Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Meggie

MEGGIE NAŠLA NOVÝ DOMOV 13. 5. 2021 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Věk: 9 let
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: do bytu nebo k domku s bezpečným výběhem, jako jedináček, klidná domácnost, psů se bojí
Charakteristika: Meggie se jako nalezence ujali její dosavadní majitelé, celý svůj život strávila v bytě. Převzetí Meggie (spolu s její kamarádkou Minnie) řešíme s jejich původní rodinou vlastně už od loňského října. Doma se radikálně změnila situace a kočičky, které tam žily od kotěcího věku až do této doby spokojeně spolu a se svými páníčky, tam najednou neměly vhodné podmínky, ani perspektivu. Pro dvě bytové kočičky, odmala zvyklé jen na sebe, neočkované, které nikdy do kontaktu s jinými kočkami nepřišly, tady ale dlouho nebylo bezpečné místo. Do našeho depozita tedy dorazily až na konci dubna. Zpočátku byly obě velmi vystrašené a trávily první dny schované. Po třech týdnech u nás je ale Meggie zcela zabydlená. Domov to samozřejmě není, ale v rámci možností si tu svůj prostor našla. Potřebuje více mazlení, konkrétně tedy spoustu mazlení, ideálně pořád. Umí být i sama, ale určitě není samotář. Čeká, vyhlíží… a když přijdeme, letí ke dveřím, vítá, předbíhá ve frontě na mazlení, jen aby byla první. A pokud někdo předbíhá, dokáže se po něm řádně ohnat. K jídlu se moc nehrne, velký jedlík tedy není. Některé zoubky už nemá, ale jinak je naprosto zdravá, nechávali jsme dělat i krevní testy a všechny hodnoty má v pořádku. Bude určitě nejšťastnější jako jedináček. Je zvyklá jen v bytě, ale určitě by ráda i domek s bezpečným výběhem.
Meggie na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

27. 4. 2013
Meggie se jako nalezence ujali její dosavadní majitelé, celý svůj život strávila v bytě. Převzetí Meggie (spolu s její kamarádkou Minnie) řešíme s jejich původní rodinou vlastně už od loňského října. Doma se radikálně změnila situace a kočičky, které tam žily od kotěcího věku až do této doby spokojeně spolu a se svými páníčky, tam najednou neměly vhodné podmínky, ani perspektivu. Pro dvě bytové kočičky, odmala zvyklé jen na sebe, neočkované, které nikdy do kontaktu s jinými kočkami nepřišly, tady ale dlouho nebylo bezpečné místo. Tak dlouho jsme příjezd odkládali, až se jejich majitelka rozmyslela a rozhodla režim domácnosti přeorganizovat tak, aby kočičky mohly zůstat. Nebylo to ideální, nicméně tehdy se zdálo, že to půjde. Ale začátkem letošního roku přišla prosba o jejich převzetí znovu. Volný pokojík se uvolnil až koncem března. A tak Minnie a Meggie poprvé dorazily k nám do Kocourkova. Ani jsem je pořádně neviděla. Byly tu necelé tři dny. Jakkoliv to s nimi bylo v původním domově složité a komplikované, bez nich to bylo neúnosné a smutné. A tak si je rodina vzala zpět s tím, že ještě nějaké řešení snad existuje, aby mohly dožít doma. Zvládli to měsíc. Víc už to prý nejde. A tak jsou teď zase tady – přijely dneska. Stejný scénář jako posledně – přijely, zalezly a od té doby jsme je neviděly. Nechceme je plašit – víme, že tam jsou a že druhý den už něco maličko zbaští, že si záchůdek najdou…ale před námi se zatím schovávají. Tak jim dáme čas. Potřebují se uklidnit. Jsou teď v pokojíku samy, na sebe jsou zvyklé, snad si navzájem dodají podporu a tu změnu zvládnou. Zpátky už to prý nepůjde, všechny možnosti byly vyčerpány. A tak jim hledáme nový domov. Ideálně spolu, jsou na sebe dost fixované. Do bytu, na děti jsou zvyklé, psů se bojí. Bez dalších koček se obejdou.

