Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rico

RICO NAŠEL NOVÝ DOMOV 15. 1. 2022 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca 12 let
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ano, bolavá a citlivá záda (starý úraz v oblasti kříže), značkuje, nemá zuby
Podmínky: domek s bezpečným výběhem, klidnější domácnost
Charakteristika: Rico měl dosud velmi zajímavý a nepříliš šťastný život a nyní v jeho životě nastala další změna – jeho panička už není schopná se o Rica starat a rodina nemá zájem… A tak skončil u nás. Navzdory osudu je to ale spokojený kocour, který svou situaci nijak neřeší – je zkušený a jistě zažil časy, kdy nebylo co k jídlu, ani kde se schovat. O to víc si toho teď váží. Je to přátelský a kontaktní kocourek, vděčný za všechno, čemu se mu u nás dostává. Potud vynikající reference, má to jedno velké ALE – od začátku svého pobytu u nás značkuje, a značkování nevymizelo ani po kastraci, bohužel. Jakékoliv pokusy o „nápravu“ zůstaly bez odezvy. Pro nás složitá situace – Rico má svůj pokoj, kde si značkuje podle libosti, podle toho to tam také vypadá. Mezi kočky ho dávat nechceme, bojíme se, aby se značkování „nerozjelo“ i u dalších jedinců. Takže Rico je buď odkázán na to, že dožije sám ve svém pokojíku, nebo najde nový domov, což bude pochopitelně obtížné. Bude jistě potřebovat bezpečný výběh, už kvůli značkování. I on si, po tom všem, co prožil, zaslouží domov. 
Rico na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

1. 5. 2021
Ricův osud je velmi zajímavý. My jsme ho přebírali od syna Ricovy poslední majitelky. Rico žil odmala u domku v obci na severním okraji Prahy se svou rodinou. Nebyl nikdy kastrovaný, měl volnost, toulal se – musel se o sebe tedy umět postarat. Původně byl prý spíš „dědův“, ale po jeho odchodu se Rico upnul k paničce a té zůstal věrný. Tak věrný, že když jeho panička asi před sedmi lety přišla ze dne na den o střechu nad hlavou a musela se odstěhovat k synovi a jeho rodině do Jesenice, přičemž Rica s sebou nestihla vzít, se Rico po dvou letech objevil v Jesenici, 15 km od původního bydliště, u popelnic před domem, kde žila jeho panička. Co si o tom myslet, těžko říct… Jisté je to, že Rico žil posledních 5 let se svou paničkou jen v bytě, ven ho nepouštěli. Jenže paničce odchází zdraví a rodina se o Rica starat nechce – není na ně zvyklý a nesnáší psa, který v rodině také žije. Tak je u nás. Kondice nic moc, na první ohledání to vypadá na shnilé zuby. Rico hůř našlapuje na zadní nohy – jestli je to důsledek artrózy, nebo úrazu z mládí (kdysi ho prý porazilo auto, našel se pobitý, zlámaný, ale ze všeho se vykřesal) – asi obojí. Jakmile to půjde, vyrazíme na vstupní prohlídku. Rico už totiž má nabídku bydlení – takže jakmile dáme Rica do kupy, necháme vykastrovat, očkovat atd., aby mohl přijít do domácnosti, kde už početná kočičí smečka žije, může Rico odjet do nového domova. Tedy, pokud bude Rico schopen žít v rozsáhlé kočičí partě… To je v jeho věku samozřejmě otázka. Ale uvidíme.

13. 5. 2021
Rico děkuje za dárek, který získal v májovém Kočičím přání (5. 5. 2021–20. 5. 2021).

6. 7. 2021
Rico hledá nový domov.

15. 1. 2022
Bono a Rico našli nový společný domov. Zájemci, rodina z obce na Kolínsku, nechtěla věrné parťáky dělit, a tak odjeli spolu. Budou teď žít se svou novou rodinou v domku s velkou zahradou, kam budou mít časem přístup, v případě Bona až po kastraci, s čímž nová rodina počítá. Za společný domov pro Rica a Bona velmi děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější) 

5. 2. 2023 jsme na WhatsApp našli další pozdrav a foto z nového domova.
Dobrý večer, dlouho jsem neposílal žádnou fotku. Rico je velikanský mazel, rád se vloudi dovnitř a odpočívá a nahřejvá se na gauči. Bono, ten je stále venku. Nechá se pohladit, ale chytit ho je tedy zázrak. Opravdu jenom když má náladu a chce pohladit. Celé léto máme otevřeno do domu a mají možnost probíhat všude. Nemusíte se o ně vůbec bát. Mají se tu dobře. Děti je miluji, a když jdeme na procházku, oba dva nás vyprovázejí. Po zahradě chodí vedle nohy lépe jak pejskové.

4. 7. 2022 jsme na WhatsApp našli nový pozdrav z nového domova (viz Bonovo fotoalbum) a fotografie, které jsou součástí Ricova fotoalba.

19. 2. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

29. 1. 2022 jsme prostřednictvím WhatsApp dostali první foto a zprávu z nového domova (viz Bonův profil).