Jdi na obsah Jdi na menu
 


Miranda

MIRANDA NAŠLA NOVÝ DOMOV 1. 9. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 2 roky
Kastrovaná?: ne
Očkovaná?: zatím ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ano, srdeční porucha
Podmínky:
Miranda na Facebooku

 
CHRONOLOGICKY

16. 8. 2015
Judita a Miranda byly nalezeny 15. 8. 2015 na jedné lesní cestě v okolí Mladé Boleslavi. U cesty se nachází černá skládka. Na ní kolemjdoucí, kteří se do lesa vydali za sportem, nalezli dvě bezsrsté kočičky. Na toto místo se jaksi nehodily… A tak skončily u nás. Žíznivé a hladové, i když na skládce jim někdo zanechal pytlík kočičích granulí… Proč a jak se v místě nálezu ocitly, nevíme, každopádně po příjezdu k nám obě snědly úplně všechno, co jsme jim předložili (a že jsme jim 4 x přidávali!), i když podvyživeně nevypadají. Oběma ale slzí oči a občas pčíkají. Plus spoustu klíšťat, ve zbytcích srsti na břichu a na ocásku blechy (kdo by řekl, že bezsrstá plemena mohou mít blechy:-) a hlavně – v uších plno svrabu. Jinak jsou obě velmi kontaktní, skromné, vděčné. Takže budeme léčit a snad se něco dozvíme i o tom, proč se ocitly tam, kde se ocitly – přece jenom bezprizorné bezsrsté kočičky se neobjevují každý den…

1. 9. 2015
Judita a Miranda našly nový společný domov. Zájemců o kočičky bylo hodně, takže jsme pečlivě vybírali. Nechtěli jsme ale, aby se kočičky dostaly do rukou množitelů, kteří by kočičky využívali „k chovu“. Všechny naše kočičky starší jednoho roku necháváme kastrovat a v tomto případě jsme nehodlali učinit výjimku, ovšem člověk míní… Judita podstoupila kastraci a ošetření zubů, ale u Mirandy pan doktor zjistil, že má nemocné srdce a za těchto okolností kastraci (resp. narkózu) nedoporučil. Miranda bude užívat léky, kastraci může podstoupit, až se její stav stabilizuje. To by ale znamenalo, že u nás Miranda zůstane ještě cca půl roku, a to by byla škoda, protože byla zamluvená a novým páníčkům Mirandin handicap nevadí, o léčbu se postarají. V domácnosti, kde budou Judita a Miranda bydlet, nežije žádný nekastrovaný kocour a ven chodit kočičky nebudou, takže i přes naše původní rozhodnutí nevydávat zrovna tyto kočičky nekastrované, jsou obě v novém domově. Novým páníčkům děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

5. 9. 2022 jsme na WhatsApp našli další fotky z nového domova (viz fotoalbum).

24. 3. 2016 jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova s tímto vzkazem:
Dobrý den, tak Miranda je pět dní po kastraci – naprosto v pořádku, zoubky dobrý, jen odstranili zubní kámen. Kočičky nám dělají radost. Sžily se s ostatními. Přeju hodně úspěchů a děkujeme. M.

5. 10. 2015 jsme na Facebooku našli zprávu z nového domova (text je k dispozici na Juditině profilu).

6. 9. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova (e-mail je k dispozici na Juditině profilu, fotografie viz Mirandino fotoalbum).

4.9. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova.

3. 9. 2015 jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova.

2. 9. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova (e-mail je k dispozici na Juditině profilu, fotografie viz Mirandino fotoalbum).

1. 9. 2015, ještě v den umístění, jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova (viz fotoalbum).