17. 5. 2013
Meggie je zcela zabydlená. Domov to samozřejmě není, ale v rámci možností si tu svůj prostor našla. Potřebuje více mazlení, konkrétně tedy spoustu mazlení, ideálně pořád. Umí být i sama, ale určitě není samotář. Čeká, vyhlíží… a když přijdeme, letí ke dveřím, vítá, předbíhá ve frontě na mazlení, jen aby byla první. A pokud někdo předbíhá, dokáže se po něm řádně ohnat. K jídlu se moc nehrne, velký jedlík tedy není. Některé zoubky už nemá, ale jinak je naprosto zdravá, nechávali jsme dělat i krevní testy a všechny hodnoty má v pořádku. Bude určitě nejšťastnější jako jedináček. Je zvyklá jen v bytě.

4. 6. 2013
Meggie našla nový domov. Meggie bude bydlet zase v bytě, ale tentokrát jako jedináček, což jí určitě bude vyhovovat lépe – svou rodinu a spoustu mazlení bude mít jen pro sebe. Po příjezdu byla samozřejmě trochu nervózní, ale záhy se začala mazlit, prozkoumávat byt atd. Za adopci Meggie děkujeme!

9. 2. 2014
Meggie se bohužel z nového domova vrátila zpět k nám, kvůli alergii dítěte. Tentokrát se ale žádný velký stres naštěstí nekonal, Meggie pár hodin „trucovala“ v pelíšku, pak ale vylezla a začala se pohybovat po svém pokojíku – má svůj vlastní, již z posledního pobytu víme, že Meggie ostatní kočky moc nemusí. Meggie je smutná, protože přišla o další domov, ale jinak je v kondici – zdravá, stále mazlivá a přítulná. V neděli 23. 2. 2014 by se však na ni měli přijet podívat noví zájemci, a tak doufáme, že to Meggie vyjde.

22. 2. 2014
Meggie našla nový domov. Snad to Meggie na podruhé vyjde! Dnes jsme ji odvezli do nového domova, abychom na vlastní oči viděli, jak to na místě vypadá. Není co dodat. Úžasné místo, úžasná rodina, krásný dům, vše připraveno. A Meggie? Asi 30 vteřin byla nejistá, pak ale zvedla ocásek a začala slídit. Než jsem odjela, měla už v sobě dve konzervičky Gourmet, válela se na gauči a nechala drbat bříško. Meggie si tak v depozitu nepobyla ani dva týdny… Za adopci Meggie moc děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

13. 5. 2021 jsme dostali i smutnou SMS z nového domova – Meggie zemřela.
Dobry vecer, pani Cetlova, hlasim smutnou zpravu – dneska navecer zemrela Meggie. Pocitam, ze ji bylo 17 let. Do poslednich dnu byla verna a neskutecne mazliva. Moc jsme si ji uzivali. Lepsi kocicku jsme nemeli. Myslim, ze mela hezké stari. At se Vam dari. LM

24. 12. 2020 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Pohodové vánoční svátky a šťastný nový rok přeje stařenka Meggie a spol.

11. 1. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie a vzkaz z nového domova.
Dobré odpoledne, posílám pár fotek z dneška. Jelikož jsem nemocná a nudím se, zaměřila jsem se na zívání naší princezny Meggie:-) Krásný zbytek dne.

31. 12. 2017 jsme dostali novoroční e-mail a fotografii z nového domova.
Úspěšnou plavbu klidnými vodami roku 2018, lásku, zdraví, radost, pohodu a spoustu splněných přání přeje Vám všem do Kocourkova princezna Meggie se svou družinou:-)

2. 7. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii a vzkaz z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová. Byla jsem pověřena mamkou, abych vám poslala jednu neuvěřitelnou fotku, kterou jsme pořídili včera po našem návratu z dovolené. Moc zdraví Maggie a spol.

14. 5. 2017 jsme na Facebooku další vzkaz a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, mamka mě pověřila, abych vám poslala pár fotek naší Meggi. Jinak celá rodina drží palce Slzičce, aby se uzdravila, protože všichni včetně zvířat mají právo na uzdravení. Věríme, že to Slzička zvládne. S pozdravem M.

