Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Kometa

KOMETA OPUSTILA TENTO SVĚT 28. 10. 2013 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Narozena: cca duben 2013
Kastrovaná?: ne
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, spíše jako jedináček
Charakteristika: Kometa je sestřička Hříbečka a Lištičky, všichni jsou potomci nekastrované polodivoké kočky. Hříbeček a Lištička už nové domovy našli, Kometu se bohužel podařilo odchytit až koncem srpna. Zpočátku byla Kometa naštvaná na celý svět, při jakémkoliv pokusu o manipulaci prskala a vztekala se. Nyní ale z chlupatého ďáblíka, který se koncem srpna dorazil, naštěstí mnoho nezbylo. Kometa se uklidnila, a i když to stále není vítací typ a občas zasyčí, nechá se pochovat a pomazlit. Pokoj sdílí společně s Babkou, Broukem a Kudlou, a i když spolu vycházejí bez jakýchkoliv konfliktů, do společného pelíšku si s nimi nevleze a také se prakticky neúčastní jejich her. Je na ní vidět, že ji láká svět za okny, takže v novém domově by určitě ocenila výběh.
Kometa na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

27. 8. 2013
Kometa je sestřička Hříbečka a Lištičky, všichni potomci nekastrované polodivoké kočky. Hříbeček a Lištička už jsou umístěni, Kometu se bohužel podařilo odchytit až ke konci srpna. U nás už je deset dní a doteď se na všechny moc zlobí. Po příjezdu to prskalo, kousalo, vztekalo se jako čert. Až do včerejška jsme ani nevěděli, jedná-li se o kočku nebo kocoura. Včera se konečně podařilo dovléci Kometu na veterinu na vstupní prohlídku v naději, že tam zcepení strachy a trochu se sebou manipulovat nechá:-) A taky ano – tam byla jako beránek, tedy skoro. Ale je v pořádku – krom nánosu svrabu v pravém oušku (levé je čisté) další problémy nebyly neshledány. Takže dostala spot-on a ještě bude potřeba ouška dočistit. To ale při jejím temperamentu bude zajímavé… Jakmile se vyléčí, přidáme ji na pokojík k dalším koťatům.

19. 9. 2013
Kometa je už zdráva a hledá nový domov.

19. 10. 2013
Kometa našla nový domov. Pro Kometu si přijeli mladí lidé z městečka severně od nás, Kometa se jim na fotkách moc líbila a ve skutečnosti pak ještě víc, a to i přes její svérázný charakter – mračí se, vysílá zlověstné pohledy, občas syčí, ale když si ji odlapíme, mazlí se a je moc hodná, což předvedla i potenciálním majitelům. V novém domově už pár kočiček je, ale Kometa se tam prý ještě vejde…:-)

28. 10. 2013
Bohužel nedlouho poté, co konečně odešla do nového domova. Bylo to krátce po oné osudné návštěvě, se kterou se k nám dostal parvovirus. Tou dobou jsme ještě nic netušili, Kometku jsme vypravili v dobré víře, že je zdravá a že může bez obav do nového domova. Bohužel, nebylo tomu tak. Kometka týden po umístění onemocněla a přes veškerou péči třetí den panleukopenii podlehla. Bylo to naprosto strašné, a ještě strašnější bylo, když onemocněla za pár dnů i jedna z dalších kočiček v domácnosti. Ta ale naštěstí léčbu zvládla, dnes už je v pořádku. Majitelům moc děkujeme za to, že i přes tuto „zkušenost“ se rozhodli opět osvojit si kočičku od nás – volba padla na Harryho, který odjel do nového domova 2. 12. 2013.