Jdi na obsah Jdi na menu
 


Minnie

MINNIE NAŠLA NOVÝ DOMOV 7. 6. 2013 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Věk: 7 let
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: pouze do bytu, jako jedináček, klidná domácnost, psů se bojí
Charakteristika: Minnie se jako malého kotěte ujali její dosavadní majitelé, celý svůj život strávila v bytě. Převzetí Minnie (spolu s její kamarádkou Meggie) řešíme s jejich původní rodinou vlastně už od loňského října. Doma se radikálně změnila situace a kočičky, které tam žily od kotěcího věku až do této doby spokojeně spolu a se svými páníčky, tam najednou neměly vhodné podmínky, ani perspektivu. Pro dvě bytové kočičky, odmala zvyklé jen na sebe, neočkované, které nikdy do kontaktu s jinými kočkami nepřišly, tady ale dlouho nebylo bezpečné místo. Do našeho depozita tedy dorazily až na konci dubna. Zpočátku byly obě velmi vystrašené a trávily první dny schované. Ale po třech týdnech se situace radikálně změnila – Minnie je psychicky naprosto v pohodě, zabydlená, bez stresu. Je kontaktní, zvědavá a zvídavá, ráda se mazlí, i když se nerada chová. Nebo tedy zatím… Hodně odpočívá, ale taky hodně šmejdí po místnosti a objevuje. Strašně milá, hodná, nezáludná, vlídná a přátelská. Klidná, nic neničí a nedrápe, ale moc ráda se protahuje do pootevřených dveří, do různých škvír a skulin. Nechce utéct, je prostě jen hodně zvědavá a občas ráda aspoň tímto způsobem lumpačí. Do nového domova může odejít jako jedináček.
Minnie na Facebooku 
 

AKTUÁLNĚ

27. 4. 2013
Minnie se jako malého kotěte ujali její dosavadní majitelé, celý svůj život strávila v bytě. Převzetí Minnie (spolu s její kamarádkou Meggie) řešíme s jejich původní rodinou vlastně už od loňského října. Doma se radikálně změnila situace a kočičky, které tam žily od kotěcího věku až do této doby spokojeně spolu a se svými páníčky, tam najednou neměly vhodné podmínky, ani perspektivu. Pro dvě bytové kočičky, odmala zvyklé jen na sebe, neočkované, které nikdy do kontaktu s jinými kočkami nepřišly, tady ale dlouho nebylo bezpečné místo. Tak dlouho jsme příjezd odkládali, až se jejich majitelka rozmyslela a rozhodla režim domácnosti přeorganizovat tak, aby kočičky mohly zůstat. Nebylo to ideální, nicméně tehdy se zdálo, že to půjde. Ale začátkem letošního roku přišla prosba o jejich převzetí znovu. Volný pokojík se uvolnil až koncem března. A tak Minnie a Meggie poprvé dorazily k nám do Kocourkova. Ani jsem je pořádně neviděla. Byly tu necelé tři dny. Jakkoliv to s nimi bylo v původním domově složité a komplikované, bez nich to bylo neúnosné a smutné. A tak si je rodina vzala zpět s tím, že ještě nějaké řešení snad existuje, aby mohly dožít doma. Zvládli to měsíc. Víc už to prý nejde. A tak jsou teď zase tady – přijely dneska. Stejný scénář jako posledně – přijely, zalezly a od té doby jsme je neviděly. Nechceme je plašit – víme, že tam jsou a že druhý den už něco maličko zbaští, že si záchůdek najdou…ale před námi se zatím schovávají. Tak jim dáme čas. Potřebují se uklidnit. Jsou teď v pokojíku samy, na sebe jsou zvyklé, snad si navzájem dodají podporu a tu změnu zvládnou. Zpátky už to prý nepůjde, všechny možnosti byly vyčerpány. A tak jim hledáme nový domov. Ideálně spolu, jsou na sebe dost fixované. Do bytu, na děti jsou zvyklé, psů se bojí. Bez dalších koček se obejdou.