4. 3. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Krásné sobotní dopoledne, paní Cetlová. Zdravíme všechny kocourkovské a posíláme pár fotek naší kočičí princezny. 22. února u nás Mega oslavila třetí výročí. Je fakt super a jsme vděční, že ji máme. Je skvělá, i když v poslední době bývá občas nevrlá (ale kdo není:-(, je to člen rodiny. Má i své poslání – často plní funkci terapeuta, když už ty děti vylétají z hnizda:-) Přes zimu ji ani nenapadlo vystrčit nos ven, teď už si to zase užívá. Psy má úplně na salámu, na venkovní kočky je drzá a vyhání je. Občas, potvora, překvapí s myší. K holkám do pokoje chodívá pozorovat rybičky – má to jako televizi, někdy skáče na sklo a „loví“. Člověk se s ní vážně nenudí:-) Mějte se moc krásně, ať se Vám daří, a když se budete chtít s tou naší potvůrkou potěšit, rádi Vás uvidíme. LM

24. 12. 2016 jsme e-mailem dostali vánoční přání a fotografii z nového domova.
Krásný a pokojný vánoční čas a do nového roku lásku, zdraví, štěstí, radost a pohodu všem do Kocourkova přeje Meggie a její parta.

3. 3. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, posíláme s princeznou Meggie hezký pozdrav a foto staré asi 2 minuty – takhle spolu marodíme… Meggie s paničkou

24. 12. 2015 jsme dostali vánoční přání z nového domova (viz fotoalbum).

24. 2. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, konečně se dostávám po dlouhé době k napsání slíbené zprávy o Meggie. V neděli jsme „oslavili“ rok Megginčina příchodu k nám. Megga měla ten den vcelku neobvyklou náladu – lítala, skákala, no prostě jako blázen. Pak ale začala na holky i prskat a syčet.??? To jsme nějak nepochopili, ale naštěstí ji to rychle přešlo a byla z ní zase naše „stará“ Meggie. (Právě se ke mně přišla lísat:-)) Je úžasná, jsme za ni všichni moc rádi. Obzvlášť já. Je to věrná společnice, a hlavně když si připadám sama, protože holky už mě nepotřebují a manžel je v práci, Meggie nedopřeje prostor smutku:-) Téměř celý leden se se mnou vydržela poctivě učit na zkoušky – celou dobu ležela v učení, nevěděla, jak by se rozcapovala víc. Samozřejmě ji zajímaly vždycky ty aktuální otázky… Byla to dřina, ale Mega k tomu přistoupila zodpovědně. Doslova to žrala. Když jsem musela totiž asi na 2 hodiny odjet, nechala jsem si všechno rozložené (nikdy nic neprovedla) a po návratu domů jsem se nestačila divit. Dvě nepěkné otázky, do kterých se mi vážně nechtělo a nechávala jsem si je nakonec, jsem si dala kousek stranou. No a Mega se do nich s vervou pustila. Papíry rozdrápala, pomačkala a kusy vykousala a pravděpodobně spořádala, protože jsem je nikde nenašla:-) Šikula. Teď si zase užívá moje marodění. Zápasím s chřipkou, ale Meggie to vyloženě vyhovuje, z postele se ode mě nehne a neví, jak by se víc vykulovala. Musím drbat, hladit, nehýbat se… Je to potvůrka. Za celou zimu byla venku na pár minut asi 3 x. Jinak řve u dveří, že chce pustit, když ji pustíme do síňky, skočí na botník, otevřeme ven, zavětří zimu a velkým skokem je zpátky doma. Tak jsem ráda. Počítám ale s tím, že na jaře ji to zase zláká. Jo, taky je fakt, že je chytrá, jak stádo opic, jak říkáte. A svoje vynucovací metody má fakt promakané:-) Obvykle vyhrává. Posílám taky pár fotek, nejsou moc kvalitní, fotím jen na telefon. Většinou na nich spí, protože když je v akci, nenechá si domluvit, aby chvíli počkala, že se bude fotit:-) Pošlu foto na etapy, zipovat neumím. Fotka, kde máme s Meggie společnou pohodičku, bude jen pro vás:-) Tak Vás všichni, s Megginkou v čele, zdravíme a přejeme vše dobré. L. M.

31. 1. 2015 jsme dostali mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, paní Cetlová, nestíhám e-mail, učím se na zkoušku, tak posílám alespoň 1 čerstvé foto Meggie zmožené čtením. Brzy budeme mít roční výročí, budeme slavit. Je úžasná. Mějte se krásně. Meggie a spol.

