Jdi na obsah Jdi na menu
 


Měďák

MĚĎÁK NAŠEL NOVÝ DOMOV 22. 1. 2017 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca 2–3 roky
Kastrovaný?: ano
Očkovaný?: zatím ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, do společnosti koček, nesnese kocoury
Charakteristika: Měďák byl jeden z těch bezdomovců, kteří se objevují na naší zahradě a pátrají po něčem k snědku. Objevuje se u nás už několik měsíců, ale zatím se choval jako nepolapitelný poděs, který se bojí člověka. S rostoucími mrazy však změnil názor – zabral náš venkovní zateplený domeček, kde přebývá celý den, vyjma chvil, kdy se objevíme venku… pak žebrá o jídlo a je to mazel k neuvěření. Někdy v minulosti byl evidentně domácí…Domů ho zatím vzít nemůžeme, Čičin by z něho mohl dostat epileptický záchvat… A Měďák kocoura také nesnese. Hledáme pro něj nový domov.
Měďák na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

22. 1. 2017
Měďák našel nový domov. Vyhlédla si ho u nás mladá paní z obce nedaleko od Poděbrad. Poohlížela se po chlupatých společnících do domku, kam se s rodinou nedávno nastěhovali. Volba nakonec padla na Měďáka a Rosavu. U nás se Měďák s Rosavou nepoznali, ale věříme, že v novém domově nebudou mít problémy. Rosava byla zcela kamarádská, Měďák se nesnesl pouze s kocoury. Podle informací z nového domova všechno probíhá dobře – Měďák je šťastný, protože má plnou misku i lidi na mazlení, Rosava bude potřebovat víc času, ale určitě si zvykne. Za adopci obou děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

19. 10. 2017 jsme na Facebooku našli další vzkaz a fotografie z nového domova (text zprávy je k dispozici na Rosavině profilu, fotografie jsou součástí fotoalba).

6. 4. 2017 jsme dostali další sms z nového domova.
Dobrý den. Rosava i Měďák jsou v pořádku. Ven chodili jen přes den, ale jak se oteplilo, už domů nechtějí ani v noci. Drží se na zahradě a v přilehlých polích, do města se nepouštějí. Na zavolání přijdou i z dálky. Přišli jsme na granule, které chutnají oběma a nezruinují nás, Měďák k tomu loví myši. Pošlu fotky. I. M.

11. 2. 2017 jsme dostali první sms z nového domova.
Dobrý den. Kočiny jsou v pořádku. Měďák doléčen, po vysazení antibiotik už nemá průjem, uši snad v poho, advocate podán. Minulou neděli jsme ho pustili dovnitř, což evidentně svědčí Rosavě – je víc kontaktní, jak s ním, tak s námi… Jí dobře. Míchám jí granule – jak se to ovoní, tak sní všechno, ale voní to i Měďákovi, takže jí to sní, tak musím míchat oběma stejně. Měďák dostává i kapsičky. Hrají si, občas se po sobě oženou, ale žádný věší konflikt. Zatím ani nic neničí. Chodí na jeden záchod a asi jim to nevadí, mají k dispozici i druhý. Měďák se lísá i k návštěvám, Rosava ne, ale už nezalézá po každém zvuku. Myslím že to bude OK.