Jdi na obsah Jdi na menu
 


Haluška

HALUŠKA SE VRÁTILA DO PŮVODNÍ LOKALITY 8. 5. 2020 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: přesně nevíme, spíš starší
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?:
Handicapovaný/a?:  
Podmínky:
Další informace:
Haluška na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

10. 4. 2020
Haluška pochází ze stejné lokality jako Kulajda a Topinka. Paní, která tam o bezprizorné kočky vlastními silami pečuje (kastruje, léčí, krmí) už ten přetlak kočičích bezdomovců sama nezvládá. Haluška údajně loni přišla porodit dvě koťata, pak se delší dobu objevovala jen sporadicky a teď se zase objevila. Zarýmovaná, vyhládlá, ale také zakulacená… což nic dobrého nevěstilo – další bezdomovci na cestě. Halušku jsme přebrali do péče 4. 4. 2020 s tím, že pokud bude možno ještě kastrovat, podstoupí urychleně kastraci a pak se uvidí – bude-li schopna umístění, pokusíme se pro ni najít nový domov, pokud se z ní vyklube podobný šílenec jako Topinka, vrátí se zpět do lokality, odkud pochází. Haluška se chovala nepřátelsky, nicméně kastrace ještě možná byla, takže dnes má Haluška kromě kastrace za sebou i údržbu zubní dutiny – i když skoro žádný zub už neměla, jedná se tedy spíše o starší kočičku. Dostala ještě antibiotika na 20 dnů, takže léčíme a pak uvidíme.

2. 5. 2020
Haluška se zcela zotavila po kastraci. Je kompletně odčervená, doléčená – poslední atb dobrala včera. Jeví se zcela fit. Bohužel, žádné pokroky ve vztahu k lidem jsme neudělali. Haluška sice nedemoluje svůj pokoj, ale je vidět, že je tam nešťastná. O lidi nestojí vůbec. Příští víkend ji tedy budeme vracet do lokality, kde žila dosud a kde je zvyklá – bude mít zajištěnu stravu a skrýš. Věříme, že je to nejlepší řešení.

8. 5. 2020
Haluška se dnes vrátila do původní lokality. Zotavená po kastraci, odčervená, doléčená. Hodná kočička, ale moc bázlivá a plachá. Naštěstí se má kam vrátit. Bude žít v prostředí, které zná. Stravu má zajištěnou, vhodné zázemí na zimu také. Co víc si přát. Z přepravky pelášila s velkou radostí:-) Kéž by to takhle jednoduše šlo i u ostatních „plašanů“… 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

12. 6. 2020 jsme dostali nepříliš veselou sms z nového domova.
Dobrý den, je vidět, že se má Kulajda velmi dobře. Mám radost. To Topinka dopadla asi špatně. Už měsíc je pryč a mám obavy, že už není. Zato Haluška je v pohodě, sjednala si mezi ostatními respekt a jsme kamarádky. Chodí za mnou a nechá se i pochovat. Mějte se hezky a děkuji. H.