1. 1. 2015 jsme dostali novoroční pozdrav a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, děkujeme za přání a moc zdravíme všechny v Kocourkově. Posíláme Megginčiny fotky ze Štědrého dne – těžká pohoda. Fakt si všichni užíváme, je to rovnocenný člen rodiny:-) Co nejdříve pošleme aktuální zprávy a více fotek. V novém roce přejeme vše dobré, hlavně lásku, pevné zdraví, hodně radosti a pohody. Meggie a spol.

14. 8. 2014 jsme dostali další e-mail a fotografie.
Dobrý den paní Cetlová, díky za pochvalu. Dnes se mi podařilo samotné stáhnout fotky, tak jsem na sebe pyšná:-) Hned Vám posílám 2 ze včerejšího večera – takhle nás Meggie okupuje před spaním. Mějte se moc fajn, zase o sobě dáme vědět. LM

11. 8. 2014 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Dobré ráno paní Cetlová, přes víkend jsem nestíhala, posílám tedy alespoň pár slíbených fotek (z venku ještě nemám) a co nejdříve napíšu. Zdravím a přeji hezké dny. LM

14. 5. 2014 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý večer paní Cetlová, naše kočičí princezna je absolutním členem a miláčkem celé rodiny. Pěkně si nás „ochočila“:-) a patřičně svého výsostného postavení využívá. Náš pravidelný večerní rituál jsem Vám líčila už po telefonu. Ale i rána mají svůj zajetý scénář – dokud nezazvoní budík nebo si nezačneme o víkendu v posteli povídat, Megginka nás nechává spát. Jakmile ale zaregistruje, že bychom měli vstávat, přijde si pro svou ranní dávku pomazlení a pak nás za patřičných hlasových projevů vodí k misce, dokud se nedomůže masíčka ke snídani. Pak se obvykle ještě uloží ke spánku a „dá si další veršíček“. Také je to vášnivá čtenářka – jakmile v posteli otevřu knížku – ať je to Bible, holčičí čtení nebo zákony – všechno ji neskutečně zajímá, takže si na knížce nejdřív podupe, pak se párkrát zatočí a nakonec se na ni rozvalí. Snaha o vytažení knížky zpod Meggie je marná, je jako přilepená a jede i s knížkou:-) Asi ví, jak mám unavené oči a měla bych je šetřit. Mimo jiné má zálibu ve šlapání po klávesnici u počítače (samozřejmě pouze ve chvíli, kdy potřebuju psát, jinak ji to ani nenapadne), takže tady s ní během tohoto psaní už poněkolikáté zápasím a psaní mi trvá o to déle:-) Jinak je denně v permanenci filcová myš, jsou to moc legrační zápasy, o lovu můr a jiného hmyzu nemluvě. Málem bych Vám zapomněla napsat, že se Megginka zlepšila v chování v náruči – můžu si to tedy dovolit jen já a samozřejmě záleží na její náladě a rozpoložení, ale oproti začátku se nám intervaly prodlužují, tak z toho mám radost. Přejeme krásné a pokojné dny. Lenka M. a kočičí slečna Meggie.

