Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lara

LARA NAŠLA NOVÝ DOMOV 23. 4. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 3 roky
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: zatím ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: společně se Sofií, klidná domácnost
Charakteristika: Lara pochází od množitelky, která si množením koček a psů přivydělávala k důchodu. Množitelka zemřela a zanechala po sobě několik kočičích a psích nebožáků. Část z kočičích strojů na peníze skončila u nás. Jednou z nich je i Lara. Zdravotně na tom nebyla dobře, jak se dá u kočičky z množírny čekat, ale to jsme zvládli. Horší je to s psychikou – i když udělala obrovský pokrok, je to stále velmi křehká kočička, která je navíc závislá na Sofii, proto mohou do nového domova odejít pouze spolu. Je možné, že se časem Lařin psychický stav zlepší, ale zatím jí Sofie poskytuje oporu a jistotu. Lara je stále plachá, ale když je se Sofií, nechá se pohladit a pomazlit. Bez Sofie je nejistá a bázlivá, Sofie jí pomůže při adaptaci v novém domově. Nový majitel musí počítat s tím, že jejich adaptace bude v každém případě zdlouhavější, ale – jak už jsme se přesvědčili u Idy a Juty – je možná.
Lara na Facebooku


CHRONOLOGICKY

29. 2. 2016
Laru a Soffi jsme přijali 28. 2. 2016. Pocházejí ze stejného zdroje jako Ida, Juta, Melinda a Nora, tzn. z množírny. Majitelka množírny, která si přivydělávala k důchodu množením bezpapírových britských koček, zemřela a zanechala po sobě několik  koček a psů – bernští salašničtí a čivavy…K nám se kočičky dostaly díky iniciativě dobrovolníků, kteří situaci v místě mapují a snaží se kočičky zachránit. Dnes jsme tedy převzali Laru a Sofii, obě kočičky jsou vyděšené, putovaly k nám přes několik „štací“, ale zatím nikoho nenapadlo jim poskytnout alespoň základní ošetření. Lara je krátce po porodu a evidentně má těch porodů za sebou už dost a dost, hnilobně jí páchne z tlamičky, uši má ucpané mazem… Zatím jsme stihli jen krátkou vstupní prohlídku a odčervení, v úterý ji čeká kastrace a ošetření tlamičky…

6. 3. 2016
Lara je po kastraci a po ošetření tlamičky. Zotavuje se dobře, ale ještě dobírá antibiotika. Jinak ji zatím necháváme v klidu, ale až bude úplně v pořádku, začne se učit žít normální kočičí život. Je čistotná, používá kočičí WC, ale to je asi tak jediné, co ovládá. Bojí se lidí, hlavně rukou. Leká se úplně všeho. Je v naprosté křeči, stačí, když se jen přiblížíme… I když už opustila karanténní klec a může se pohybovat volně ve svém pokojíčku, stále se někde krčí, schovaná. Bojí se většího prostoru, zřejmě dosud žila v uzavřeném malém prostoru… Když ale vidíme, jak si v nových domovech vedou Ida a Melinda, věříme, že i Lara to zvládne. Zatím ale zůstává v léčení.

3. 4. 2016
Lara hledá nový domov. Zdravotně je v pořádku, psychicky ještě zdaleka ne. Je závislá na Sofii, takže nový domov budou hledat zatím společně.

23. 4. 2016
Lara našla nový domov, společně se Sofií. Bydlet budou teď v prima rodině v rodinném domku v obci na Kolínsku. „Námluvy“ u nás proběhly už před pár dny, všichni se líbili všem, a tak dnes vyrazily holky na cestu. Začínají se zabydlovat, pochopitelně při jejich lekavosti to bude chvíli trvat, ale věříme, že to s novou rodinou zvládnou a budou si konečně užívat toho, co jim bylo dosud odepřeno. Přejeme Laře i Sofii pevné zdraví, a ať se jim v novém domově líbí. Rodině za jejich adopci velmi děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

12. 3. 2018 jsme na Facebooku našli další pozdrav a fotografie z nového domova (text viz Sofiin profil, fotografie jsou součástí Lařina fotoalba).

14. 9. 2016 jsme na Facebooku našli další vzkaz a fotografie z nového domova.
Dobrý den, konečně jsem se dostala, abych poslala pár fotek… naše modelky se rozhodly chvíli nestávkovat. Pokud se rozhodnu fotit a holky nestávkujou, bud je tma a kvalita fotek nic moc, nebo mám vybitej mobil a nebo jak ho vezmu a cvakne blesk a už mi mizí ze záběru – tak alespoň tak… mějte se B.

25. 5. 2016 jsme e-mailem dostali fotografie z nového domova (viz fotoalbum). Lara má růžový obojek a Sofie červený.

2. 5. 2016 jsme na Facebooku našli další vzkaz z nového domova (viz Sofiin profil).

24. 4. 2016 jsme na Facebooku našli fotografie a vzkaz z nového domova.
Dobrý večer, tak včera večer jsem myslela, že po příchodu do koupelny – když mě manžel zavolal, omdlím. Bože, kde je jaká spravedlnost, já se o pelíšky starám, kočkolit, jídlo vše zařizuju, a když přijdu do koupelny, manžel na podlaze holky ocasy jak antény a kroužily kolem něj jak předoucí vrtulníky, posílán fotky já žasla. Pak jsem tam s nima zůstala sama a ony ho snad poznavaly, jak prošel po chodbě, tak si to mířily ke dveřím, i když tam nešel. Mějte se.