Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kašmír

KAŠMÍR NAŠEL NOVÝ DOMOV 19. 11. 2014 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kocour
Narozen: cca červen 2014
Kastrovaný?: ne
Očkovaný?: zatím ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?:
Podmínky:
Kašmír na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

29. 10. 2014
Kašmír je nalezenec od Kolína – k nám dorazil 28. 10. 2014, ale nalezen byl pár dní předtím. Motal se na ulici v Kolíně, hladový, zmatený, plakal… a nikdo si ho nevšímal, až se ho ujala jedna soucitná paní, u které pobýval až do doby, kdy mohl dorazit k nám. K nám ale dorazil už klidný, najedený a vykoupaný, i když blechy ho stále ještě trápí a občas mu slzí oči a pčíká… ale to doladíme. Hlad má ale stále, to bude zřejmě trvat déle:-) Kašmír má rád lidi, je bezelstný, mazlivý, hravý, jemný… jakmile skončí karanténa, seznámíme ho s našimi ostatními „chovanci“, abychom věděli, jak reaguje na jiné kočky.

19. 11. 2014
Kašmír se u nás moc neohřál… Domov mu nabídla prima rodina, která letos zjara adoptovala Yeti. Takže Kašmír jel najisto. Snad ho Yeti a Bubák brzy přijmou do party – rukou na mazlení je dost, důvody k žárlivosti tedy nejsou… Kašmír zatím bude jen v domě, na jaře už pak bude smět vyrazit i na zahrádku. Za super domov pro Kašmíra moc děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

13. 1. 2023 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

27. 11. 2022 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

27. 8. 2022 jsme na Messengeru našli další fotky z nového domova (viz fotoalbum).

11. 2. 2022 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (komentář viz Yetin profil, foto viz Kašmírovo fotoalbum).

28. 12. 2021 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

4. 11. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

6. 9. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

6. 7. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

13. 5. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

29. 5. 2015 jsme dostali e-mail z nového domova.
D. v., Šáša zvládl kastraci na jedničku, narkóza byla v pohodě a teď už se opět aktivně zajímá o jídlo. Bubák mu dokonce solidárně olizoval záda, asi si pamatoval, jak mu bylo. Když se probral, počural se v kuchyni na podlaze a spadl do toho, jak byl ještě trochu mimo. Tak teď docela smrdí, ale už se statečně olizuje, tak snad brzo vysmrádne. Yetinka ho jen chodila očuchávat, jinak nic. Mějte se v Kocourkově fajn, doufám, že vše v normě. Pěkný večer. I. K. B.

25. 5. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý večer, Bílý dům zdraví Kocourkov! Paní Cetlová, myslíte, že můžem už Kašmíra vykastrovat? Začal neskutečnė smrdět. Sice neznačkuje, ale moč mu teda smrdí kardinálně. Sedí u dveří a huláká, chce cárat venku. Na noc má ale smůlu, všechny slušný kočky musí být u nás večer doma:-) V předávacím listu jste psala narození 07/14. Já vím, je to orientační, ale můžem ho už nechat fiknout? Nebude to pro něj příliš brzy? Jinak u nás vše v pohodě, Yeti vyžaduje své porce mazlení, Bubo chodí velmi rád dolů za mámou a Kašmír je už zahradní návštěvník. Odhodil strach a brázdí zahradu, nejdál se pustil k sousedům. Ale jak je nějaký hluk, tak maže okamžitě domů. Dopředu do ulice nechodí ani jeden, to je super. Tak co vy na to? Doma ho jen těžko udržím, ale bojím se, aby nevzal kramle za nějakou vhodnou kočkou. I když tu máme samé kastrované kočky, ale člověk nikdy neví. Kvílí u dveří, ale je fakt, že mu stačí zatím otevřít i jen sklep a je docela spokojený. U vás koukám taky veselo, další koťata. Co babi Mici? Dobrá? Ivan už pojede konečně bydlet? Achilek je hraniční, doufám, že to překoná. Dnes jela kolegyně na uspání s jejich 17letým pudlem, tak na ni myslím, jak to zvládli. Zatím. I. K. B.

2. 2. 2015 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý večer, předpokládám, že máte plné ruce práce, včera jsem četla na vašich stránkách o tom zuboženém kocourkovi… Super zpráva o Yetince: nechá si drbat při hlazení bříško, sama ho nastavuje, ale musí být opravdu v extázi, jen tak mírnix týrnix pupík nedá, to se opravdu musím snažit a chválit a hladit o 106. Ale tak jednou denně to spolu nacvičujeme, holčička mi dělá samou radost. Asi to odkoukala od mistra Šáši, ten je přímo břišní tanečník:-) No, uvidíte sama, stádečko tentokrát zavřu v předsíni, abychom je nemusely šťourat zpod skříní. Zatím a držím palce kocourkovi, patrně to bude moc moc potřebovat… I.K.

