Jdi na obsah Jdi na menu
 


Maruška

MARUŠKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 20. 8. 2017 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: červen 2017
Kastrovaná?: ne
Očkovaná?: zatím ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: 
Maruška na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

6. 8. 2017
Marušku jsme přijali již 26. 7. 2017, v den, kdy zmizela Pupíkovic rodina. Měla to být jakási „náplast“ na neočekávanou událost… Marušku nalezla mladá paní z obce nedaleko Mladé Boleslavi. Nevěděla, co s tak malým kotětem dělat, takže jsme se domluvily, že Marušku doveze. Před příjezdem k nám vzala Marušku k veterináři – ten konstatoval slušný zdravotní stav, byť Maruška byla vyhublá – čili o maminku musela přijít nedávno, sama ještě nebyla schopna se uživit. Pokud by zůstala na místě, nepřežila by. Ouška měla čistá, dostala tedy jen odčervovací pastu s tím, že ji trochu vykrmíme, vyladíme zažívání (od začátku ji trápil průjem) a bude moci hledat nový domov. Jak to ale u tak malých koťat bývá, zdravotní stav se může rychle zhoršit… Průjem trval, ale test na parvoviry vyšel negativní, takže Maruška dostala už od našeho pana doktora antibiotika, probiotika a dietu. Její stav se zlepšil, trvalo to ale jen dva dny – 1. 8. Maruška přestala jíst, byla apatická, v očích se objevilo třetí víčko, teplota přes 40 stupňů… takže opět veterina, kde si ji rovnou nechali. Na hospitu zůstala až do 4. 8., dostala infúze, ale na léčbu reagovala dost zvláštně, teplota skákala, biochemické testy také… Sono ale bylo v pořádku, zároveň se ukázalo, že je FeLV a FIV negativní. Takže jsme poslali ještě krev do LaboKlinu kvůli koronavirům, čekáme na výsledky a doufáme, že to nebude FIP. Maruška se dala trochu do kupy, stolice je lepší, trochu začala jíst, ale je to boj Davida proti Goliášovi… Čekáme a doufáme.

13. 8. 2017
Nové zprávy jsou tentokrát dobré:-) Výsledky z LaboKlinu dorazily, Maruška je na fipkové koronaviry negativní! Pokračujeme v léčbě antibiotiky, ale už teď je vidět, že je vyhráno. Maruška přibrala, kožíšek se lepší. Apetit má zase za tři a energie na rozdávání:-) Zatím je bohužel v kleci, neb její apartmán byl při pátečních deštích vytopen, ale dlouho tam nebude – koncem týdne dobere antibiotika a odjíždí do nového domova!!! Doufáme, že v novém domově jsou na příval takové energie připraveni – pokud ano, mohli by být všichni spokojeni:-) Kromě nových lidí ji čeká i nová kočičí společnice – naše Sárinka. Věříme, že všechno dobře dopadne a Maruška odjede co nejdříve do své nové rodiny.

20. 8. 217
Maruška našla nový domov, bude bydlet u Sárinky spolu s dalším kočičím přírůstkem, Teroristou:-) Odpoledne si ji u nás převzala její nová panička a podle aktuální zprávy se už začíná doma zabydlovat. Děkujeme za prima domov a těšíme na zprávy. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

17. 3. 2021 jsme na Messengeru našli další fotografii z nového domova (fotografie je součástí Sárinčina fotoalba).

14. 9. 2020 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

25. 9. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

5. 7. 2018 jsme na Facebooku našli další vzkaz a fotografie z nového domova (text k dispozici na Sárinčině profilu, fotografie jsou součásti Maruščina fotoalba).

1. 4. 2018 jsme na Facebooku našli další vzkaz a fotografie z nového domova (fotografie jsou součástí Maruščina fotoalba, vzkaz je k dispozici na Sárinčině profilu).

24. 12. 2017 jsme dostali vánoční přání a fotografie z nového domova.
Dobrý večer Laděnko, dovolte mi, abych Vám z celého srdce popřála krásné svátky vánoční, rok 2018 aby pro vás klidný, byla jste zdravá a měla pořád okolo sebe všechny lidičky, které máte ráda a aby vás nezlobila zvířátka a byla jste šťastná. Totéž přeji i Vaší mamince a mějte se krásně, moc si Vás vážím za to, co děláte pro zvířátka, a za to, jaká jste. Na shledanou a zdravíme já, Sárinka i Marulinka (Máňa jedna líbací).

9. 9. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Ono je to fakt docela těžký je rozeznat, musíme je vzít do ruky a Mařenka hned šermuje a Terorista líbá… tak asi tak nějak:-) Jinak ale už jsem se i spletla a omylem jsem nakrmila Teroristu masem místo Mařenky a pak koukám, jak na mě Máňa kouká, a tak si říkám, hergot, že já láduju Teroristu… tak jsem je prohodila a Mařenka byla spokojená, ona je totiž pěknej budulínek a nádherně papá, akorát je trochu rozmazlená s tím jídlem, je to docela potvora. Každopádně to bude jednou kočičí dáma a je moc hodná, přesně jako Sáruška, vůbec nikoho nechce zabíjet, nesyčí, je fakt kámoška se všema. V noci mi pořád dělá šálu, a tak už vím, že bříško krásně zarůstá a lochtá mě těma svejma chlupama… a fousama. Je to prostě kočičí andílek… Terorista je úplně jinej, kluci jsou z něj fakt nešťastný, on vůbec nespí v noci a zlobí a mňouká a furt něco shazuje na zem. Jó, to naše Mařenka, to je prostě zlato. Pořád mi všichni říkají, jak je to možný, že mám tak hodný kočičky… já to vím, to je kouzlo toho, jak moc je miluju:-) Mějte se, Laděnko, krásně a brzy zase nafotím cácorku a pošlu zprávičku. Dávejte na sebe pozor a pohlaďte všechny prcky za nás.

24. 8. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova.
Jsou takový housenky zlatý… zlobí spolu jak blbečci, naprosto k neutahání.

21. 8. 2017 jsme na Facebooku našli první fotografie a vzkaz z nového domova.
Dobré ráno, malinká krásně spinkala celou noc, večer jsem si s ní hrála asi půl hodinky a je to lovkyně. Přede jak traktor a je rozkošná. Líbám jí ten pupík a je to lepší než plyšák… je to prostě princezna, tak a teď se vykakala a je to hovínko na výstavu… hezký den a večer napíšem.