Jdi na obsah Jdi na menu
 


Saxík

SAXÍK NAŠEL NOVÝ DOMOV 14. 10. 2014 (podrobnosti viz níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kocour
Narozen: cca červen 2013
Kastrovaný?: ano
Očkovaný?: ano
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: do bytu či domku s bezpečným výběhem, do kočičí společnosti, k dětem i starším lidem, snese i psa
Charakteristika: Saxík je potomek venkovské kočičky, stejně jako ostatní koťátka z této lokality přijel ve špatném zdravotním stavu (průjmy, parazité vnitřní i vnější, zanícená očka). A velmi plachý a vystresovaný. Když se nám ho podařilo dostat z nejhoršího, onemocněl panleukopenii, která se přes náš azyl bohužel přehnala. Ale Saxík bojoval a uzdravil se. Dnes už je z něj zdravý kocourek, krásný, hravý, kontaktní a přátelský k lidem i ostatním kočičkám. Za tu dobu, kterou zatím strávil u nás v depozitu, se hodně „otrkal“, zvykl si na lidi a stal se z něj velký mazel, a to nejenom k nám, ale i k návstěvám. V novém domově by určitě ocenil kočičí společnost a bezpečný výběh, ale pokud bude míst dost podnětů, zvládne i byt. Hodí se do kočičí společnosti, koneckonců vyrostl se svými sourozenci. Může bydlet v rodině s dětmi, ale bude dobrým společníkem i pro starší lidi.
Saxík na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

22. 9. 2013
Saxík (na prvním fotu zcela dole s bílým proužkem přes čumáček) k nám dorazil spolu se sourozenci Bubínkem, Pikolou a Trumpetou. Pocházejí ze stejné lokality jako Agátka, Jáchym, Jantar a Linda a dříve už Pan Rozkošný. Jsou to pravděpodobně sourozenci Agátky, všichni každopádně potomci plaché kočičky, kterou nebyl dosud nikdo schopen odchytit. Všechna koťátka jsou velmi plachá, byla odchycena později než Agátka, Jáchym, Jantar a Linda. Podle toho vypadá jejich zdravotní stav – jsou začervení, zablešení, trpí průjmem, rýmou a téměř všichni mají nemocná očka. Bez výjimky podvyživení. Navíc vystresovaní a útoční. Protože je nechceme zbytečně stresovat, máme zatím jen jejich společnou fotku, až se jich stav zlepší, nafotíme nové.

8. 10. 2013
Saxík je na tom podobně jako jeho bratr Bubínek – oba jsou podvyživení a vyčerpaní těžkými dlouhotrvajícími průjmy v důsledku začervení a nevhodné stravy na místě (mléko a rohlíky)… Stejně jako Bubínek už je na tom ale daleko lépe, kompletně odčervený, bez průjmů. Byl velmi plachý a bál se úplně všeho, ale hodně se „opičí“ po Bubínkovi, a tak už se taky osmělil, přišel se na nás podívat a začínáme s mazlením, nechá se už i chovat a je jasné, že to bude prvotřídní mazel… Když všechno půjde dobře, využívá zbývající celková antibiotika a může začít hledat nový domov.

8. 12. 2013
Stejně jako většina našich koťátek, i Saxík onemocněl panleukopenií, ale uzdravil se a hledá nový domov.

15. 1. 2014
Saxík děkuje za dárek v rámci akce Kočičí přání, která skončila 6. 1. 2014. Dostal kotěcí konzervy Animonda Carny.

23. 1. 2014
Saxík dnes podstoupil kastraci.

2. 1. 2014
Stejně jako jeho sourozenci a kamarádi, je Saxík temperamentní, přece jen je z nich ale asi nejklidnější. Bude z něj gaučový pohodář. Rád se mazlí, sám se vtírá pod ruku, ale ze začátku je opatrný, vždycky se nejdřív schová, a když zjistí, že ho nikdo neukousne, přiběhne a začne s mazlením:-)

6. 5. 2014
Saxík děkuje za granule Royal Canin Sterilised, které získal v akci Kočičí přání (proběhlo 1.–15. 5. 2014). Má je moc rád.

18. 9. 2014
Saxík u nás stále čeká na nový domov. Pár zájemců se sice ozvalo, bohužel ani jeden nebyl vhodný – kočičky nedáváme jako dárky pro rodinné příslušníky, Saxík se nehodí ani jako stodolový myšilov, protože je zvyklý na teplo a byt… Přitom je to moc hodný a mazlivý kocourek.