24. 12. 2014 jsme dostali vánoční pozdrav a fotografie z nového domova. Další fotografie Kašmíra, Yeti a jejich kamaráda Bubáka lze nalézt na http://bila-kocka.rajce.idnes.cz/Fotografie_kocky.
Milá paní Cetlová, zdravíme do Kocourkova a přejeme krásné Vánoce Vám i Vašim svěřencům. Nový rok ať probíhá bez nemocí a problémů. Pozdrav též paní Ž. a velké díky rodině, která se dočasně ujala a zachránila Kašmírka. Posíláme odkaz na fotky na Rajčeti a pár fotek na rychlé zkouknutí. Krásný Štědrý den přejí čtyři K., babička, Bubák, Yetinka, Kašmírek a Sněhulda.

20. 12. 2014 jsme dostali další e-mal z nového domova.
Dobrý večer, dnes píšu z postele, konečně je mi trochu líp. Mám antibiotika. Kočičí stádečko ale zdravím přímo kypí. Kašmír (ze zdrobněliny Káša se nakonec stal Šáša, asi proto, že neustále šaškuje a předvádí se, ale zdá se, že na Šášu slyší, asi ta 2 š ve slově) teď vytuhnul u mě v posteli, je to vděčná marodící kočka, mám pocit, že je tu se mnou ve funkci hlavního ošetřovatele pořád a stále dobře naladěn. U nás vše o.k. Kočičáci jsou zvláštně ve shodě, to jsem opravdu nečekala. Pokud se hoši rvou, tak pouze z Kašmírovy iniciativy. Bubák rvačky nevyhledává, už to vzdal, protože jakákoli, opakuji opravdu jakákoli akce, to Kašmíra nadmíru baví a rozparádí. Otravuje kohokoli kdykoli a kdekoli. Yetince dává pokoj, jen občas, spíš si ji splete s Bubou, no a Bubáka prohání k smrti rád. Bubo se nechce nechat od takového cápka zahanbit, tak vyletí a jako chlupatá koule se válí spolu po podlaze. Vyhrává většinou Bubo, ale to je signál pro Šášu na další akci. Nekonečno, ale v dobrém a bez zranění. Jinak si hošík myslí, že všechny misky jsou jeho a při krmení musí ochutnat ze všech. Bubák znechuceně čeká, až se dacánek probere všemi miskami. Já už to vím, tak Kášu odkormidluju k jeho misce a Bubana dám natvrdo k jeho. To pak začne taky žrát a je klid. Kašmír je teda ale prase, všechno vytahuje z misek a žere mimo. To nevím, co s ním. Kašmírkovo heslo: mám velký hlad a potřebuju spoustu lásky. Sněhulda snad v normě, občas stávkuje se žrádlem. Už jsem si dělala starosti, ale změnili jsme značku kapsiček a hurá!, nechutenství bylo fuč. To je teda něco, ubožák, který sežral hlady sýkorkám lůj a ofrňuje nad Felixem. Chodí snad 10 x za den ven, přijde jako prase, ale vypadá šťastně. Přede, chce se hladit, hraje si, chrápe jako chlap. Asi vše od nás. Umístění Hermelína mi udělalo velkou radost, těm lidem fandím, že si vzali i hedikepovaného kocourka a nejen toho zdravého. Taky mě potěšilo umístění všech těch hudebníků, kteří u vás byli současně s Yeti. Tak se hoši taky dočkali. To je dobře. Koťata pekařský asi v pohodě, ne? Pozdrav od nás všech ko Kocourkova. I.K.

30. 11. 2014 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den do Kocourkova, V Bílém domě zavládl klid a mír. Jako kdyby sem Kašmír donesl cosi, co pojmenovat neumím, ale opravdu nám všem jeho příchod prospěl. Je to drzý sprateček, který ochutnává ze všech misek. Je to stále předoucí mazlík, který nastavuje bříško k hlazení. Je to boží exot, který je prostė všude. Je to Bubákův zlý sen, neb mu vše sní, skáče mu pomalu po hlavě a rozverně kouše opakovaně do ocasu. Je Yetinky objekt zájmu, holčička ožila, když se chlapci spolu válí po podlaze, okamžitě je u nich a pozorně je sleduje. Bubo ho zdá se toleruje, občas se spolu servou, ale je to podle mého názoru hra, Kašmí totiž neustále provokuje a chce nějakou akci. Yeti v pohodě, ta se svou povahou ho přijala zcela, a čurando do peřin se už od vašeho příjezdu nekonalo! Včera jsme Kašmírka hledali, nikde nebyl, volali jsme ho, neozval se. Já už si myslela, že nějak zdrhnul ven, syn se ho chystal jít hledat. Nakonec se zívající zjevil ve dveřích půdy. Tam jsme ho nejméně 2 x hledali. Uf, oddechla jsem si. Jinak se má skvěle, nic mu není. Napadá mě, co koťata? Jsou už úplně o. k.? Tak hezký advent vám i vašim svěřencům. I. K.

