Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sofie

SOFIE NAŠLA NOVÝ DOMOV 23. 4. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 5 let
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: zatím ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: jen s Larou, klidná domácnost
Charakteristika: Sofie pochází od množitelky, která si množením koček a psů přivydělávala k důchodu. Množitelka zemřela a zanechala po sobě několik kočičích a psích nebožáků. Část z kočičích strojů na peníze skončila u nás. Jednou z nich je i Sofie. Zdravotně na tom nebyla dobře, jak se dá u kočičky z množírny čekat, ale to jsme zvládli. Sofie se hodně zlešila i po psychické stránce, hodně se zklidnila, pochopila nový režim, přizpůsobila se… sama už nás chodí vítat, šlape do kruhu a nechá se hladit, nastrkuje hlavičku a moc si to užívá. Chovat v náručí se zatím nechce, ale jinak spolupracuje skvěle. Neutíká před rukou, je zvědavá, zvídavá, společenská a moc milá. Adoptovala bázlivější Laru, stará se o ni, dodává jí jistotu… Sofie by jistě zvládla stěhování do nového domova i sama, ale zejména kvůli Laře je nyní nabízíme pouze společně. Jsou to nenáročné společnice, většinu dne tráví spolu v pelíšku.
Sofie na Facebooku 


CHRONOLOGICKY

29. 2. 2016
Laru a Soffi jsme přijali 28. 2. 2016. Pocházejí ze stejného zdroje jako Ida, Juta, Melinda a Nora, tzn. z množírny. Majitelka množírny, která si přivydělávala k důchodu množením bezpapírových britských koček, zemřela a zanechala po sobě několik  koček a psů – bernští salašničtí a čivavy…K nám se kočičky dostaly díky iniciativě dobrovolníků, kteří situaci v místě mapují a snaží se kočičky zachránit. Dnes jsme tedy převzali Laru a Sofii, obě kočičky jsou vyděšené, putovaly k nám přes několik „štací“, ale zatím nikoho nenapadlo jim poskytnout alespoň základní ošetření. Sofie je březí, hnilobně jí páchne z tlamičky, uši má ucpané mazem… Je ve stresu a apatická…Zatím jsme stihli jen krátkou vstupní prohlídku a odčervení.

6. 3. 2016
Sofie je také po kastraci a po ošetření ústní dutiny. Navíc jsme jí nechali udělat i krevní testy, protože hodně pije – obávali jsme se onemocnění ledvin nebo cukrovky, ale ani jedno se naštěstí neprokázalo, jedná se zřejmě o stresovou reakci. Koncem týdne jedeme na kontrolu a vyndání stehů, pokud bude Sofie zdravá, bude moci hledat nový domov. Zatím se stále bojí, lidí, otevřeného prostoru… Zlepšení psychického stavu bude běh na dlouhou trať, ale po úspěchu Idy a Melindy, které už jsou v nových domovech, věříme, že i Sofie všechno zvládne.

3. 4. 2016
Sofie hledá nový domov, zatím spolu s Larou.

23. 4. 2016
Sofie našla nový domov, společně s Larou. Bydlet budou teď v prima rodině v rodinném domku v obci na Kolínsku. „Námluvy“ u nás proběhly už před pár dny, všichni se líbili všem, a tak dnes vyrazily holky na cestu. Začínají se zabydlovat, pochopitelně při jejich lekavosti to bude chvíli trvat, ale věříme, že to s novou rodinou zvládnou a budou si konečně užívat toho, co jim bylo dosud odepřeno. Přejeme Laře i Sofii pevné zdraví, a ať se jim v novém domově líbí. Rodině za jejich adopci velmi děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

12. 3. 2018 jsme na Facebooku našli další zprávy a fotografie z nového domova.
Dobrý den, holky jsou celkem v pohodě. Larinka teda líp, ta se chodí mazlit i na gauč, Sofinka pouze na zemi. Měli jsme tedy teď i hodně špatné období. Manžel domů přinesl asi 4 měsíčního kocourka, nějakou dobu se jim motal u práce, byl vyhladovělý, tak ho přinesl domů. Odčervili jsme ho a odblešili, bohužel jsme si nevšimli, že přestože s holkami od začátku vůbec nebyl, stihly blechy od něj chytit, a to docela dost. Tím, jak se škrabaly, tak si vytrhaly úplně díry v srsti. Sofinku jsme museli ostříhat, abychom jí to mohli vyhojit, bohužel se holky úplně psychicky rozsypaly, asi si moc dobře pamatují, co prožily, a ty blechy jim to asi připomněly. V podstatě nás to vrhlo znovu na začátek. Trvalo to asi dva měsíce, ale už zase je lépe. Dcera si kocourka musela nechat dole, mají v přízemí s přítelem byt, byl na holky moc divokej. Je s nimi jen vždycky chvilku, teď už s ním zase začínají cloumat hormony. Už má s vetem na tento týden domluvenou kastraci, tak snad později budou všichni tři v pohodě. Zatím musejí být odděleni. Teď už se zase holky celkem dostávají do pohody, Sofinka se ale stejně drží stranou. Posílám pár fotek. Mějte se hezky zdravíme s Laurinkou a Sofinkou + Cézarem

14. 9. 2016 jsme na Facebook našli vzkaz a fotografie z nového domova (vzkaz je k dispozici na Lařině profilu, fotografie jsou součástí Sofiina fotoalba).

25. 5. 2016 jsme e-mailem dostali fotografie z nového domova (viz fotoalbum). Lara má růžový obojek a Sofie červený.

2. 5. 2016 jsme na Facebooku našli další vzkaz z nového domova.
Dobrý den, tak po počáteční euforii se to trošku přibrzdilo. Přes den jsou jen spolu a nehnou se ani na chodbu – necháváme jim otevřeno – večer začínají trošku ožívat, pro pohlazení si přijdou opatrně. Snad kdyby byla jedna, tak se začne rychleji fixovat, ale takhle si postačují navzájem – musíme být trpělivý, určitě to nepůjde tak rychle. Sofinka se včera odvážila i do kuchyně, ale bylo vidět, že je velmi nejistá, při pohybu se okamžitě stahne do bezpečí koupelny. Je na nich vidět, že se stále velmi bojí velkých prostor. Jinak skvěle baští, kapsičky i Felixe, ale musím to pomačkat v sáčku, aby to bylo jemnější jako spíše jako paštika. Mějte se B.

24. 4. 2016 jsme na Facebook našli vzkaz a fotografii z nového domova (vzkaz je k dispozici na Lařině profilu, fotografie je součástí Sofiina fotoalba).