Jdi na obsah Jdi na menu
 


? Topinka

TOPINKA SE VRÁTILA DO PŮVODNÍ LOKALITY 10. 4. 2020 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca srpen–září 2019
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?:
Handicapovaný/a?:  
Podmínky:
Další informace:
Topinka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

9. 2. 2020
Topinka a Kulajda pocházejí ze skupiny kočiček, které se před zimou objevily z ničeho nic, ale s miskou olejovek na zahradě jedné kočkomilné paní v obci nedaleko od Jesenice. Paní už má svých i adoptivních venkovních koček dost, víc už nezvládne… a tak sháněla někoho, kdo se jich ujme. Od dnešního dne je tedy Topinka u nás v příjmové karanténě. Po příjezdu byla velmi vyplašená, pokojíček nedemoluje, ale o kontakt zatím nestojí.

23. 2. 2020
Tak Topinka zatím svůj názor na lidi nezměnila – jakmile se ocitne mimo skrýš, propadá panice, skáče na strop a šplhá po všem, co jí přijde do cesty. Budiž jí ale připsáno k dobru, že i když je očividně v panice a na lidi není ani trochu zvědavá, aspoň nic nedemoluje a nesnaží se nás zakousnout… Topinka není v dobrém výživovém stavu, sama jí spíš sporadicky – pravděpodobně kvůli nosu plnému rýmy. Takže antibiotika dostává v injekcích, musíme tedy jezdit na veterinu. Doufáme, že se její stav zlepší a začne víc jíst. Každopádně to s ní bude ještě veselé…

2. 4. 2020
Topinka se po problematickém začátku sice rozjedla, ale vztah k lidem nezměnila ani o kousek. Nemá nás ráda, čím víc zvenku vane jarní vzduch, tím méně. Přičemž její permanentní špatná nálada se nevztahuje jen na nás, ale i na kočičí spolubydlící… Absolvovala kastraci, přeléčili jsme střevní parazity, rýmu… a dohodli se s paní, která nám ji předala, že se vrátí zpět do původní lokality, protože je zřejmé, že nový domov pro ni budeme hledat jen těžko…

10. 4. 2020
Topinka odjela do místa svého nálezu. Přiřadí se k smečce koček, které tam hodná paní nálezkyně už dříve nechala vykastrovat a stále je poctivě krmí. Co víc si přát – s jejím temperamentem Topince opravdu na umístění nekynula sebemenší naděje. Tak snad tu svobodu s plnou penzí ocení. Paní H. za její vlídné přijetí do už tak početné smečky velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

12. 6. 2020 jsme dostali nepříliš veselou sms z nového domova.
Dobrý den, je vidět, že se má Kulajda velmi dobře. Mám radost. To Topinka dopadla asi špatně. Už měsíc je pryč a mám obavy, že už není. Zato Haluška je v pohodě, sjednala si mezi ostatními respekt a jsme kamarádky. Chodí za mnou a nechá se i pochovat. Mějte se hezky a děkuji. H.