Jdi na obsah Jdi na menu
 


Limetka

LIMETKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 14. 8. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: květen 2015
Kastrovaná?: ne
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: domek s bezpečným výběhem, se svým bratrem Citrónem, případně do společnosti další kočičky či kocourka přiměřeného věku a temperamentu
Charakteristika: Sourozenci Citrón, Limetka a Mandarinka jsou potomky plaché kočky, která žije v okolí restaurace Nebozízek na Petříně. Matka koťátek bude vykastrovaná a vrácena zpět do lokality, u koťátek znělo zadání jasně – vyléčit, socializovat a najít nový domov. První dva body máme splněny:-), teď už zbývá jen ten nový domov… Citrón a Limetka byli odchyceni o něco dříve než Mandarinka, do našeho azylu dorazili společně a jsou si velmi blízcí – spolu si hrají, spolu jedí, spolu spí. Pokud by někdo uvažoval o adopci dvou koťátek, jsou Citrón a Limetka ideální dvojka, nicméně není podmínkou – oba budou spokojeni v jakékoliv domácnosti, kde už nějaká kočička či kocourek přiměřeného věku a temperamentu bydlí. Narozdíl od svého bratra je Limetka od začátku trochu „ostřejší“ – když přijela, prskala, syčela, chňapala po rukách a vztekala se:-) Ale už se velmi zklidnila. Občas ještě zaprská, to aby nevyšla ze cviku… Nechá se i chovat – nejdřív sice trochu prská, ale pak se stulí do ruky a vrní – je krotká, i když zatím velmi lekavá a občas trochu nedůvěřivá. Hravá, temperamentní, bude z ní excelentní lovec.
Limetka na Facebooku

 
CHRONOLOGICKY

26. 6. 2015
Sourozenci Citrón a Limetka k nám dorazili 25. 6. 2015, jsou potomky plaché kočky, která žije v okolí restaurace Nebozízek na Petříně. Na místě se nachází ještě jeden jejich sourozenec, toho by se však měl ujmout někdo z personálu. Matka koťátek bude kastrována a vrácena zpět do lokality. Co se týče Citróna a Limetky, zadání pro Kocourkov je jasné – vyléčit, socializovat a najít nový domov. Obě koťata jsou životaschopná, samozřejmě mají rýmu, pčíkají a slzí jim očka, jistě budou silně začervená, ale to jsou věci, se kterými se snadno srovnáme, pokud se nepřidá něco horšího…Citrón je kontaktní, odvážný a zvědavý, Limetka je víc ve stresu, ale to se poddá.

20. 7. 2015
Citrón a Limetka hledají nové domovy.

14. 8. 2015
Limetka a Mandarinka našly nový společný domov. Všechno se seběhlo dost rychle, ale i to se někdy povede:-) Mladí manželé žijící kousek od Mělníka v rodinném domku se pohlíželi po kočičích kamarádech a při návštěvě u nás v Kocourkově se jim obě sestřičky líbily, a tak nebylo na co čekat… Za adopci obou kočiček děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

13. 11. 2016 jsme dostali e-mail s fotografií z nového domova (viz fotoalbum).

22. 12. 2015 jsme dostali e-mail s fotografií z nového domova (viz Mandarinčin profil).

31. 10. 2015 jsme dostali e-mail s fotografií z nového domova (fotografie v Mandarinčině fotoalbu).

9. 9. 2015 jsme dostali krátký e-mail a fotografii z nového domova (fotografie v Mandarinčině fotoalbu).
Odpolední siesta. Která je která?

19. 8. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, máme s kočičími holčičkami opět nějaké pokroky, i když s Mandarinkou je to stále těžké. Nejtěžší je odchyt, když je potřeba nějaký přesun. Při hře s Limetkou je veselá, ale stále nás jistí. Zjistila jsem, že obě mají rády hudbu a včera jsem zažila krásný okamžik. Seděla jsem na zemi, s Limetkou v klíně. Mandarinka se k nám opatrně přiblížila, obešla mě, já ani nedutala a ona se mě zlehka dotkla packou zad. Večer mě ale potom zase poškrábala, protože byl nutný přesun z obývacího pokoje do jejich bytečku… Limetka je jak na gumičku. Pořád lítá, nechá se chovat a nejraději už by vyrazila za mnou. Vždy, když jsem v práci nebo ráno, tak se na Mandarinku strašně těším a mám takový pocit, že i ona na mě, jenom neví, jak na to. Když mi předáte nějaké zkušenosti, budu ráda. Děkuji L. M.

17. 8. 2015 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý den, dnes jsem Vám chtěla psát. Každý den dělají ohromné pokroky. Právě teď jsme všechny tři v kuchyni. Kočičky si hrají a já Vám píšu:)) Mandarinka na nás již nesyčí, ani neroztahuje drápky. Má vztyčená ouška a do široka otevřené oči. Dnes, když jsem ji chovala, měla jsem pocit, že si mě fotí do paměti. Jako by si říkala „fakt ti můžu věřit?“ Limetka přišla na chuť mazlení. Nejraději to má, když ji držím zádíčkama dolů a drbu jí bříško, to pak krásně přede. Teď zrovna obě vypadají naprosto stejně spokojeně. Určitě zase napíšu. Mějte se hezky. L. M.