Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Kofila

KOFILA OPUSTILA TENTO SVĚT 13. 3. 2022 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 2 roky
Kastrovaný/a?: ano, 19. 12. 2015
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky:  jako jedináček i do kočičí společnosti, do domku s bezpečným výběhem
Charakteristika: Kofila pochází z areálu nemocnice Na Homolce (mělo by se snad jednat o dceru kočičky Mici Homolkové). V tamním areálu žila s dalšími kočičkami ve volnosti. Kočičky byly krmeny hodnými pracovníky ostrahy, ale nebyly kastrovné, a tak se úspěšně množily. To bohužel začalo vadit vedení nemocnice – to rozhodlo, že je nutné řešit situaci rychle a hned… Co přesně takové řešení mělo znamenat, to jsme raději nezjišťovali, a přestěhovali několik kočiček k nám. Kokos, jeho maminka Kofila a bratr Kronďák jsou jedni z nich. Kofilu dlouho trápily průjmy a plynatost, ale to už je v pořádku. Je plně vakcinovaná, bohužel zatím nekastrovaná – očkování mělo vzhledem k epidemii parvoviru tentokrát přednost… To ale časem napravíme, pokud by se pro ni našel nový domov dříve, než podstoupí kastraci, nový majitel bude muset kastraci zajistit. To by však neměl být důvod, aby tu zbytečně trávila své dny… Kofila je totiž neskutečně hodná, klidná, trpělivá kočička, velmi mazlivá, spořádaná, vděčná za vše. V tomto směru to opravdu vypadá na dceru Mici Homolkové:-) Jediné, co opravdu nesnáší, je jízda autem, ta ji moc stresuje. Určitě ji tedy nedoporučujeme do rodiny, která je zvyklá se o víkendu stěhovat komplet na chatu… Výběh ven Kofila uvítá, takže bude ráda bydlet v domku s bezpečným výběhem. Může žít jako kočičí jedináček i v kočií partě, zvládne obojí. 
Kofila na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

20. 10. 2015
Kofila pochází z areálu nemocnice Na Homolce – je součástí další várky (první byla Mici Homolková, v druhé vlně dorazili Kalafuna a Kokos). Situace se tam poněkud vyostřila, kočky, které dosud v areálu žily a byly krmeny hodnými vrátnými, musí pryč. Ano, dosavadní situace nebyla dlouhodobě únosná, kočky byly nekastrované a úspěšně se množily, ale jistě by se dalo najít etičtější řešení, než jaké podle zpráv chystá vedení nemocnice. Nabízeli jsme, že kočičky postupně odchytneme, pro ty socializované najdeme nové domovy, plaché necháme vykastrovat a vrátíme zpátky do areálu, kde je místa dost a nikomu zde nemohou vadit. Bohužel, vedení se rozhodlo, že chce situaci řešit rázně a hned, přičemž si netroufáme předvídat, o jaké řešení se jedná… Kofila dnes dorazila se svým synkem Kronďákem, o dva dny dříve přijel i její další syn, Kokos. Rodinka je tedy kompletní. Do původní lokality se vrátit nemůžou,  a tak je čeká klasické kolečko – odblešení, odčervení, veterinář, kastrace, hledání nového domova… Tedy pokud se nevyskytnou komplikace.

26. 11. 2015
Kofila hledá nový domov. Kvůli epidemii parvoviru si v karanténě pobyla se svými syny Kokosem a Kronďákem déle, než je u nás obvyklé, ale nikdo z nich neonemocněl.

24. 12. 2015
Kofila děkuje za dárky, které získala ve vánočním Kočičím přání konaném 15. 2. 2015–6. 1. 2016.

1. 1. 2016
Kofila jako první kočička v roce 2016 našla nový domov. Před necelými dvěma týdny si ji u nás vybrala prima rodina z Prahy jako svou novou kočičí společnici. Kofla byla zrovna objednaná na kastraci, takže s odjezdem do nového domova jsme museli počkat, až bude po zákroku zcela zotavená… A dneska se Kofila konečně dočkala. Za adopci Kofily děkujeme.

13. 3. 2022
Od Kofilčiny rodiny jsme dostali smutnou zprávu. Kofilka odešla na selhání ledvin. Ty ji trápily delší dobu, a Kofilka už bohužel neměla sílu dál bojovat. Děkujeme rodině za vzornou péči. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

16. 10. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

8. 9. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

19. 5. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

24. 12. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie a krátký vzkaz z nového domova.
Kofilka, věrná posluchačka.

27. 11. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto vzkazem: 
Ahojky Ladko, tak posílám zprávy o Kofilce. Má se moooc dobře. V lednu uz to bude rok, co jsme si ji odvezli. Už se krásně zabydlela. Nic neničí, je moc trpělivá; hlavně na tu naši malou Barunku:-) Když je mi ouvej, tak se přijde pomazlit, líp jsme to vyhrát nemohli. Moc děkujeme za ni a přejeme krásné a klidné Vánoční svátky.

19. 7. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

20. 4. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

21. 1. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

4. 1. 2016 jsme dostali první mms z nového domova s tímto textem:
Ahojky Ladko, tak Kofi se zabydluje čím dál víc, máme z ní velikou radost.