Jdi na obsah Jdi na menu
 


Květinka (Mia)

KVĚTINKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 6. 11. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca 22. 4. 2016
Kastrovaný/a?: ano, 2. 11. 2016
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/á?: ano
Čipovaný/á?: ne
Handicapovaný/á?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně s maminkou Maceškou, případně do společnosti jiné kočičky či kocourka, k hodnému pejskovi, možno do rodiny se staršími dětmi
Charakteristika: Maceška a její tři tehdy cca desetidenní koťátka Karafiát, Koukol a Květinka byli nalezeni pod smrkem jedné rekreační chaty. Rodina nálezců přijela na víkend na chatu a jejich pejsek na zahradě našel kočičí rodinku… Rodinka putovala k nám, a to s velkými obavami. Maminka Maceška byla ve stresu, bála se o koťátka, měli jsme strach, aby nepřestala kojit… Naštěstí nepřestala, o koťátka se starala a dobře je vychovala:-) Sourozenci jsou hodní a poslušní, pochopitelně čistotní a spořádaní, v kočičí partě přátelští, kamarádští, vůči lidem kontaktní a mazliví. Květinka je navíc maminčin mazánek, společné umístění by tedy bylo ideální, ale není podmínkou, Květinka zvládne umístění i sama, pokud bude mít v novém domově kočičího kamaráda či kamarádku přiměřeného věku a temperamentu. Nebude jí vadit ani hodný psík. Květinka je velmi chytrá, vynalézavá, temperamentní a hodně akční, takže ideálním domovem by byl domek s bezpečným výběhem, jednou z ní bude vynikající lovec. Hodí se i do rodiny s dětmi, ovšem spíše většími – stejně jako její sourozenci, ani Květinka není typ plyšáka, co se nechává chovat v náručí bez ohledu na denní dobu:-)

Květinka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

6. 5. 2016
Květinka, jediná dcera kočičky Macešky, dostala konečně svůj vlastní profil. Před čtyřmi dny poprvé otevřela oči… Stejně jako její bratři Karafiát a Koukol je bez maminky zatím ztracená a bezmocná, proto zatím tyto dvě fotky – necháváme celou rodinu co nejvíce v klidu. Krmíme maminku Macešku a ta krmí svoje děti. Jsme rádi, že koťátka zatím prospívají a že se o ně maminka stará.

12. 5. 2016
Květinka děkuje za dárek, který získala v májové akci Kočičího přání (1.–15. 5. 2016). Už brzy si ho začne užívat:-)

10. 6. 2016
Maceška s koťátky přestěhovala do většího pokojíku, původní už jim byl malý. Bohužel si ho zatím rodina moc neužívá – v pátek 3. 6. onemocněla Květinka, nevstala k snídani a zvracela. Maceška také nevypadala dobře. Ihned jsme jeli na veterinu, kde se ukázalo, že obě mají teplotu okolo 40 stupňů Celsia. Kluci Karafiát a Koukol se zatím ještě drželi, ale Maceška a zejména Květinka nám daly zabrat. S Květinkou jsme jeli na veterinu i v sobotu a v neděli, museli jsme dokrmovat ručně, byla moc slabá. Od pondělí 6. 6. se ale obě lepší. 9. 6. „zvadl“ Koukol, ale jemu naštěstí injekce rychle zabraly, teď už bere antibiotika jen „do tlamičky“. Karafiát se zatím drží. Maceška už je také lepší, ale je stále křehká. Až se rodina uzdraví, bude muset podstoupit krevní testy. Do té doby k nim nemůžeme přidat ani Šikulku, která by rodinu moc potřebovala, ale v této situaci je to prostě neúměrné riziko.

8. 8. 2016
Květinka je zdravá a konečně hledá nový domov. Do nabídky se dostala až dva týdny po svých bratrech. Při jedné obzvlášť vypečené hře s ostatními si totiž poranila nožku – nebyla zlomená, ale přesto Květinka pár dní kulhala. Teď už je ale v pořádku.

6. 11. 2016
Květinka odjela spolu s bratrem Koukolem do nového domova. Dnes do našeho depozita dorazila rodina, která hledala nového kočičího kamaráda pro sebe a svého dvouletého kocourka. Kandidátem byl Koukol, ale rodina nakonec přibalila i Květinku. Za obě koťátka děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

9. 11. 2018 jsme e-mailem dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

6. 2. 2017 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

29. 4. 2017 jsme e-mailem dostali fotografii z nového domova s tímto popiskem:
Náš malý velký lovec:-)

23. 4. 2017 jsme dostali další fotografii z nového domova – e-mail viz Matesův profil, fotografie je součástí Miia fotoalba.