26. 3. 2014 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý večer paní Cetlová, v rychlosti se s Meggie zase hlásíme, nějak to nestíháme;-) Naposledy jsme spolu mluvily ohledně Megginčina očkování. Doufám, že už něco podobného s Meggie nezažijeme. V páteční navečer jsem přišla domů, Megginka mě, jako každý den, vděčně vítala, mazlila se a předla. Užívaly jsme si to obě. Pak jsem ji ale „zradila“. Stačilo jenom přinést přepravku a položit ji na zem. Plán byl jasný – odvézt Meggie na očkování. Místo toho Megginka vyděšeně vystřelila za gauč. Když se nám ji nepodařilo vylákat, poodsunuli jsme sedačku, ale číča byla rychlejší a okamžitě zaplula pod postel. Tam se zděšením vydržela přikrčená hodně dlouho a nenalákali jsme ji ani na oblíbené masíčko. Ležela jsem na zemi u postele, přemlouvala ji, ale ani se nehnula. Když jsem viděla její vyděšená očička, chtělo se mi brečet. Meggie vylezla až večer, opatrně něco málo snědla, k nám byla hodně nedůvěřivá a snažila se schovávat. Dokonce ani na noc k nám nepřišla. Sobota proběhla obdobně. Dokonce když přišli na návštěvu naši (už je znala a řádně se s nimi mazlila), utekla a schovala se. Ještě i v neděli byla ostražitá, ale o poznání se to lepšilo. Na noc přišla až z neděle na pondělí a i tak byla hodně nedůvěřivá. Teprve v průběhu dalšího týdne se „srovnala“. Denně si říkám, jak jsem vděčná, že ji máme. Je moc milá, má antistresové a dokonce i fyzioterapeutické účinky:-) Když má manžel odpolední a děti mají svoje zájmy, přepadaly mě z toho občas „depky“. To mi tedˇ Megginka v žádném případě nedovolí. Je to báječná společnice. Má za sebou i fyzioterapeutický úspěch:-) Poměrně hodně mě zlobívají záda. Už dlouho mě trápilo jedno místo, ale pořád se mi nedařilo ho odblokovat. Až v sobotu ráno jsem se probudila tím, jak mě inkriminované místo hřálo. Ležela jsem na břiše a Meggie si lebedila u mě na zádech. Nechtěla jsem ji vyrušit, tak jsem se snažila nepohnout. Vydržely jsme to poměrně dlouhou dobu, až jsem se pořádně nadechla a v tu chvíli tam luplo a mně se pořádně ulevilo. S taťkou si také rozumí. Když má odpolední, lebedí si tady spolu. Už mají společný rituál – ranní kafíčko pěkně v křesílku i krátkou siestu před odchodem do práce. O dětech ani nemluvím – ty se předhánějí, kdo Meggáska dřív naláká k sobě. Budu končit, stále musím mazat text – Megginka šlape po klávesnici, koutky si značí monitor a pak do mě „trká“. Už je nejspíš čas jít spát. Přejeme hodně pokojných a sluníčkem prohřátých dnů a zdravíme celý Kocourkov. LM a spol.

10. 3. 2014 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer paní Cetlová, zdravíme s Megginkou všechny do Kocourkova. Hlásím, že Meggie je plně zabydlená a vypadá to, jako by sem odjakživa patřila. Úžasnější kočičku jsme si nemohli vybrat. Je to naše „třetí dítě“, antistresový společník a mazel. A taky pěkná potvora:-) Už čtvrtý den po příjezdu přehlížela návštěvy a dávala jasně najevo, že právě „tohle“ místečko na gauči patří jí, ona je tady doma. V klidu přešla přes klíny 8 //////////////////// kamarádů, udělala si pohodlí a vynutila mazlení (tu osmičku a řadu lomítek napsala Megginka – postavila se mi totiž na klávesnici). Vůbec se už neschovává, ani když přijde někdo pro ni ještě neznámý. Přestala používat i boudičku za gaučem. Jakmile přijdeme domů, chodí nás vítat ke dveřím, a i když už je někdo z nás doma a Meggie zaregistruje rozsvícení v síňce, sedne si proti dveřím a vyhlíží, kdo další se objeví. Tento týden se chystáme na očkování, tak jsem zvědavá, jak to zvládneme. Doufám, že si u Megginky „nezkazíme reputaci“. Budeme muset nachystat nějakou extra dobrůtku za odměnu. Jinak je naše princezna moooc šikovná. Granulky si dá jen z nouze, ale vytrvale dokáže s žebravým mňauknutím a neodolatelným pohledem vodit k misce a loudit masíčko. V tom je neúnavná. V nejbližších dnech čekáme zásilku ze Zoohitu. Objednali jsme granule, které jste psala, že má Meggie oblíbené a k tomu samozřejmě zásobu kapsiček, ať holčička nestrádá. Vůbec jsme nepředpokládali, že Megginka bude ve svém věku ještě hravá, ale překvapila nás. Oblíbila si malou filcovou myšku – s ní se mazlí, nadhazuje ji, trhá… Dneska nám do bytu vnikla i vetřelkyně moucha, ale Megginka se s ní výborně vyřádila. Málem bych zapomněla – andulku Jackie, kterou mají děti ve svém pokoji, měla kočičí dáma nejdřív jako televizi. Nehnutě seděla před klecí a pozorovala. Po 2 dnech pouhého pozorování ale učinila výpad a vyskočila na klec, dcera vykřikla, Meggie se lekla, pustila se klece a žuchla na zem. Teď už raději do pokoje zavíráme, pokud nejsou děti doma:-) Včera se jí zase podařilo skočit na okno u postele (tam jinak neskáče, oblíbila si jiné okno) a shodila na zem dekoraci. Pěkně se lekla a skočila na postel – manželovi přímo do obličeje (naštěstí se netrefila do očí). Po prvotním šoku a „zástavě krvácení“ se taťka začal naparovat, že bude jako de Peirac. Takže se opravdu nenudíme. Myslím, že je tady Megginka spokojená. Je hodně mazlivá, nádherně přede, vykuluje se… Je to zkrátka člen rodiny… Posílám alespoň pár fotek. Bohužel nejsou příliš kvalitní. Další várku se nám zatím nepodařilo stáhnout (dcera má problém s paměťovkou) – musíme pověřit taťku… Mějte se moc krásně a ještě jednou děkujeme. L. M.

