Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koukol (Mates)

KOUKOL NAŠEL NOVÝ DOMOV 6. 11. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca 22. 4. 2016
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/á?: ano
Čipovaný/á?: ne
Handicapovaný/á?: ne
Podmínky: kastrace v dospělosti, ideálně domek s bezpečným výběhem, do společnosti kocourka či kočičky přiměřeného věku a temperamentu, k hodnému pejskovi
Charakteristika: Maceška a její tři tehdy cca desetidenní koťátka Karafiát, Koukol a Květinka byli nalezeni pod smrkem jedné rekreační chaty. Rodina nálezců přijela na víkend na chatu a jejich pejsek na zahradě našel kočičí rodinku… Rodinka putovala k nám, a to s velkými obavami. Maminka Maceška byla ve stresu, bála se o koťátka, měli jsme strach, aby nepřestala kojit… Naštěstí nepřestala, o koťátka se starala a dobře je vychovala:-) Sourozenci jsou hodní a poslušní, pochopitelně čistotní a spořádaní, v kočičí partě přátelští, kamarádští, vůči lidem kontaktní a mazliví. Koukol je kočičí dorostenec „samá ruka, samá noha“, nesmí chybět u žádné zábavy, rád asistuje u jakékoliv práce, všechno ho zajímá. Uvítá domov, kde nebude nuda – potřebuje hodně podnětů a zábavy. Rád by měl také k dispozici bezpečnou zahrádku či jiný výběh. Nepohrdne kočičím společníkem či společnicí přiměřeného věku a temperamentu, zvládne i hodného pejska. Starší děti vítány:-)
Koukol na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

6. 5. 2016
Koukol, syn kočičky Macešky, dostal konečně svůj vlastní profil. Před čtyřmi dny poprvé otevřel oči… I tenhle kočičí novorozenec už měl na sobě pár klíšťat, ale teď už ho trápit nebudou… Bez maminky je dosud zatím ztracený a bezmocný, proto zatím tyto dvě fotky – necháváme celou rodinu co nejvíce v klidu. Krmíme maminku Macešku a ta krmí svoje děti. Jsme rádi, že koťátka zatím prospívají a že se o ně maminka stará.

12. 5. 2016
Koukol děkuje za dárek, který získal v májové akci Kočičího přání (1.–15. 5. 2016). Už brzy si je začne užívat:-)

10. 6. 2016
Maceška s koťátky přestěhovala do většího pokojíku, původní už jim byl malý. Bohužel si ho zatím rodina moc neužívá – v pátek 3. 6. onemocněla Květinka, nevstala k snídani a zvracela. Maceška také nevypadala dobře. Ihned jsme jeli na veterinu, kde se ukázalo, že obě mají teplotu okolo 40 stupňů Celsia. Kluci Karafiát a Koukol se zatím ještě drželi, ale Maceška a zejména Květinka nám daly zabrat. S Květinkou jsme jeli na veterinu i v sobotu a v neděli, museli jsme dokrmovat ručně, byla moc slabá. Od pondělí 6. 6. se ale obě lepší. 9. 6. „zvadl“ Koukol, ale jemu naštěstí injekce rychle zabraly, teď už bere antibiotika jen „do tlamičky“. Karafiát se zatím drží. Maceška už je také lepší, ale je stále křehká. Až se rodina uzdraví, bude muset podstoupit krevní testy. Do té doby k nim nemůžeme přidat ani Šikulku, která by rodinu moc potřebovala, ale v této situaci je to prostě neúměrné riziko.

21. 7. 2016
Koukol hledá nový domov. Všechny tři sourozence trápil poslední dobou průjem, ale už jsou v pořádku.

19. 9. 2016
Zatímco s Karafiátem a Květinkou už „mlátí puberta“, Koukol je pořád ještě jaksi klidný dětinský:-) Rád se se svým bráškou Karafiátem rozvaluje po pokoji, nebo se dívá z okna ven – lásku k čerstvému vzduchu všechna koťata zdědila po mamince Macešce, u nás ale zůstává jen při otevřeném oknu – ven samozřejmě naši chovanci nechodí. Koukol je pomocník a mazánek, moc rád se motá člověku pod nohy, vyskočí si na klín, ale chování v náruči vydrží jen chvíli. K malým dětem ho proto nedoporučujeme – ne že by snad dokázal ublížit, ale takové to dětské tahání by se mu nelíbilo.

6. 11. 2016
Koukol našel nový domov. Padl do oka mladé paní z obce nedaleko od Příbrami, hledala s dcerkami vhodného kamaráda pro ně i pro dvouletého kocourka Morrise. Rodina se k nám zajela podívat, Koukol se všem líbil, podmínky v novém domově ideální… A jako bonus si nová panička přibalila i Květinku:-) Za obě koťátka děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

9. 11. 2018 jsme dostali další fotografii z nového domova (viz Miin profil).

22. 7. 2017 jsme dostali další fotografii z nového domova s tímto popiskem:
Pánům je horko.

6. 7. 2017 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

6. 2. 2017 jsme e-mailem dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

23. 4. 2017 jsme dostali e-mail a fotografii z nového domova.
Dobré ránko, jsou moc hodní. Mia ulovila první myšku a Matýsek, ten náš flegmoušek… kdybyste videla, jak si brání domov. Chodí k nám jeden číčák od sousedů… za Miou, a to se Matymu nelíbí, ten ho vyprovází s pohlavkama za krkem:) Jinak si troufnu říci, že Morris se nám uklidnil a vzal je jako fakt… tedy Matýska. Jak je patrné ze vcerejší fotky, Miu má moooc rád. Ttak se tam mejte bajecne a pohladime, nebojte. J.

