Jdi na obsah Jdi na menu
 


Loupáček (Kubík)

LOUPÁČEK NAŠEL NOVÝ DOMOV 26. 11. 2014 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen: cca první polovina září 2014 
Kastrovaný?: ne
Očkovaný?: ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?:
Podmínky:

Loupáček na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

22. 10. 2014
Loupáčka, Preclíka, Štrůdla a Žemličku nám někdo hodil večer za tmy přes plot. V krabici od kuchyňského spotřebiče, přelepené páskou, byli nacpaní čtyři drobečkové, vyděšení, vystrašení… Uvnitř krabice ještě hadr a látková myška (co si asi „dárce“ myslel, že tak malá vystrašená koťata budou s myší dělat…) Na krabici bylo lihovým fixem napsáno „Našli jsme je u popelnic“. Vnitřek krabice nás moc nepřekvapil, loni zhruba touto dobou u nás někdo stejným způsobem zanechal Pepinku a Rézinku (Rozárku), to ale aspoň krabici spustil přes plot na provaze, aby to s koťaty tolik nepraštilo o zem… Letos byla krabice přes plot prostě přehozena. Prckové putovali okamžitě do karantény, všichni samozřejmě zablešení, hned večer jsem je všechny napudrovali, mrtvé blechy z nich odpadávají po desítkách, bude to chtít ještě několikrát zopakovat. Oči zanícené, ale nijak dramaticky, to určitě poléčit půjde. Bříška nadmutá, hladem nebo parazity, těžko říct. Na večeři se vrhli všichni jak diví, ale vysloveně podvyživení nevypadají. Začali jsme už postupně pomaličku odčervovat, zatím jsou prťata v karanténě, uvidíme, jak se bude jejich zdravotní stav vyvíjet.

20. 11. 2014
Loupáček, stejně jako jeho sourozenci, bojoval s těžkou virózou – ale už má vyhráno:-) Všechny čtyři sourozence začátkem listopadu přepadla viróza, jejíž průběh byl velmi napínavý. Všechna koťátka měla vysoké teploty, nejedla, neudržela se na nohou… První onemocněl Preclík, pak následovala ostatní koťata – Štrůdl, Loupáček a jako poslední Žemlička. V tom nejhorším stavu jsme jezdili na veterinu na injekce, později už zvládli tabletky, řadu dnů jsme museli ručně krmit výživné konzervičky a pasty… Prckové dostali opravdu zabrat. Ale zvládli to všichni. O co se přesně jednalo, těžko říct, první podezření padla na FIP, ale o tu se naštěstí nejednalo. A tak Loupáček už může do nového domova.

26. 11. 2014
Loupáček našel nový domov. Ještě v době, kdy byl nemocen, si ho vyhlédl mladý pán, který hledal kocourka do rodinného domku pro sebe a své rodiče. Pán byl naštěstí ochoten počkat, až se Loupáček uzdraví, a tak Loupáček už je v novém odmově. Tam dostal i nové jméno (Kubík) a za kamarádky dvě fenky. Za adopci Loupáčka moc děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

8. 6. 2019 jsme na Facebooku našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

24. 12. 2016 jsme dostali mms z nového domova s vánočním přáním:
Veselé vánoce a šťastný nový rok přeje Kuba ze Starého Kolína.

1. 12. 2015 nám e-mailem dorazily ještě fotografie (viz fotoalbum).

27. 11. 2015 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý den, včera to byl rok, co jsme si Kubíka přivezli domů. Kuba se má fajn, je už z něho pořádnej zdravej kocour, co chce pořád lítat po venku. Mějte se dobře S.

11. 4. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám pozdrav od Kubíka. Kuba je už po očkování a za týden dostane ještě druhou vakcínu, další až po roce. Doktor očkoval Felocell CVR a vše bylo bez komplikací. Teď už pomalu objevuje zahradu a moc se mu líbí. Hned ,jak začne svítat, začne se dožadovat ven a tam je až do večera. Fotky přikládám. S pozdravem S.

17. 1. 2015 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, tak takhle nějak už Kuba vyrostl.

19. 12. 2014 jsme dostali mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, Kuba roste jako z vody, zlobí – ale právě teď odpočívá.

1. 12. 2014 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, tak Vám posílám nějaké ty fotky Kubíka, musel jsem hodně vybírat, protože většina fotek je rozmazaná, jak je Kuba neustále v pohybu a jak jste se bála, jestli se neschovává, tak to určitě ne. Hned ten den co jsme ho přivezli, tak je pořád u nás nebo se psy. Dokonce i když přijela návštěva, nikoho se nebál. Steskem asi taky netrpí, protože krásně jí, vůbec nemňaučí = nikoho nehledá, zkrátka je v pohodě a je neuvěřitelně čistotnej. To je zatím asi vše, s pozdravem S. M., Kuba a jeho celá rodina.