23. 11. 2014 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobré odpoledne, včera večer proběhla seznamka! Otevřeli jsme dveře z ložnice, Kašmír vyšel jako král, s Yeti se očuchali a nic. Dobrý. Pak nastoupil Bubák, takto už bylo silnější kafe. Bubo při bližším zkoumání zasyčel pak začal tak temně hrdelně vrčet. No a Kašmír nic, jen ho obešel, sice s ocasem nízko, ale žádné nervy! Bubo ho pak pořád sledoval, ale kliďas Kašmír se šel naládovat z jeho misky. Tak to agresor nečekal, jen němě zíral. Kašmír si to pak namířil do kuchyně a obýváku, všechno očuchal, všude vlezl a na Bubana vůbec nijak nereagoval. Pak jsem jim dala do obýváku 3 misky s mlíkem. Bubo začal první, pak Kašmír, Yeti ji musela dostat trochu stranou. Kašmír nestydatě ochutnal i z té od Yeti, tak jsem jí dala misku pod stůl a byla spokojená. Dostali kuličky na hraní, hrál si Kašmír, další dva koukali. Já je všechny chválila a chlácholila, pokud šlo i hladila. No a Kašmír to rozjel jako domácí hráč. Začal lítat, objevil schody do podkroví, pod sedačku, pod skřín, všude. Pak vletěl do nedopitých misek k mlíkem, ty se rozletěly na všechny strany, kočky taky, no prostě uragán. Dál nic, šel prozkoumávat podkroví, choval se jako by tu byl odjakživa. Yeti jako by ožila, pozorovala ho se zájmem, dlouho se tu asi nic nedělo. Bubák zasyčení pouze pokud je Kašmír asi příliš blízko, vrčení ne. Na noc jsem si ho vzala do ložnice a radši zavřela dveře, jistota je jistota, nebudu je potmě trhat od sebe. Noc klidná, spal snad celou. Ráno jsem normálně otevřela dveře, Kašmír vyrazil ven, Yeti ho občas upozorní zasyčením, že ji obtěžuje, ale to jen tak 2 x až 3 x co jsem viděla. Jinak k sobě čuchají k nosům a k zadkům, takže asi dobrý, občas na něj Yeti zacvrdliká, tak to je myslím přátelské gesto, ne? Buboš občas zasyčí, ale fyzický kontakt nebyl, čili žádná krev ani mrtví. To taky beru jako pozitivní, čekala jsem to daleko horší. Asi je to tím, že je Kašmír dacánek bez pudu sebezáchovy, drzounek v dobrém. Nebojí se a to Buba překvapilo. Yeti ta před ním utekla pod postel a nebo pod truhlu, ta byla vyplašená. Ale to i z nás. U něj vítězí patrně ta povaha, možná trochu flegmatik a troubelka. Buboš byl uražený, že mu hošík ráno zase ujedl z misky, tak stávkoval, nechtěl z ní kapsu načatou od drzouna dožrat. Dala jsem mu navrch i kus šunky, sjel šunku a hrdě odkráčel. Hlad je nejlepší kuchař, ne? V poledne už nevydržel a bylo to v něm. Teď píšu z postele, Kašmír mě našel, lehl si na manželův polštář a chrápe. Evidentně mu nic není, jen má čuně černý nos, patrně kombinace kapsiček a prachu zpod skříní. Prďolku si docela čistí, je to pašák. Do postele s umytýma nohama. Tak jsem zvědavá co vy na to. Já to čekala horší, ale není všem dnúm konec. Uf, vánoční stromeček asi přivrtáme k parketám… Díky za něj a za komentář na vašich stránkách. Jo, máma šla včera pro zákusky na oslavu narozenin, spadla, zvedali ji tři nějací hodní kluci. Brýle vejpůl, úplně fialový nos, levé zápěstí oteklé a modré, naražená kostrč a koleno. K doktorovi nechce, hrdinka. Prý zatím. No, pořád se něco děje, když ne kočky, tak máma, když ne máma, tak děti. Loudilka s Šmejdilka super! Pozdrav do Kocourkova a paní Ž. I. K.