19. 2. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova (text e-mailu i fotografie viz Miin profil).

28. 1. 2017 jsme e-mailem dostali fotografii z nového domova – Mates (Koukol) se nakonec celkem sblížil s domácím kocourkem Morrisem – zpočátku to totiž moc neklapalo.

21. 12. 2016 jsme dostali e-mail s fotografií z nového domova (viz fotoalbum).

16. 12. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Zdravíme Vas:-) Tak posilame malou fotodokumentaci, na ktere je snad patrne, ze je vse v naprostem poradku a ciciny nestradaji. U Mii muzete videt nasi (jeji a moji) ranni rutinu, jedina doba, kdy neleze do umyvadla, je, kdyz si cistim zuby, nicmene jsme to vysperkovaly – z kohoutku ji tece vlazna voda (čůrkem) a ona se v ni racha. Kdyz ji to prestane bavit, vleti do vany, kde si honi ocasek:-), a to za doprovodu mohutneho vrneni. Jo, dnes rano se nam chtela schovat… pod bundy, jenze tu najdete, i kdyz neni videt… je slyšet:-D Matysek je takovy nas trouba, on si od té mršky ségry nechá líbit uplně všechno. Už si konečně vzpomenul, že byl taky mazel, sedačka je jeho, a když se někdo zjeví, aby ho podrbal, rozpustil by se:-) Tak se mějte krásně a podrbejte za nas vsechny číči:-) J., P., T., Fúfa a hlavně Mates + Mia + a v neposlední řadě Morris

2. 12. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova (text e-mailu viz Miin profil).

24. 11. 2016 jsme dostali e-mail z nového domova.
Zdravím Vás, Kočičí mamko:-) Mates neohrozene se vrha Morrisovi do misky s masem (Morris cuci a nevi, co si o tom myslet, tak Maty mu da cumakovou a je vse OK:-))… jo, a nejí telecí, ale na to casem prijdeme, co basti, vyjma prumyslovych kapsicek, kterych se uprimne chci zbavit a dat jim masicko. Chvilku Matysek byl odtazity, kdyz ho clovek chtel pohladit, prohybal se jako by mu to nebylo prijemne… asi puberta, ale uz je vse ok:-) Mia, neboli Myska, je pruzkumnik kazdym coulem. Uprimne nejradsi se mota pod nohama, kdyz je to nejmene vhodne, a vrni, ze se nam barak otrasa v zakladech. A pozooor, miluje vodu… vana je kámoš:-) Kdyz se sprchuji, je se mnou v koupelne (na Morriskovu uzemí) a cuci a vrni a cuci a vrni… a cuci a vrni:-) Chceme jeste jednou mooooc podekovat za nove uzasne mile vrnici chlupatici cleny rodiny… vsech 7 členů posila vrele pozdravy… Já jdu objednat granule… to jsou kyseliny totiž:-) J.

15. 11. 2016 jsme e-mailem dostali fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

14. 11. 2016 jsem dostali další e-mail z nového domova.
Zdravím Vás, omluva za odmlku, ale jsem v hrozně hektickém období, nic méne nebojte, na cici se najde cas vzdy. Uz jsme prezili i první luxovani. Mia ma uz jen jeden steh, zrejme jak se myje, tak si je vytahla, ale rana je zacelena bez zarudnutí. Nicmene na ten jeden steh jdeme ve ctvrtek. Zacali objevovat nove prostory naseho domu, o vikendu, kdyz jsem byla doma sama, se stihli uz honit. Evidentne si zacinaji zvykat. Marthyho jsme přejmenovali, na Matese:-) Cela rodina uznala, ze to jmeno vzniklo pro nej:-) Jen z Morrise, ac je nechava byt, jsou stale vyjukani, tak uvidime, dame tomu cas. Tak konec rychleho zpravodaje a posilame moooc pozdravu. J.

10. 11. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova (text e-mailu viz Miin profil).

8. 11. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobré ránko, v příloze posíláme pár foteček. Nevím, zda je z nich patrné, jaké místo si oba oblíbili, a to je krb – netopí se v něm:-) Marthy se nám oklepává podstatně rychleji, to můžete vidět i z přidaných fotek, dokonce se pokoušel chytat mouchu. Pak jako by mu to došlo a zase si zaleze. Jen s ním mám trošku starost, nechce chodit na záchod… poradíte, prosím? Mia má novou paničku – starší dceru, nechá se od ní mazlit, nechala by se od ní udrbat. Jen nám dělá trochu starosti, že nechce moc jíst. Snad aspoň pije. Čistou vodu má u svého pelíšku, kde se nám schovává. Jinak Marthy o5 plačtivá noc i ráno, ale je to kůže líná… brečí a ségra ho volá, ale ona za ním musí příjít… on za ní přece do toho patra nepoleze… rošták to je. Jinak Morris je flegmouš, řádně se mu věnujeme – má nás na háku. Jediné, že na Marthyho sem tam zasyčí, jinak musím zatukat, nic. Tak mějte krásný den. Jo, a ty tři M byla náhoda – i když hezká… všechny 3 jména jsou totiž z pohádky Madagaskar. J.

7. 11. 2016 jsme dostali první e-mail z nového domova (text e-mailu viz Miin profil).