14. 10. 2014
Saxík našel nový domov v rodině, která adoptovala našeho Maňáska. Více než rok poté, co k nám Saxík spolu se svými sourozenci dorazil jako malé neduživé a plaché kotě, našel konečně nový domov. Saxík rozhodně nebyl bezproblémové zvířátko, co se zdravotního stavu i povahy týče. Ze začátku plachý, nyní pořád ještě hodně lekavý a v novém prostředí nejistý… Maňásek a jeho kamarád Uriášek přijali Saxíka skvěle, je vidět, že jsou to pohodáři, klidní, důvěřiví, vymazlení… Snad budou Saxíkovi dostatečnou psychickou oporou, zvláště v prvních dnech. Za adopci Saxíka děkujeme.
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

28. 1. 2022 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova s tímto komentářem:
My se máme perfektně, všichni kocourci jsou zdraví, zaklepu to, a jsou úžasně hraví. Myslím, že díky Bohouškovi, přeci jen je to nejmladší a zatím nejbláznivější kocourek. Uriášek se zapojuje do hry taky víc než před tím. Sám od sebe je ale nejhravější Saxík, dokáže si hrát s čímkoliv a hezky dlouho, nejvíc ho to baví mezi 1 a 3 v noci:) Všem kocourkům moc chutná a dobrůtky se naučili „lovit“ všichni. Máme se opravdu moc dobře a Vám přejeme to samé, ať se máte dobře, až jsou všechny kočičky a kocourkové šťastní a zdraví. PK

31. 12. 2020 jsme na Messengeru našli další fotografii z nového domova s tímto textem:
Maňásek a Saxík a i nejnovější přírůstek Bohoušek z Mostu přejí krásný Nový rok 2021.

7. 7. 2019 jsme přes Messenger dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

26. 4. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

2. 5. 2018 jsme dostali další dopis a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová a všichni kocourkovští mazlíčci. Chtěla jsem vám už dlouho napsat, jen nějak sotva stíhám. Je ale pravda, že díky vám a vámi zachráněným kocourkům mám dostatek dobíjecí energie. Stačí, když přijdu domů a ta krásná roztomilá huňatá rozmanitá parta mi přijde naproti a jeden přes druhého – přidává se i pán domu Uriášek – mě zdraví, je mi hned líp. Mňoukají jak o závod, nejvíc ukecanej je Saxofon, v lidské podobě by to byl vypravěč jak se patří. Jsou moc srandovní, jak se předhání, kdo se mi vícekrát otočí o nohu a dá mi tím najevo, že by si přeci určitě zasloužil větší porci kapsičky:-) Maňásek vytrčí ocásek jak anténku a odkráčí tím svým zvláštním vrtěním zadnicí a dává mi jasně najevo, že on už tedy čeká na svou porci a ať se tedy hnu směrem k miskám. Musím ho, nenasytu, zavírat do koupelny, jinak by své souputníky nenechal dojíst jejich porci. Už jsem to sice psala, ale opravdu nevím, kam se do něj všechno to jídlo vejde. Pořád je z té party nejmenší, ale baští, jakoby v tom tělíčku byli tři. Saxínek už je taky trochu zmlsanej, ale když pak vidí, že by o svou porci mohl lehce přijít, dá se s vervou do mlsání. Nejvíc mu ale chutná, když vařím a nevěnuju pozornost rozbaleným balíčkům se sýrem, salámem nebo párky. Jednou mi „ukradl“ celé kuřecí prso a vítězoslavně s ním utíkal po bytě a do toho ještě stačil „povídat“ – asi jakou má radost, že mě převezl. Naštěstí jsem ho dohnala, myslím, že by si tou velikou porcí masa přivodil jen a jen bolení bříška. Naštěstí všichni tři na bolení či průjmy netrpí, stolice mají vzorové. Jak byl velký mazel a v podstatě moje miminko Maňásek, teď už se stejně, ne-li víc, chodí mazlit Saxík. A Uriáškovi je to asi líto, tak začal chodit taky. Sice ne tak často a intenzivně jako ti dva bráchové, ale občas si i zamňouká, že by chtěl, abych ho kartáčovala. To miluje ze všeho nejvíc. Saxofon s Maňáskem po půlnočním běhání a škádlení a občasném praní oba přijdou ke mě, rozdělí si postel – u nohou většinou Saxík a u břicha mi spí Maňásek. Uvelebí se, zavrtají čumáčky skoro pod deku a zkus se pohnout, paničko. No prostě ta moje chlupatá, hebká kočičí parta je balzám na duši a já si vůbec neumím představit, že by se mi do života nepřipletl Maňásek ani Saxík. Jsem moc ráda, že jste mi je zachránila a že díky vaší lásce ke kočičkám a péči o ně, můžu být takhle šťastná. Držím palečky, ať všechny ty vaše kočičky mají taky štěstí, a vám držím pěsti, ať to všechno co nejdéle vydržíte. Zdravíme z Mostu, Uriášek + Saxofon + Maňásek