19. 2. 2017 jsme dostali další e-mail s fotografií z nového domova.
První průzkum. Nebojte, už jsou doma:-)

28. 1. 2017 jsme dostali další fotografii z nového domova – viz Matesův profil. Mia (Květinka) na fotu není, ale je v pořádku a má se dobře:-)

21. 12. 2016 jsme dostali další fotografii z nového domova – viz Matesův profil.

16. 12. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova (text e-mailu viz Matesův profil, fotografie viz Miino fotoalbum).

2. 12. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Zdravíme Vás, po delší odmlce, máme pár změn. Morris číči prestal ignorovat a občas se nám stalo, že je prohnal do horního patra. Vzhledem ke své velikosti měl trosku handicap narozdíl od kotat:-) Musim tedy rici, ze Mia mne neuveritelne prekvapuje kazdym dnem. Nenecha se Morrisem „šikanovat“, kdyz se ji proste bezet nechce, tak mu jednu placne, prdolka malinká:-), ale musim uznat, jak jsem rikala za Matysek je tasemnice, beru z5. Kam se to do te Mii vejde, netusim. Zase na druhou stranu, pri moji prvni cinnosti, kdyz prijedu domu, krmeni zvere, dokazi byt vsichni pohromade na metru ctverecnim, aniz by si cokoliv vzajemne vyvedli. Tak ze uprimne verim, a to i podle neustaleho vrneni, se jim snad u nas zacalo libit, byt s tim, že Morris je kocour naladovy a obcas jim neco provede, ale verte, ze ani jednou jsem nevidela zakernost, spise takove urovnani pozic. Mejte se krasne. J.

24. 11. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova (text e-mailu viz Matesův profil).

15. 11. 2016 jsme dostali e-mailem další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

14. 11. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova (text e-mailu viz Matesův profil).

10. 11. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Zdravím, kotatka jsou uzasna. Mia zacala papat, a co nesni, zbouchne bracha – z nej bude veliky kocour. Jinak ta dvirka mne napadla jeste drive, nez jste psala, tedy Petra, at si nepripisuji zásluhy, a od té doby v pohode. Vcera dostala svuj pokojicek, byť stale uprednostnují svoji skrin, ale kdyz jsem sla rano budit dcery, vylezla a sla k nám prozkoumavat. Jen vždy, kdyz se vracime domu, jim trochu trva, nez se na nas jdou podivat, a kdyz nejdou jdeme k nim my… s papu. Marthy je maly pruzkumnik a dokonce si jednou troufl pokusit se vyhodit Morrise od misek, ale uznal, po chvilce, ze je to blbost. Kdyz k nemu nekdo prijde, plazi se po nem… uhladil by se, ale chovat, to ne. Mia je taky hladici a od Tamarky se necha i pochovat. Ted akorát chci Miu objednat na ty stehy, pujdeme pristi tyden. Ranu má klidnou. Tak se mejte krasne, Vy i kocicky:-) J.

8. 11. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova. Text e-mailu viz Matesův profil, fotografie je součástí Miina fotoalba.

7. 11. 2016 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobré ráno, večer proběhl relativně klidně, Mia vylezla z přepravky, aby našla jiný ukryt a Marthy si zalezl za gauč, kde i povečeřel:-) Jinak Morris evidentně nic na svém životním rytmu nehodlá cokoliv měnit a kočky zatím zkušeně pozoruje, někdy by se i dalo říci, že ignoruje:-) Marthy měl jen v noci a brzo ráno stýskavou a plakal, nicméně Mia jako zkušená to sestra, neváhala a vylezla ze svého úkrytu (skřín s vypraným ložním prádlem) a šla brášku utěšit. Už jsme si i všimli prvotních „problémů“, Mia i Marthy neznají mužsky hlas a jsou z Petra trošku vyplašení, tak že Petr šeptá (což není na škodu:-))) Marthy se neskutečně vyděsil televize, takže zůstává běžet celý den, s pohádkami na ČT ART (jsou to přeci jen děti) a s hlasitostí na stupni 1:-) Diky moc a krásný den přeji. J.