Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mandarinka

MANDARINKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 14. 8. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: květen 2015
Kastrovaná?: ne
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: domek s bezpečným výběhem, ideálně s Citrónem nebo Limetkou, případně ke kočičce či kocourkovi podobného věku a temperamentu
Charakteristika: Mandarinka je sestřička Citróna a Limetky, kteří byli odchyceni u restaurace Nebozízek na Petříně. Jejich plachá maminka bude taktéž „odlovena“, vykastrována a vrácena zpět do lokality, koťátka ale hledají nové domovy. Mandarinku se podařilo odchytit o něco později než její sourozence, její socializace je tedy o něco pomalejší – když k nám přijela, prskala a syčela, ale neútočila. Teď už se zklidňuje, i když zatím je vůči člověku stále nedůvěřivá. Nechá se chytit a chovat, ale nadšená z toho není. Je krotká, ale hodně lekavá, to se časem ještě spraví. Nyní je v partě se svými sourozenci, se kterými řádí, je hravá, temperamentní, bude z ní skvělý lovec. Čistotná a nenáročná kočička.
Mandarinka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

4. 7. 2015
Mandarinka dorazila včera. Je to sestřička Citróna a Limetky, kteří byli odchyceni u restaurace Nebozízek na Petříně. Všichni jsou o potomci tamější plaché kočičky, přičemž Mandarinku se podařilo odchytit až nyní, o více než týden později než její sourozence. Cíl je v případě Mandarinky stejný jako u Citróna a Limetky – vyléčit, socializovat, najít nový domov. Mandarinka dorazila s rýmou, slzavýma oima, nadmutým bříškem a obalená klíšťaty, ale kupodivu bez blech a svrabu. Stejně jako sourozenci je plachá. Je tedy v karanténě, uvidíme, jak se bude její zdravotní stav vyvíjet dál.

25. 7. 2015
Mandarinka hledá nový domov.

14. 8. 2015
Limetka a Mandarinka našly nový společný domov. Všechno se seběhlo dost rychle, ale i to se někdy povede:-) Mladí manželé žijící kousek od Mělníka v rodinném domku se pohlíželi po kočičích kamarádech a při návštěvě u nás v Kocourkově se jim obě sestřičky líbily, a tak nebylo na co čekat… Za adopci obou kočiček děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

13. 11. 2016 jsme dostali e-mail s fotografií (viz Limetčino fotoalbum).

22. 12. 2015 jsme dostali krátký e-mail a fotografii z nového domova (viz fotoalbum).
Stromek láká. Na rošťárny stále spolu.

31. 10. 2015 jsme dostali e-mail s fotografií (viz fotoalbum).

9. 9. 2015 jsme dostali krátký e-mail a fotografii z nového domova.
Odpolední siesta. Která je která?

19. 8. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, máme s kočičími holčičkami opět nějaké pokroky, i když s Mandarinkou je to stále těžké. Nejtěžší je odchyt, když je potřeba nějaký přesun. Při hře s Limetkou je veselá, ale stále nás jistí. Zjistila jsem, že obě mají rády hudbu a včera jsem zažila krásný okamžik. Seděla jsem na zemi, s Limetkou v klíně. Mandarinka se k nám opatrně přiblížila, obešla mě, já ani nedutala a ona se mě zlehka dotkla packou zad. Večer mě ale potom zase poškrábala, protože byl nutný přesun z obývacího pokoje do jejich bytečku… Limetka je jak na gumičku. Pořád lítá, nechá se chovat a nejraději už by vyrazila za mnou. Vždy, když jsem v práci nebo ráno, tak se na Mandarinku strašně těším a mám takový pocit, že i ona na mě, jenom neví, jak na to. Když mi předáte nějaké zkušenosti, budu ráda. Děkuji L. M.

17. 8. 2015 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý den, dnes jsem Vám chtěla psát. Každý den dělají ohromné pokroky. Právě teď jsme všechny tři v kuchyni. Kočičky si hrají a já Vám píšu:)) Mandarinka na nás již nesyčí, ani neroztahuje drápky. Má vztyčená ouška a do široka otevřené oči. Dnes, když jsem ji chovala, měla jsem pocit, že si mě fotí do paměti. Jako by si říkala „fakt ti můžu věřit?“ Limetka přišla na chuť mazlení. Nejraději to má, když ji držím zádíčkama dolů a drbu jí bříško, to pak krásně přede. Teď zrovna obě vypadají naprosto stejně spokojeně. Určitě zase napíšu. Mějte se hezky. L. M.