Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pavučinka (Mína)

PAVUČINKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 5. 11. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 2–3 roky
Kastrovaná?: ano, 14. 10. 2016
Očkovaná?: zatím ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: byt i domek s bezpečným výběhem, vhodná i k dětem, možno jako jedináček i do kočičí společnosti
Charakteristika: Pavučinka k nám dorazila spolu se svým synem Pavoučkem z rodiny, kde se ke kočičkám nechovají zrovna humánně. Ani jeden nebyl v úplně dobrém zdravotním stavu, jak se dalo čekat, když oba dva žili převážně v neosvětlené chodbě panelového bytu. Oba měli uši plné svrabu, Pavučinka je naštěstí krátkosrstá, a tak se vyhnula osudu svého synka, který musel být kompletně ostříhán. Pavouček už ale našel nový domov a teď ho hledá i Pavučinka. Po odjezdu Pavoučka do nového domova jsme Pavučinku přemístili k ostatním na společný pokoj, do kolektivu se zapojila bez problémů. Není dominantní, ani submisivní, prostě přijala všechno tak, jak to přišlo. Lidi má ráda a mazlení si užívá, kdykoliv se objeví někdo, kdo je ochoten se jí věnovat. Hodí se i k dětem, je to mazlící a tahací kočka:-), nesekne, neškrábne, lidské pozornosti si užívá.
Pavučinka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

18. 10. 2016
Pavouček pochází od majitele naší bývalé svěřenkyně Evin von Van Kalesi. Poté, co se majitel Evin zbavil, pořídil si kocoura plemene mainská mývalí – ten měl lépe odpovídat jeho představě poslušné a krotké kočky… Nový kocour tedy nebyl bit jako Evin, nicméně i tak s ním jeho majiel nezacházel zrovna v rukavičkách… Údajně ho zavíral na dlouhé dny do přepravky v chodbě (aby netrousil po bytě chlupy) – bez toalety, bez průběžného čištění… Kocour byl samozřejmě znečištěný, srst slepená močí a exkrementy… Je to již cca 1,5 roku, kdy jsme dostali první žádost od lidí, kteří jsou obeznámeni s životními podmínkami kocourka, abychom se kocourka ujali a našli mu nový domov. Tedy v případě, že se kocourka podaří od majitele získat… A to samozřejmě nebylo snadné… Byli jsme připraveni kocourka převzít kdykoliv, v jakémkoliv okamžiku, kdyby se majitel rozhodl ho vydat, nicméně se nedařilo. Majitel nechtěl kocourka vydat, po dlouhém naléhání slíbil, že ho prý nebude držet zavřeného v přepravce… Uběhlo cca 1,5 roku a problém se objevil znovu. Tentokrát už ale nešlo jen o kocourka, ale i o další kočky… Kočičí i lidská rodina se rozrostly, nová přítelkyně majitele mainského mývalího kocoura do domácnosti přinesla kočičku Pavučinku, kterou si prý kdysi osvojila na jakési umisťovací výstavě… zřejmě jako kotě, protože Pavučinka nebyla kastrovaná. Což znamenalo, že kočičky se rozmnožily – Pavučince a mainskému mývalímu kocourovi se narodily dvě koťátka – Pavouček a jeho sestřička. Té se ale prý již podařilo najít nový domov. Taktéž otec, mainský mývalí kocour, našel nový domov. K nám se tedy dostali maminka Pavučinka a kocourek Pavouček. Pavučinka ani Pavouček nejsou v ideální kondici, první dva dny po příjezdu k nám do depozita jsme je nechali v klidu, ale pak je čekala návštěva našeho pana veterináře a kastrace. Pavučinka má krátkou srst, kterou zvládla udržovat sama – tím se vyhnula Pavoučkovu osudu – ten musel být kvůli zdredovatělé srsti oholen. Stejně jako Pavouček má i Pavučinka v uších nánosy svrabu. To bude na dlouho, ale vyléčíme. Výživový stav nedobrý, co také čekat, když kočičky strávily dosavadní život v neosvětlené chodbě panelového domu… Je tedy hubená, nenasvalená, ale to se spraví. Jinak je to kontaktní, milá a hodná kočička, i když trochu lekavá. Ale i to se spraví:-)

3. 11. 2016
Pavučinka hledá nový domov.

5. 11. 2016
Pavučinka našla nový domov. Dlouho u nás nepobyla:-) Padla do oka mladé paní, která se poohlížela po kočičí kamarádce do rodiny s 1,5 roční dcerkou. Pavučinka je krotká a hodná a za každý pár rukou na mazlení navíc bude ráda, takže doufáme, že si vše brzy sedne. Pavučinka bude bydlet v pražském bytě. Za prima domov pro Pavučinku velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

22. 11. 2020 jsme na Messengeru našli další fota z nového domova s tímto textem:
Zdravim vas! Do nasi rodiny pribyla kamoska Elsa. Mina ji prijala. Hraji si spolu, honi se, uplne ji to probralo:-) Ujali jsme se nalezence. Sousedka u mamy na vesnici se vratila ze hrbitova s trema kotatama!! Vsechny mazlivy, tahaci, idealni k detem:-), takze jsme zanedlouho odjizdeli s kocickou.

15. 10. 2019 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

24. 12. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

24. 3. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova s tímto textem:
Míně se daří výborně… To bylo diveníčko, když se už najednou neprotahla plotem!!

4. 2. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

14. 11. 2016 jsme na Facebooku našli první fotografie z nového domova (viz fotoalbum).