Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kryšpín

KRYŠPÍN NAŠEL NOVÝ DOMOV 19. 11. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen: cca polovina května 2019
Kastrovaný/a?: ne
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?:  ne
Podmínky: domek s bezpečným výběhem, do akční rodiny
Další informace: FeLV a FIV negativní
Charakteristika: Kryšpín je nalezenec z Liberecka. Začátkem srpna se přimotal do cesty hodné paní, hladový, ztracený a nešťastný. Paní si ho vzala domů, zajistila kvalitní baštu, potřebnou veterinární péči (odčervení, čištění uší) a nakonec (21. 8. 2019) předání k nám do azylu. Kryšpín je na svůj věk drobný, ale to bude neblahým startem do života, to brzy dožene. Kryšpín je jako každé zdravé kotě temperamentní, akční, hravý, ale i mazlivý. Hledáme pro něj domov, kde bude moci projevit svůj temperament i svůj pozitivní vztah k lidem:-)
Kryšpín na Facebooku

 
CHRONOLOGICKY

21. 8. 2019
Převzetí Kryšpína do naší péče.

2. 9. 2019
Kryšpína na nějakou dobu stahujeme z nabídky adopce. Vzali jsme ho totiž k panu doktorovi na podrobnější „ohledání“ a pan doktor zjistil, že Kryšpína trápí giardie. Takže dostal desetidenní kúru Panacuru, a dokud bude pozitivní, nebudeme ho nabízet. 

29. 9. 2019
Kryšpín nám v roste před očima, ale do nabídky k adopci zatím stále nemůže. Po doléčení giardií se přemnožily pro změnu clostridie a další nepřátelské bakterie, které si v hojné míře dovezl. Takže má další antibiotika a nudí se v karanténě. Je extrémně mazlivý, velmi aktivní a hravý, chytrý a bystrý… potřeboval by společnost a domov, ale zdravotní stav to zatím bohužel nedovoluje.

13. 10. 2019
Kryšpín zůstává bohužel zatím stále v léčení. Při posledním testu byly opět pozitivní giardie:( Takže celou léčbu začneme od začátku, jen tentokrát s jinou účinnou látkou, protože na Panacur jsou ty giardie zřejmě rezistentní. Dobrá zpráva ale je, že jakmile bude v pořádku a zdravý, má slíbený nový domov. Tak držme palce, ať už se brzy dočká, ukrutně se tu nudí.

2. 11. 2019
Kryšpín je konečně doléčený! Všechny ty nepřátelské střevní potvory už odešly do věčných lovišť, Kryšpínova střeva už fungují tak, jak mají, a i poslední vzorky z LaboKlinu byly potvrzeny jako negativní. Máme za sebou už i první očkování. Do odjezdu do nového domova, který je plánován kolem 15. 11. 2019, stihneme i revakcinaci.

19. 11. 2019
Kryšpín odjel dle domluvy do nového domova. Bude žít se svým novým páníčkem a jeho dvěma kocourky v bytě v Praze. Za úkol má hlavně nezlobit staršího kocourka Kubu a rozhýbat mladšího Knedlíka. Zatím je v novém domově podle prvních zpráv trochu divoké, Kryšpín se zřejmě domníval, že má za úkol zbořit byt:) Hlavně Knedlík se ho zatím bojí, takže máme trochu obavy, zda to nový majitel zvládne, ale uvidíme. V nejhorším se Kryšpín vrátí k nám a budeme hledat nový domov znovu.