Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Sametka (Oliva)

OLIVA OPUSTILA TENTO SVĚT 3. 9. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Věk: cca 8 let
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: do bytu či domku s bezpečným výběhem, jako jedináček, ale ve společnosti jiné kočičky či kocourka by byla raději
Charakteristika: Sametka byla nalezena v Úvalech, kde u jednoho domu žebrala o jídlo. To od nálezců dostala a samozřejmě se od nich už nehnula… Nálezci si ji nemohli ponechat, a tak putovala k nám. Když k nám dorazila, bylo zřejmé, že hlad nebude jejím hlavním problémem – trápily ji zanícené oči, rýma, kožíšek plný parazitů (klíšťat a blech), srst lámavá a vylysalá… Hodně jedla, ale opatrně… Pár zkažených zubů a kožíšek nakonec musel pryč, aby se kůže mohla lépe zregenerovat, ale srst brzy doroste. Sametka prošla úspěšně léčením a kastrací, kromě neprůchodného slzného kanálku jí občas slzí očko, ale to jen drobný handicap, který jí v žádném případě nevadí. Sametka je velmi mazlivá, přítulná a bezproblémová kočička, nic nekomplikuje, věci bere tak, jak přicházejí, hlavne když má jídlo, teplo a mazlení:-) Může být čiště bytovou kočkou nebo může bydlet v domku s bezpečným výběhem, jako jedináček, ale kočičí společnost by v novém domově určitě uvítala.
Sametka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

30. 4. 2014
Sametku jsme přebírali 29. 4. 2014 od nálezců v Úvalech. Tam se před pár dny objevila u domu a žebrala o jídlo. To samozřejmě dostala a od domu už se nehnula. Když k nám dorazila, bylo ale zřejmé, že hlad nebude tím hlavním problémem. Kočička je vyhublá, zanícené oči, pčíká a frká, kožíšek plný parazitů a klíšťat, srst na hřbetě lámavá, skoro mrtvá, vylysalá (možná je to plíseň), ostatní partie zcuchané a zpečené dredy. Baští sama, ale velmi pomalu a opatrně, možná se jedná i o nějaký ten zkažený zub – zatím víc nevíme, na veterinu teprve pojedeme. Věk odhadnout nedokážeme, vypadá docela opotřebovaně, ale je-li to věkem, nebo kondicí, to nevíme, ale na veterině to zjistí. Bez péče je určitě delší dobu. Nikdo se po ní v okolí prý neshání, nikdo ji nikdy dříve neviděl. Tak teď je tady, začneme léčit a uvidíme, pokud se nikdo nepřihlásí, budeme hledat nový domov.

10. 5. 2014
Ze vstupní prohlídky na veterině se Sametka vrátila bez kožíšku a bez několika zkažených zoubků. Kožíšek doroste, zoubky chybět nebudou. Dostala taky antibiotika na rýmu a postupně odčervujemě. Je vidět, že se jí velmi ulevilo. Původně zanícené oči jsou dne už čisté, antibiotika zabrala. Kožíšek už začíná pomalu dorůstat. Sametka je velmi životaschopná, zabydlela se rychle. Je moc spokojená, že už se nemusí nikde ploužit od domu k tomu a žebrat o jídlo. Mazlí se, ráda sedá na klíně, ale nejčastěji na kamnech, tepla se nemůže nabažit stejně jako jídla a mazlení…

28. 5. 2014
Sametka už je po kastraci, zvládla ji v pohodě a bez komplikací. Kožíšek pomalu dorůstá, ouška jsou čistá, rýmu už taky nemá, jen levé očko jí občas slzí v důsledku neprůchozího slzného kanálku. Ale to nevadí nikomu a ničemu, nejméně ze všeho Sametce. Je to naprosto pohodové stvoření, nic nekomplikuje, bere vše tak, jak to přichází – hlavne když má teplo, baštu a někoho na mazlení. Hledá nový domov.

26. 7. 2014
Sametka padla do oka mladé paní, která dnes přijela do Kocourkova spolu s paničkou Pana Rozkošného. Sametka se jí moc líbila, i když doma už dva kočičáky má. Pokud si všichni členové domácnosti spolu sednou, má Sametka vyhráno. Podle prvních zpráv zatím domácí družstvo trucuje, zatímco Sametka se v novém domově pomalu rozhlíží, bez stresu povečeřela a už se prochází po gauči. Za Sametčinu adopci děkujeme!

6. 1. 2015
K Olivě (Sametce) přibyla naše Grace.

3. 9. 2016 
jsme dostali z nového domova smutnou zprávu – Oliva zemřela. Víme, že před pár měsíci bylo Olivce diagnostikováno selhávání ledvin, díky léčbě a dietě se ale dařilo její stav nějakou dobu stabilizovat, Olivka chodila ven, užívala si do poslední chvíle přízně celé rodiny, kočičích kamarádů, zahrádky… Ale selhávání ledvin u koček bohužel vždycky končí špatně… Oliva chřadla a hubla a v sobotu se rozhodla odejít.
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

25. 3. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

4. 8. 2015 jsme na Facebooku našli vzkaz a fotografie z nového domova.
Zdravíme do Kocourkova a hlásíme, že miminko Balinka už nám přerůstá Pikolíčka, ale milujou se, to je základ, očičko má po antibiotikách ťuk, ťuk krásné, posílám ukázku, jen Oliva má pořád lupy, i když jsme dávali ty tabletky od vet, už je zase zarostlá…

