Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rosava

ROSAVA NAŠLA NOVÝ DOMOV 22. 1. 2017 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 1,5 roku
Kastrovaná?: ano, 23. 7. 2016
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?:
Podmínky:  do domku s bezpečným výběhem, do kočičí společnosti, klidná domácnost
Charakteristika: Rosava je poslední ze skupiny kočiček od psychicky nemocné bezdomovkyně ze staré ubytovny v Praze 5 na Císařce. Bezdomovkyně i její kočičky obývaly starou ubytovnu, která se však měla bourat, a tak ji musely opustit. Kam nemocná žena šla, to nevíme, kočky si s sebou samozřejmě vzít nemohla, její život je dost komplikovaný i bez nich… Její kočky skončily u nás. Rosava byla odchycena jako poslední – celou zimu strávila venku sama, schovávala se zřejmě v krovech té opuštěné ubytovny a nemohli jsme ji odchytit. Podařilo se až v březnu. Báli jsme se, že přes zimu úplně zdivočí, ale opak je pravdou – je to milá, klidná a krotká kočička, i když zpočátku lekavá. Jakmile si ale zvykne, je to mazel, který si navíc váží pravidelného přísunu potravy, tepla a pohlazení.
Rosava na Facebooku


CHRONOLOGICKY

26. 3. 2016
Rosava je poslední ze skupiny kočiček od psychicky nemocné bezdomovkyně ze staré ubytovny v Praze 5 na Císařce. Bezdomovkyně i její kočičky obývaly starou ubytovnu, která se však mělabourat, a tak ji musely opustit. Kam nemocná žena šla, to nevíme, kočky si s sebou samozřejmě vzít nemohla, její život je dost komplikovaný i bez nich… Majitele ubytovny osud kočiček nezajímá, jedna z variant byla vypustit kočky do blízkého lesíka, ať si poradí samy… To ovšem není dost dobře možné, protože kočičky jsou zvyklé na plnou misku (byť nekvalitní stravy) a střechu nad hlavou… A tak skončily u nás, Rosava je poslední. Některé kočičky z této skupiny už našly nový domov, některé v naší péči stále jsou, ale nové snad už z této lokality přibývat nebudou… Rosava je zatím vyděšená, ale bude to hodná kočička. Zatím ji necháme v klidu, pak bude následovat vstupní prohlídka.

23. 4. 2016
Rosava hledá nový domov.

7. 5. 2016
Rosava děkuje za dárek, který získala v májové akci Kočičího přání (1.–15. 5. 2016).

25. 12. 2016
Rosava děkuje za dárek, který získala ve vánočním Kočičím přání (15. 12. 2016–6. 1. 2017).

22. 1. 2017
Rosava našla nový domov. Vyhlédla si ji u nás mladá paní z obce nedaleko od Poděbrad. Poohlížela se po chlupatých společnících do domku, kam se s rodinou nedávno nastěhovali. Volba nakonec padla na Měďáka a Rosavu. U nás se Měďák s Rosavou nepoznali, ale věříme, že v novém domově nebudou mít problémy. Rosava byla zcela kamarádská, Měďák se nesnesl pouze s kocoury. Podle informací z nového domova všechno probíhá dobře – Měďák je šťastný, protože má plnou misku i lidi na mazlení, Rosava bude potřebovat víc času, ale určitě si zvykne. Za adopci obou děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

19. 10. 2017 jsme na Facebooku našli vzkaz a fotografii z nového domova.
Oba se maji dobre, pelisek maji na verande a jsou trvale venku, chytaji rejsky, obcas i neco vetsiho a posledni dobou bohuzel i ptacky. Jsou oba kontaktni, dokonce i k navstevam, Medak samozrejme vice. Zdrzujou se prevazne na zahrade, chodi nas kousek vyprovazet a zase chodi naproti. Drzi se spolu, komunikuji, volaji se, hlidaji si teritorium pred ostatními kočkami.

6. 4. 2017 jsme dostali další sms z nového domova (text viz Měďákův profil).

11. 2. 2017 jsme dostali první sms z nového domova (text viz Měďákův profil).