Jdi na obsah Jdi na menu
 


Paní Stříbrná (Číča)

PANÍ STŘÍBRNÁ NAŠLA NOVÝ DOMOV 6. 9. 2014 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Věk: cca 2 roky
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: byt či domek s bezpečným výběhem, k dětem i ke starším lidem, jako jedináček i do společnosti jiné nedominantní kočičky či kocourka
Charakteristika: Paní Stříbrnou jsme přebírali 3. 5. 2014, spolu s jejím koťátkem, které v tu dobu bylo maximálně pár dnů staré. Paní Stříbrná je dlouho avizovaná maminka Silvera a Yeti, kteří také prošli naším depozitem a našli nové domovy. Místním se Paní Stříbrnou podařilo odchytit až nyní. Zpočátku panovaly obavy, jak to s malou rodinou dopadne, zda maminka pod vlivem stresu koťátko neodvrhne, ale naštěstí se tak nestalo a z Yoko vyrostla krásná kočičí slečna, která už našla nový domov. Teď, po kastraci a po operaci kýly, ho už hledá i Paní Stříbrná. Původně bylo plánováno, že se Paní Stříbrná po odstavu Yoko vrátí do původní lokality, ale to by byla škoda. Je to totiž moc mazlivá, kontaktní, vlídná a přátelská kočička, vysloveně domácí typ. Za výběh na zahrádku by byla vděčná, ale vypouštět ji v původní lokalitě „nadivoko“ je nesmysl. Paní Stříbrná je klidná, vhodná k dětem i starším lidem, nejraději by byla jedináčkem, ale klidnější kočičku či kocourka určitě snese.
Paní Stříbrná na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

10. 5. 2014
Paní Stříbrnou jsme přebírali 3. 5. 2014, spolu s jejím koťátkem, které v tu dobu bylo maximálně pár dnů staré. Paní Stříbrná je dlouho avizovaná maminka Silvera a Yeti, kteří také prošli naším depozitem a našli nové domovy. Místním se Paní Stříbrnou podařilo odchytit až nyní. Zpočátku panovaly obavy, jak to s malou rodinou dopadne, zda maminka pod vlivem stresu koťátko neodvrhne, ale naštěstí se tak nestalo a matka i kotě zatím zdárně prospívají.

14. 5. 2014
Paní Stříbrná získala v Kočičím přání (které tentokrát proběhlo 1.–15. 5. 2014) kapsičky Athena Gravy Multipack. Ty si původně přála nebohá Valentýnka, která si jich bohužel už nestačila užít:-( Ale Paní Stříbrné také přijdou k chuti…

29. 5. 2014
Když jsme Paní Stříbrnou přebírali, čekali jsme naštvanou a nekomunikativní kočičku, ale Paní Stříbrná je naprosto vlídná, krotká a přátelská kočička, vzorná maminka. Statná a zdravá, díky péči místních krmičů je opravdu v dobré kondici, takže i její dcera Yoko prospívá znamenitě. Člověk až zírá, jak také může vypadat kojící maminka, která žila volně, sice s dostatkem kvalitní stravy, ale jinak nadivoko, bez lidské péče. Při všech těch troskách, které jsme sem poslední dobou přijali právě z místa, kde o ně mělo být pečováno a za jejichž bídný stav může bez nejmenších diskusí jen a pouze lidský faktor, jsou tyto dvě kočičky jako zjevení… Paní Stříbrná je statná zelenooká sametová krasavice. A mazlivá – tulí se moc ráda, musíme ale opatrně, protože má kýlu – s kastrací bude třeba ji odoperovat. Velmi upovídaná, hodná, klidná, přátelská. Při její vlídné povaze není důvod, aby se vracela zpátky do lokality, kde byla odchycena, jak bylo původně plánováno. Za domov bude moc vděčná, už teď se chová jak pravá domácí micina. Svoji Yoko pečlivě hlídá. Půjčuje nám ji od prvního dne, kdy dorazily do našeho depozita, ale vždy jen na chvíli a pod dohledem – a pak honem zase zpátky k mamince…

15. 6. 2014
Paní Stříbrná a Yoko opustily karanténu, sdílejí pokojík se Sametkou, která je obě adoptovala:-) Paní Stříbrná je přátelská, klidná, hodná a mazlivá kočička. Většinu času trpělivě a vzorně pečuje o svou Yoko. Ráda se mazlí i s lidmi, vítá návštěvy… Naprosto nekonfliktní kočička, kromě kýly už vypadá naprosto zdravě, takže ještě vyčkáme, až odstaví Yoko a podstoupí kastraci, pak se bude moci ucházet o nový domov.

18. 7. 2014
Paní Stříbrná hledá nový domov.

6. 9. 2014
Paní Stříbrnou adoptovala rodina z vesničky kousek od nás – rodina hledala vhodného kočičího parťáka pro své děti. Paní Stříbrná vyhrála a hned ten večer se stěhovala do nového domova. Bude kočičí jedináček, což jí bude vyhovovat nejvíc. Ocení určitě i výběh na zahrádku. Po příjezdu do nového domova se žádný podstatný stres nekonal – když jsme odjížděli, seděla s páníčkem a dětmi na gauči a společně sledovali v televizi Krtečka:-) 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

13. 3. 2018 jsme dostali další krátký e-mail z nového domova.
Dobrý den, paní Stříbrnou jsme přejmenovali na Číču, je super. Stala se z ní kočka domácí, když přijdu domů, vyžaduje min. pět minut mazlení, nárokuje si půlku gauče a spí se mnou v posteli. Naučila se, že vstávám v pět, a když je víkend a chci si přispat, tak mě budí. Je první, která se naučila „zdravit“, když přijde ze zahrady, tak mňoukne na pozdrav:) Pořád je trochu plachá, když přijde pro ni neznamej člověk, tak si zaleze, ale po chvíli se uklidní a jde se mazlit. Hezký den R.

11. 5. 2015 jsme dostali krátký e-mail z nového domova.
Dobrý večer, tak se nám číča otrkala, chodí ven, kamarádí se sousedovic kocourem, loví ptáčky, a co je důležitý, spinká s náma v posteli, jinak je super. Teď zrovna pro nás furt běhá, už aby jsme šli spát, nechce být sama. Díky R.

14. 4. 2015 jsme dostali krátký e-mail z nového domova.
Dobrý den, číča je super, nechodí do ložnice, neleze do postelí, ven se jí moc nechce, jenom když jdeme ven, jde s námi, ale hlídá si, aby bylo otevřeno, jak se začnou dveře zavírat, hned běží domů. Ranní mazlení je povinnost, jinak se s náma celý den nebaví, večer s náma kouká na telku.

1. 1. 2015 jsme e-mailem obdrželi první zprávu a zároveň reakci na novoroční přání.
Děkujem, paní Stříbrná je super, někdy se trochu plaší, už si i mnaukne, když chce podrbat. Díky R.