Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jitřenka

JITŘENKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 26. 1. 2014 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Narozena: cca červenec 2013
Kastrovaná?: ne
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: do bytu i k domku s bezpečným výběhem, do kočičí společnosti, k dětem i starším lidem
Charakteristika: Jitřenka je potomek venkovské kočky a stejně jako její bratříček Orion k nám dorazila ve špatném zdravotním stavu – zanícená očka, bříško plné parazitů, kožíšek plný blech a všenek. Stejně jako její bratr ji postihla epidemie panleukopenie a její stav byl vážný, ale Jitřenka se z toho dostala. Dnes je to překrásné sametové stvoření, začíná se vytahovat do krásy. Pořád jsou na ní nejnápadnější krásné obrovské zelené oči. Jitřenka je milá a přátelská kočička, hravá a vynalézavá. Je mírná a klidná, ale lekavost vůči všemu novému jí ještě zůstala. Před návštěvou se schováa i před námi má tendenci trochu uhýbat, ale za chvíli se uklidní, uvědomí si, že plaší zbytečně a přijde se mazlit, a to se jí líbí moc. Vhodná do jakékoliv kočičí společnosti. Naprosto nedominantní, nekonfliktní, přizpůsobivá. když má občas tendenci před rukou uhnout, nikdy se neožene, nezavrčí, nesnaží se jakkoliv bránit, je tedy vhodná i k dětem. FeLV a FIV negativní.
Jitřenka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

11. 9. 2013
Jitřenku jsme přijali do našeho depozita 11. 9. 2013, pár dnů po jejím bratrovi Orionovi. Jitřenka je na tom po zdravotní stránce stejně jako Orion. Kožíšek plný blech a všenek, bříško plné parazitů, zanícená očka. Jitřenka je zatím trochu vyplašená, ale přátelská a klidná, až ji dáme do pořádku, jistě se z ní stane mazlivá kočička. Zatím je v léčení, není nijak kriticky ohrožená na životě, nicméně zimu by venku ani ona ani Orion nepřežili. Jsou rádi, že jsou spolu, když ji nálezci dovezli, bratříček Orion doslova pištěl nadšením, hladil ji packami a za chvíli spolu usnuli v krabičce:-)

8. 12. 2013
Jitřenka překonala epidemii panelukopenie, už je očkovaná a může do nového domova.

6. 1. 2014
Jitřenka má posledních pár dnů problémy s průjmem, dostává antibiotika. Dnes také podstoupila testy na FeLV a FIV, oba s negativním výsledkem:-)

15. 1. 2014
Jitřenka děkuje za dárek v rámci akce Kočičí přání, která skončila 6. 1. 2014. Dostala kotěcí granule Meowing Heads (viz fotoalbum).

26. 1. 2014
Jitřenka našla nový domov. Ke svým dvěma asi desetiměsíčním kočičím sourozencům si Jitřenku vybrala mladá slečna až z Olomouce. Jitřenčinu adopci jsme domlouvali již před časem, ale Jitřenka měla poslední dobou zdravotní problémy, a tak jsme nechtěli nic ponechat náhodě. Jitřenku jsme nechali raději i otestovat na FeLV a FIV, oba testy vyšly negativní, a tak adopci už nic nebránilo, zbývalo jen zorganizovat převoz Jitřenky do Olomouce. To se dnes povedlo. Doufáme, že si Jitřenka na své nové „sourozence“ zvykne a děkujeme za její adopci. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější).

3. 9. 2021 jsme na Messengeru našli další fotografii a pozdrav z nového domova.
Dobrý den. Jitřenka je naprosto v pořádku. Té vyjukanosti se sice nezbavila, ale mě se nebojí, a to je hlavní. Takto lehává na svém milovaném Filíkovi.

26. 5. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii a vzkaz z nového domova:
Do třetice všeho dobrého… Vše nejlepší ke čtvrtým narozeninám princezničko Jitřenko:-)

4. 3. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

30. 12. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

26. 5. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

10. 5. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

26. 1. 2016 jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova s tímto vzkazem:
Máme výročí! Dnes jsou to dva roky, co jsem si tě přivezla, má zelenooká princezničko.

18. 1. 2016 jsme na Facebooku našli Jitřenčinu fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

15. 8. 2015 jsme na Facebooku našli Jitřenčinu fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

9. 8. 2015 jsme na Facebooku našli Jitřenčinu fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

11. 4. 2015 jsme na Facebooku našli Jitřenčiny fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

10. 1. 2015 jsme na Facebooku našli Jitřenčiny fotografie z nového domova. Černobílá „rodina“ se rozrostla o dalšího člena, kočičku Iris (na stoličce), a tak má Jitřenka další kamarádku.

28. 8. 2014 jsme na Facebooku našli Jitřenčiny fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

27. 6. 2014 jsme na Facebooku našli Jitřenčinu fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

26. 5. 2014 jsme na Facebooku našli Jitřenčinu fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

21. 5. 2014 jsme na Facebooku našli několik fotografií z nového domova (viz fotoalbum).

22. 2. 2014 jsme na Facebooku našli tento vzkaz:
Dobrý den. Jitřenka už je u nás opravdu doma. Už si zvyká i na návštěvy u mých rodičů. Jen jí musím dávat misku bokem od ostatních, protože hlavně Filda dojí svoje a hrne se na další misky. Klea už ví, jak na něj, ale Jitřenka mu ustoupí a zůstala by o hladu. Jinak je vše v pořádku. Pěkný den.

31. 1. 2014 jsme našli Facebooku několik Jitřenčiných fotografií (viz fotoalbum).

29. 1. 2014 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobré odpoledne. Mám jen dobré zprávy!:) Vypadá to, že Jitřenka se tu začíná cítit DOMA. Kleu už jsem neslyšela na ni vrčet a vypadá to, že má i tendenci si s ní hrát, i když Jitřenka spíš zacouvá. Asi ještě není úplně jistá. Včera jsem dávala těm dvou pamlsek a nabídla jsem i Jitřence. Ta, když viděla, že se do toho s chutí pustili, odvážila se očuchat a vzít si taky. Asi už pochopila, že se ji nesnažím otrávit:D Pak jsem jí dala granulku, druhou, třetí a pár jsem jí nasypala. Tak něco snědla. Na oběd jsem jim rozdělala takovou fajnovou konzervu, co dostali na vánoce (musím teda říct, že to vypadalo líp, jak pro lidi! 50 % masa, želé, zelenina a dokonce celé křepelčí vajíčko! Takový luxus nedopřávám ani sobě:D), a to si Jitřenka pošmákla! Když jsem ji pak chtěla pochválit a pohladit za to, jak pěkně papá, začala vrnět a lehla si na zádíčka a nastavovala bradičku… strašně mě to dojalo! Musím to zaklepat, ale vypadá to dobře! Krásný den, P.
PS: Pokud chcete Jitřenku „sledovat“, můžete na http://www.miciny.cz/profily/detail/171573/.