28. 2. 2013 jsme na Facebooku našli dvě fotografie z nového domova (viz Meggiino fotoalbum).

25. 2. 2014 jsme dostali e-mail z druhého nového domova, doufejme, že už trvalého.
Hezký navečer paní Cetlová, konečně jsem se přinutila sednout k počítači a napsat, jak se zabydluje (tedy spíš zabydlela) naše černobílá princezna. Vypadá to, jakoby sem patřila odjakživa. V sobotu, když jste odjela a já se vrátila zvenčí domů, byla Megginka schovaná pod postelí. Během pár minut ale vylezla, začala se mazlit a za stálého mrskání ocáskem opatrně zkoumat terén. Jen jsme ji pozorovali. Po nějaké době jsem ji vzala do náruče s úmyslem ukázat jí kočičí toaletu – to jsem si ale dovolila moc. Ani jsem ji na zamýšlené místo nedonesla, jen jsem si vykoledovala pár slušných šrámů. Kromě zdobení na ruce mám i unikátní dekoraci dekoltu:-) Tentokrát Meggie vydržela pod postelí cca čtvrt hodiny. Usídlila se tam na kufru s fotkami (je tam její útočiště v případě příchodu nových tváří). Pak už byla zase „naše“. Večer přijela starší dcera s přítelem – jakmile je slyšela v předsíni – šup pod postel. Po chvilce se ale přišla předvést a pomazlit i s nimi. Pán domu měl první noc lehké spaní a slyšel, jak Meggie vyrazila na průzkum bytu včetně vrchního patra. Záchůdek našla bez problémů sama a ukázala nám, že je opravdu čistotná. Neděle proběhla v poklidu, po příjezdu rodičů se opět na chvilku schovala a pak se přišla představit a pomazlit se. Pochovat se stále nenechala. V neděli večer si šla lehnout s námi a schoulená na polštáři do klubíčka s námi spala celou noc. Ráno nás vodila k misce – to dělala i dnes – a dožadovala se masa. O granulky nejeví zájem. Mám pocit, že je to teď „kdo z koho“. Když neuspěla u nás dospěláků, zkoušela to na děti. Dokonce si už na nás i mňoukne. Vybírá si, i když jí trošku masa zamíchám do granulí. Jí opravdu málo. Od pondělního rána si můžu dovolit kočičí princeznu na chvilku pochovat v náruči. Z pondělka na úterek – společná postel je už samozřejmostí. Jinak občas zaleze do boudičky za gaučem, na gauči si zabrala roh, popř. vzorně leží na opěradle a pozoruje, co děláme. Jo, a taky z gauče chodí „mlsat“ dracenu:-) Má už spoustu podob jména – je to Meggie, Megginka, Meggulka, Meggas, Meggásek, Meggulí… Zdá se, jako by s námi byla odjakživa. Jsem ráda, že jsem vydržela tak dlouho čekat, až jsme se našly. Děkujeme Vám a přejeme hezký večer. P. S. Fotky pošleme s další zprávou. Lenka M. a spol.

15. 7. 2013 byly uveřejněny další Meggiiny fotky z nového domova na Facebooku.

16. 6. 2013 byly uveřejněny Meggiiny fotky z nového domova na Facebooku.

4. 6. 2013, ještě v den umístění, jsme dostali fotografie z nového domova.