17. 5. 2013
Po třech týdnech u nás je Minnie psychicky naprosto v pohodě, zabydlená, bez stresu. Na fotu se vždycky tváří vážně a smutně, ale je to liška podšitá. Je kontaktní, zvědavá a zvídavá, ráda se mazlí, i když se nerada chová. Nebo tedy zatím… Hodně odpočívá, ale taky hodně šmejdí po místnosti a objevuje. Strašně milá, hodná, nezáludná, vlídná a přátelská. Klidná, nic neničí a nedrápe, ale moc ráda se protahuje do pootevřených dveří, do různých škvír a skulin. Nechce utéct, je prostě jen hodně zvědavá a občas ráda aspoň tímto způsobem lumpačí. Přišla k nám s kočičkou Meggie, se kterou strávila v původní domácnosti 7 let. Zpočátku se na sebe fixovaly, ale to spíš díky stresu. Nyní se k sobě nijak extra nepoutají – Minnie bude lépe jako jedináčkovi. Bez kočičí společnosti se obejde, ale bez člověka ne.

7. 6. 2013
Minnie jsme dnes odvezli do nového domova. Všechno vypadá skvěle, prima rodina, krásný prostorný byt, hezké místo, všechno nachystané, rodina nažhavená na mazlení – jen Minnie to bude chvíli trvat, než jí dojde, že má nový domov – první chvíle strávila ve skrýši. Ale zvládne to – u nás jí to trvalo čtyři dny, než se rozkoukala. Za adopci Minnie i potřebnou trpělivost děkujeme.
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

30. 9. 2017 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova s tímto textem:
Dobrý večer, dlouho jsme se neozvali, posíláme pozdrav z Milovic… Minnie je v pořádku… stále je vitální, i když už je to „mladá babička“.

12. 11. 2015 jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

31. 8. 2014 jsme dostali e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, Minnie je zdravá, hravá a dobrá společnice pro naši celou rodinu… je prostě úžasná a ráda s námi kouká z okna…

24. 9. 2013 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, posílám opět pár fotek. Jinak naší kočičce se mooc líbí tekoucí voda ve vaně, je to trašně roztomilé:-) Zároveň se chci zeptat, jestli ji můžeme vykoupat. Máte nějakou zkušenost? Mám pocit, že by jí to nevadilo ale radši se ptám. S pozdravem, JH.

6. 8. 2013 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý podvečer, tak se opět hlásíme po malé odmlce. Minnie naši 14-ti denní nepřítomnost zdárně přežila. Řekla bych,že se na nás i těšila. Hned jak jsme se objevili ve dveřích, přišla nás hlasitě přivítat. Je velmi mazlivá. Chutnají jí smetánky. Jsme rádi, že ji máme. S pozdravem JH.

3. 7. 2013 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám nová fota spokojené Minnie…

22. 6. 2013 jsme dostali fotografie a e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak Minnie už je u nás v naprosté pohodě a zvykla si. Nechá se od nás všech hladit, dokonce nám i skáče do postýlek a chvilku se pomazlí a poleží a po chvilce zase odběhne a jde si po svém. Pravidelně papá, pije a pojídá i pamlsky. S pozdravem R. H.

14. 6. 2013 dorazila další zpráva z nového domova.
Dobrý den, tak Minnie bych řekla, že je dobrá… včera večer dokonce za mnou i sama přišla se pomazlit. Musím uznat, že je hodně mazlivá. Drbání pod bradou i na bříšku se jí opravdu moc líbí. Bere si žrádlo z ruky. To je pokrok. Zpočátku to vypadalo, že to jen tak nepůjde. Přes den si našla tři místa, kde je schovaná, ale navečer, když se to tady u nás zklidní, vyráží prozkoumávat celý náš byt. Žere z misky, to množství není zas tak velké – ale na to, že je tady týden, si myslím, že to ujde… Akorát na dceru si musí ještě trošku zvykat… to víte dcerka by ji chovala a to se jí dvakrát nelíbí. Ale nechá se od ní dokonale mazlit. Pěkný zbytek dne. J.

9. 6. 2013 nám dorazila první fotka a zpráva z nového domova.
Dobrý den, tak Minnie je po prvním dnu zalézání a schovávání všude po bytě konečně v klidu. A je s námi i v obýváku ve svém novém domečku. Byla už i na novém záchodě a v noci si to tady všude prolézá. Už se nechá od nás všech pohladit, ale jsme na to ještě všichni opatrní, aby jsme ji zbytečně nelekali. Zvedá na nás hlavu nastražuje uši, už když se k ní blížíme.