Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Judita

JUDITA OPUSTILA TENTO SVĚT NA JAŘE 2022 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: 3–5 let
Kastrovaná?: ano, 30. 8. 2015
Očkovaná?: zatím ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?:
Podmínky:
Judita na Facebooku

 
CHRONOLOGICKY

16. 8. 2015
Judita a Miranda byly nalezeny 15. 8. 2015 na jedné lesní cestě v okolí Mladé Boleslavi. U cesty se nachází černá skládka. Na ní kolemjdoucí, kteří se do lesa vydali za sportem, nalezli dvě bezsrsté kočičky. Na toto místo se jaksi nehodily… A tak skončily u nás. Žíznivé a hladové, i když na skládce jim někdo zanechal pytlík kočičích granulí… Proč a jak se v místě nálezu ocitly, nevíme, každopádně po příjezdu k nám obě snědly úplně všechno, co jsme jim předložili (a že jsme jim 4 x přidávali!), i když podvyživeně nevypadají. Oběma ale slzí oči a občas pčíkají. Judita má navíc jedno oko kalné. Plus spoustu klíšťat, ve zbytcích srsti na břichu a na ocásku blechy (kdo by řekl, že bezsrstá plemena mohou mít blechy:-) a hlavně – v uších plno svrabu. Jinak jsou obě velmi kontaktní, skromné, vděčné. Takže budeme léčit a snad se něco dozvíme i o tom, proč se ocitly tam, kde se ocitly – přece jenom bezprizorné bezsrsté kočičky se neobjevují každý den…

1. 9. 2015
Judita s Mirandou našly nový společný domov. Judita se zotavila po kastraci, v narkóze jí též byly ošetřeny zuby, několik jich muselo ven, zbytek může ještě nějakou chvíli fungovat, ale časem je čeká podobný osud… to už ale ohlídají noví páníčci. O obě kočičky byl velký zájem, takže zájemce jsme hodně „lustrovali“ – a tak obě kočičky budou bydlet v domácnosti, kde už žijí kočičky i pejskové… 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

5. 9. 2022 nás telefonicky kontaktoval majitel Judity a Mirandy. Judita bohužel na jaře navždy opustila tento svět, selhaly jí ledviny. Miranda je ale v pořádku (foto viz Mirandin profil).

24. 3. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum) a vzkaz  z nového domova (vzkaz viz Mirandin profil).

23. 10. 2015 jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

5. 10. 2015 jsme na Facebooku našli zprávu z nového domova.
Dobrý den, vše je v naprostým pořádku, stehy venku, srdíčko Mirandy zatím bez nálezu, Juditka se zatím moc chovat nechce. Jinak jsou zlatý a žravý. Miranda už se nechala i vykoupat. Netlačíme na ně, chce to čas.

6. 9. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, tak kočičky jsou už konečně mezi ostatníma, vše proběhlo celkem v klidu, snad jen pár zasyčení. Pejsci jim vůbec nevadí, prochází okolo sebe bez nejmenšího zaváhání. Noc proběhla v klidu ve společném objetí všech zvířátek. Momentálně všichni odpočívají ve svých pelíškách, Miruška a Juditka samozřejmě spolu v jednom domečku. Drápky mají obě ostříhané, ouška vyčištěné. Miranda je pro mazlení absolutně důvěřivá, Juditka si ještě zvyká na pohodlí a lásku, kterou asi moc neznala. Jsou všichni báječní, dělají nám radost. Nejvíc žárlí náš naháč Jůlinka, když zavolám Mirinko nebo Juditko, první přiběhne Julča a potom teprve Miruška. Juditka zatím na zavolání přijde pouze na jídlo. Posílám pár fotek a přejeme krásný den. L. M.

4.9. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

3. 9. 2015 jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

2. 9. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, hned po příjezdu domů začaly holky zkoumat pokoj s velikou zvědavostí. Bylo úžasné je pozorovat, jak se tváří na to neznámo. Netrvalo dlouho a Miranda se jen mazlila, Juditka byla zalezlá v domečku na posteli. Potom jsme jim ukázali Jůlinku (pes naháč). Napoprvé nebyla žádná reakce od Mirandy, jako kdyby měla vedle sebe malého pejska odjakživa. Za chvíli došlo k očuchání a už byly všichni u nás na posteli. Juditka byla v domečku a s Julinkou také žádný problem. První noc byla oddělená, já spal s nima v pokoji, manželka se všema ostatníma v ložnici. Ještě před spaním jsme vyčistili Mirandě ouška – v pohodě. Usínal jsem s Mirandou pod peřinou, Judita byla v domečku. Ráno už byly obě u mě. Jsou úžasné, měli jsme trochu strach, že to bude horší, ale holky jsou skvělé a strašně hodné. Teď na sebe všichni koukají přes skleněné dveře. Když procházím z místnost do místnosti, Miranda se hrne za mnou, ale ještě počkáme, než je vpustíme do ostatních prostor za zbytkem rodiny. Posílám pár fotek. L. M.

1. 9. 2015, ještě v den umístění, jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova (viz fotoalbum).