtěné „dědictví“. Do svých 12 let žila se svou paničkou, paničku však rodina přesunula do ústavního zařízení a podobně naložila i s Grétou – 23. 12. 2019 se Gréta přestěhovala do jednoho z domácích depozit Spolku pro kočku Příbram. Tam se Grétě poskytli „první pomoc“, ale záhy bylo zřejmé, že ve skupině koček se prostě Gréta necítí dobře. Když se tedy uvolnil samostatný pokojík, převzali jsme Grétu do péče my (11. 7. 2020). Vlivem velkého stresu po ztrátě paničky Gréta onemocněla hypertyreózou, tzn. zvýšenou činností štítné žlázy. K nám ale dorazila už „kompenzovaná“, užívá lék Felimazole, ale nemá s jeho polykáním absolutně žádné potíže, v tomto směru je to ideální pacient. Změnu prostředí Greta příliš neřeší, je ráda, že je v pokojíku sama bez dalších koček. Lidé jí však chybí. Je vděčná a milá, potřebovala by opět domov, aby měla pocit, že někam a někomu patří. Je klidná a trpělivá, není vlezlá, umí si na přízeň počkat, ale je vidět, že jí prostě lidská společnost chybí. Hledáme pro ni klidnou domácnost, dosud žila sice pouze v bytě, ale domek s bezpečným výběhem by jistě také uvítala.  
Gréta na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

13. 8. 2020
Gréta dnes odjela do nového domova. Na inzertním portálu padla do oka mladé paní z obce nedaleko od Mladé Boleslavi, která se poohlížela po klidné a mazlivé společnici do bytu. Gréta bude žít jako kočičí jedináček, jen se svou paničkou, což jí bude vyhovovat. Už se zabydluje a vypadá to, že nadmíru dobře:-) Za prima domov pro Grétu velmi děkujeme! 

31. 7. 2021
Minulý týden jsme dostali smutnou zprávu – Gréta v novém domově zemřela. Bylo to náhlé, veterinář diagnostikoval rozpad krvinek, zřejmě leukémie… Panička se ale rozhodla, že místo Gréty je potřeba zaplnit, a tak k ní dnes odjel Kokosák.  
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

28. 5. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, posilám slíbené foto té mojí kočiny Grétky. Dneska jí přišel nový domeček a vypadá to, že bude oblíbený:-) Kšíry jsou na cestě, moc děkuji za rady a moc zdravíme. Z.

31. 12. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, děkujeme moc za přání a také přejeme vše nejlepší Vám i kočičkám. Jsme v pořádku, Grétička skvělá, krásně baští. Léky máme, veterinářku mám 10 minut jízdy, takže super, Grétku brát s sebou nemusím, jenom zavolám a vyzvednu a navíc je p. doktorka velký kočkomil, takže Grétka je v nejlepších rukou:-) Jinak vzít si Grétku bylo to nejlepší rozhodnutí, každý den mi to stokrát vrací, moc za ni děkuji:-) Moc zdravíme.

1. 10. 2020 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, moc zdravíme s Grétkou, já jenom abyste věděla, že je v pořádku. Grétka je super číča, fakt takový kočkopes:-) Prášky baští vzorně a já jsem moc šťastná, že ji mám. Tak doufám, že i ona já ráda, že má mě. Ale asi jo, nejradši spí na mě a spokojeně vrní. Úžasné. Moc za ni děkuji, Z.

19. 8. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, jsem moc ráda, že Grétka „počkala“ na mě, je úplně skvělá:-), lepší kočičku jsem si nemohla přát. Baští pěkně, léky polyká vzorně. Byla už sama doma celý den a naprosto bez problémů. Chodí se mazlit a je zvědavá, takže za mnou chodí někdy jako pejsek:-) No a večer většinou řádí, lítá tady a poskakuje, a to se fakt musím smát. Jako kotě. Moc vám za ni děkuji, myslím že všechny kočiny, které se k vám dostanou, mají tu nejlepší péči, jakou mohou mít:-) Moc zdravím.

14. 8. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, u nás vše v pořádku, léky dávám do mlsky, dala jsem i do tlamky. Polyká vzorně. Takže to je bez problémů. Je přesně taková, jak jste ji popsala. Občas se lekne, jak ještě nemá zažité nové zvuky. V noci trošku „řádila“, srolovala koberečky, ale nemám s tím problém:-) Je hezké vidět, jak se osměluje. Takže u nás vše v pořádku, zdravíme:-)

13. 8. 2020 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, ona je úžasná, přesně jak jste říkala. Všechno prozkoumala, pak slupla kapsičku a mlsku, použila wc a chrní. Usnula jsem s ní a ona si lehla vedle mne a spala taky:-) Tak až nebudu doma, tak snad to bude taky dobrý. Moc za ní děkuju.