Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pikola

PIKOLA NAŠLA NOVÝ DOMOV 20. 4. 2014 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Narozena: cca červen 2013
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: byt i domek s bezpečným výběhem, do kočičí společnosti, i k dětem
Charakteristika: Pikola, stejně jako její sourozenci, je potomkem venkovské kočičky. Dorazila k nám na konci září 2013 ve špatném zdravotním stavu, i když na tom byla lépe než její sourozenci. I jí se však pobyt v karanténě prodloužil, protože onemocněla panleukopenií. S virem se ale poprala a je z ní zdravá, hravá kočička, která roste jako z vody. Zpočátku je k cizím ostražitá, snaží se i pouštět hrůzu, ale pak se většinou nechá chytit a pomazlit. Krásná sametová kočička hledá nový domov.
Pikola na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

22. 9. 2013
Pikola (na první fotografii zcela vlevo)  k nám dorazila spolu se sourozenci Bubínkem, Saxíkem a Trumpetou. Pocházejí ze stejné lokality jako Agátka, Jáchym, Jantar a Linda a dříve Pan Rozkošný. Jsou to pravděpodobně sourozenci Agátky, všichni každopádně potomci plaché kočičky, kterou nebyl dosud nikdo schopen odchytit. Všechna koťátka jsou velmi plachá, byla odchycena později než Agátka, Jáchym, Jantar a Linda. Podle toho vypadá jejich zdravotní stav – jsou začervení, zablešení, trpí průjmem, rýmou a téměř všichni mají nemocná očka. Bez výjimky podvyživení. Navíc vystresovaní a útoční. Protože je nechceme zbytečně stresovat, máme zatím jen jejich společnou fotku, až se jich stav zlepší, nafotíme nové.

8. 10. 2013
Pikola je na tom z celého kvarteta nejlíp, přijela kupodivu bez průjmu a stále je v pořádku, oči čisté a celkově prospívá moc dobře, také už váží jednou tolik, co Bubínek a Saxík, má tedy skoro přiměřenou váhu svému věku… Povahově je to zvědavá všetečka, zpočátku se moc bála, ale teď už se nechává hodně vidět, i když na mazlení zatím ještě nepřistoupila. Kontakt s námi už ale udržuje. Ještě je nutno ji přeléčit antibiotiky a bude hledat nový domov, na vymazlení budeme ještě pracovat:)

9. 12. 2013
Pikola hledá nový domov. Stejně jako ostatní naše koťátka, i Pikola bojovala s panleukopenií, přestože tou dobou ještě pobývala v karanténní kleci a dobírala antibiotika. S virem se ale úspěšně poprala a může vyrazit do nového domova.

15. 1. 2014
Pastelka děkuje za dárek v rámci akce Kočičí přání, která skončila 6. 1. 2014. Dostala granule Royal Canin Main Coon, které si oblíbila, i když samozřejmě Main Coon není:-)

11. 2. 2014
Pikola je dnes už slečna, ale jako slečna se moc nechová – je hravá, temperamentní a vynalézavá:-) Nic neničí, nezlobí, je to jen projev mládí a zdraví:-) Je přátelská, ale k cizím zpočátku ostražitá. Není divu, na podzim si moc návštěv naše koťata kvůli epidemii panleukopenie neužila, takže se nemohla dostatečně „otrkat“. Od cizích se tedy zatím pohladit nenechá, ale my ji můžeme hladit i chovat. Bude z ní mazlík, ale chce to ještě trochu času.

20. 4. 2014
Pikola našla nový domov. Na inzertním serveru si ji vyhlédl mladý pán z vesnice kousek od Nymburka. Poohlížel se po nové kočičí kamarádce pro svou rodinu a zejména pro ročního kocourka Fouse. Pikolka bude bydlet v rodinném domě se zahrádkou, až se zabydlí, bude se moci volně pohybovat po zahradě. Zatím ale bude jen doma. Pikola bohužel není typ kočičky, která si hned zvykne, takže to bude chtít od nových majitelů zpočátku hodně trpělivosti, ale věříme, že to zvládnou a že Pikolka bude Fousovi dobrou kamarádkou. Za adopci Pikoly děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (řazeno od nejstarších zpráv po nejnovější)

6. 1. 2018 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám Vám fotky Pikolky, jak si užívala Vánoce. M.

13. 7. 2015 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám Vám fotky Pikolky. M.

24. 1. 2015 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám Vám fotky Pikoly. Má se dobře. M.

18. 8. 2014 jsme opět dostali krátký e-mail s fotografiemi.
Dobrý den, posílám Vám slíbené fotky. M.

18. 6. 2014 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám Vám slíbené fotky. M.

9. 6. 2014 jsme dostali e-mail z nového domova.
Pikolka už chodí ven, už to má venku zmapované, honí tam brouky a hraje si s Fousem. Včera jsme doma odstranili poslední překážky pod kuchyňskou linkou a už se nikde neschovává, naopak za mnou chodí a sleduje mě, co dělám. Našla si svá místečka, kde odpočívá. Když přijde návštěva, tak je zvědavá, ani se nejde schovat, naopak pokukuje, kdo to přišel. Udělám pár fotek a pošlu je. M.

23. 5. 2014 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den. Tak ta naše Pikolka udělala další pokroky. Už se nikam neschovává, chodí si po celém bytě jak lejdy. Většinou chodí za mnou, kam se hnu, tak už ji mám u sebe. Dokonce spí i u mě. Jak mám místečko na odkládání budíka, tak to je její místo. Ještě je trošku ostražitá, ale jinak je s ní i sranda. Dokonce jsem ji měla i v náručí a šli jsme se projít ven. To byla na mě doslova přilepená, jak se bála. Tak to pomalu zkouším znovu. U kluka v dětském pokoji se ráda kouká z okna. M.

14. 5. 2014 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den. Posílám Vám slíbené fotky Pikolky. M.

1. 5. 2014 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den. Pikolka se už promenáduje po bytě, nechá se, když má náladu, i pohladit. Já ji mám u sebe, jakmile začnu vařit, tak se mi plete pod nohama. Na dnešek spala s manželem, nejdříve u nohou, pak si vlezla na něj na prsa. Fous ji přijal, když se vidí, to je velké vítání. Dostala novou hračku myš a moc se jí líbí. Tahá ji po celém bytě. Dnes dostala kousek jater a to jí moc chutnalo. Je moc zvědavá a hlavně ji přitahuje, když otevřu dveře do špajzu, tak tam je hned za mnou. M.

22. 4. 2014 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý den. Tak jsme udělali včera večer pokroky. Večer přišel Fous, tak jsme ho pustili k Piki a ona vylezla a chodila po kuchyni jako dáma. Pak si prohlédla i vršek. Když jsme spali, tak se najedla i napila a byla i na kočkolitu. Ráno jsme to zopakovali, když přišel Fous, a zase vylezla a producírovala se. On však chce ven. Jakmile ho pustíme, tak si zaleze pod kuchyňskou linku. Budem to zkoušet znovu a znovu. Manžel vyrábí pro ni škrabadlo. M.