2. 7. 2015 jsme na Facebooku našli vzkaz a fotografie z nového domova.
Ladi, tak tady posílám pár foteček, abyste viděla, jak jsme miláčkům vytunili balkon, vymalovali jsme, polozili lino, zasíťovali, natloukli různé poličky, aby mohli koukat z okna a vegetit si, mají tam i záchodek, a kočičí trávu, škrabadýlko a hračky, to není úplně vidět, ale klubovnička je fajná, myslím, ještě mi zbývá splnit si poslední sen, dovezli jsme od našich strom, takže ho nechám vyschnout, omotám sisalem, dáme odpočívadla a budou mít v obýváku lezení až do stropu, tak uvidíme, jak se nám to povede, pak pošlu zas fotky. Balinka je pořád největší mazlinka, roste jak z vody, no, je prostě tlustoprdka, má teď žravé období, Tequilka se mi rozjedla, celkem, miluje prostě Felixe, tak jí ho halt budu kupovat, fakt je, že čím kvalitnější konzerva, tím spíš mi nad ni ohrnují nos, no, tak pojedu jistotu Felixe, aspoň ty granule budou mít kvalitní, teď mám Portu21, ale budu muset sehnat nějaké light, protože mi všichni přibírají, až to hezké není. Olivka dostává pilulky, lupy má pořád, ale řekla bych, že se ji lepší vzhledově srst, tak uvidíme, jsme na začátku teprve. Olivka je si prostě sama, ten stav trvá, někdy se honí s Cocem, ale jak ji pozoruju, vyhledává místa, kde bude mít klid a bude sama, takže její nejoblíbenější místo je v té bedničce na zdi s tou siamskou hlavou, tam chrní pořád, jen jí mává ocas ven, v noci spí v ložnici bud na skříni u postele, nebo mě u hlavy, dnes třeba, ale Pikolík na ni strašně žárlí, takže vždy jde kolem ní, tváří se, jako že nic a najednou jí nafackuje, i když ona v klidu leží a nedělá nic. Vždycky na něj houknu, že je zlobivý, ona ho vysyčí, on sebou flákne na bok a je hrozně mazlivej, strašná komedie, jak z mého tonu hlasu cítí přísnost, ví, že dělá něco, co nemá, a je jak milius. Taky už jsem přišla na to, že mimočůrací je Oliva, jak jsem vám psala, že někdo občas čůrá na předložku na wc, nebo tenkrát ze začátku, když přišla Bali, představte si, že dnes čistím záchod, ten nejvíc frekventovaný v kuchyni, přijde Oliva, otočí se na patě, říkám ji Oli, už to bude, 5 vteřin a můžeš… no, šla rovnou do protějšího rohu a zcela přirozeně se vyčurala na kobereček, jako když nemůže do záchodku hned teď okamžitě, tak nazdar, bylo to fakt pár vteřin, celou dobu jsem na ni koukala s otevřenou pusou, no, pak jsem se začla chechtat, já je prostě miluju, kočka je úchvatná osobnost, krásně si se mnou vytřela prdel. Jirka nechápe, že se tomu směju, no, tak co, koberec vyperu, vždyť jde o prd, jen mě prostě rozesmál ten její znuděný přirozený postoj, jak si tam seděla, zvedla se a královsky odkráčela a pod ní louže. Ona si tenhle záchod prostě vybrala jako svůj a jinam nepůjde, i když má k dispozici další 4, oni do tohodle chodí všichni teda, takže ten musím čistit 2 x denně, jinak mám pelety dřevěné, do nich chodí čůrat jen ostatní, v tomhle mám silikagel. Pošlu i nějaké fotky Olivky, ať pokoukáte, papa zatím L.

11. 1. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

12. 10. 2014 dorazila mms z nového domova – viz fotoalbum.

1. 10. 2014 jsme na Facebooku našli fotografie Sametky (v novém domově Olivy) – viz fotoalbum.

8. 8. 2014 jsme dostali sms z nového domova.
Zdravím, Laďko, hlásím, že Oliva se zdá být po zdravotní stránce v pořádku, dýchání dobré. Řekla bych, že je šťastná – až moc:) Nonstop si hraje s míčkama a myškama a kočkuje se a honí s Cocem, je sranda ji sledovat. Sedí, dělá jako že nic, Coco u ní pořád leží na zádech, ona pak vyskočí do výšky a zaskočí ho, jak hopík. Akorát nás trochu zlobí, že nás nenechá vyspat, protože nejvíc hraní začíná mít v noci a hrozně u toho mňouká a brouká dlouho, cinká s míčkama, lítá po bytě, jak střela, tak se musíme v ložnici zavírat, protože se v tom kraválu nedá spát. Kdybyste mi neřekla, že je starší, myslím, že mám doma kotě, aspoň trochu pohubne snad, když pořád lítá. Nakoupila jsem kočičí jogurty a pudingy, spoustu paštik a kapsiček senior a light, kastráty i light granule a všem vše moc chutná, takže super. Zdravíme z Prahy.

5. 8. 2014 jsme na Facebooku našli fotografie Sametky (v novém domově Olivy) – viz fotoalbum.