14. 1. 2018 jsme na Facebooku našli vzkaz z nového domova (viz Maňáskův profil).

15. 5. 2016 jsme na Facebooku našli další zprávu z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, jsem moc ráda, že jsem stihla Kočičí přání, mám toho fakt hodně. Chtěla jsem podělit kočičky tak, aby se dostalo „na všechny“, tak jsem si četla ty jejich příběhy a… proto právě tihle mazlíčci. A my „Mostečáci“ se máme skvěle. Maňásek se Saxofonkem jsou jako bráchové, mazlí se jak o život a vzápětí na to se tu honí po bytě jako dva cvoci. Baští s velkou chutí, zvlášť Maňásek je hroznej nenažranec a mazlíčci jsou to takový, že se nesmím ani hnout abych je nevyrušila. Mějte se moooooc krásně, přeju těm Vašim svěřencům, ať mají aspoň takové štěstí jako Maňásek se Saxofonkem.

9. 12. 2015 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

26. 11. 2015 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

7. 10. 2015 jsme na Facebooku našli další vzkaz a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, zdravíme do Kocourkova. Měla bych Vám napsat nějaké novinky, ale ono je vlastně všechno stejně krásný a hravý a umazlený jako v poslední zprávě. Zkrátka ti Vaši – moji kocourci se mají moc dobře a já díky nim a Uriáškovi taky;) Saxík s Maňáskem se velmi často převtělujou do postav klaunů a šašků, nejlíp kolem půlnoci, a to mě pak „baví“ svými přemety, kotouly, rychlými změnami směru v běhu za peříčky, a za nejlepší výstup určitě oba považují lovení hmyzu. Cvakání tlamičkou a číhání a pak skok do výšky jsou jejich přední disciplíny:D Dostávají mě do záchvatů smíchu poměrně často, a tak můžu říct, že díky těm skvělým stvořením, jakým bezesporu oba – Maňásek i Saxík – jsou, tu budu strašit ještě hooooooodně dlouho. Na Uriáška samozřejmě nezapomínám, kdybyste viděla jeho výraz, jeho reakci na můj popůlnoční řehot, řehtaly bysme se určitě spolu. Je to takový kápo, hraje si jen když on sám uzná, že už dlouho neslezl ze svého piedestalu. Prostě mostecký kocouři jsou ti nejkouzelnější a nejlepší kocouři;) a já Vám za ně moooooooc děkuju. Pejsek na fotce je fenka Rozárka, občas jí a ještě Yorkshirka – Lilinku hlídám dceři. Rozárka je pejsek zachráněný ze Slovenska, prý jsme jí zachránili z talíře… A právě Rozárka nás všechny neskutečně miluje, a dokonce se Saxíkem si na sebe zvykli tak, že si spolu hrají, a Saxík se s ní chodí mazlit. Otírá se o ni a vrní jak o život;) A jak je vidět na fotce, dokážou vedle sebe i spát;) Máte vidět, když se kolem mě na gauči naskládají:-) Mám tu hooooooodně veselo;) Čumáčky samozřejmě pohladím, mají neskutečně hebký kožíšky;)

16. 5. 2015 jsme na Facebooku našli vzkaz a fotografie z nového domova (vzkaz je k dispozici v Maňáskově profilu, fotografie jsou součástí Saxíkova fotoalba).

18. 3. 2015 jsme na Facebooku našli vzkaz a fotografie z nového domova (vzkaz je k dispozici v Maňáskově profilu, fotografie jsou součástí Saxíkova fotoalba).

13. 3. 2015 jsme dostali ručně psaný (!) dopis z nového domova. Jeho text je k dispozici v Maňáskově profilu).

2. 12. 2014 jsme na Facebooku našli další fotografie a vzkaz z nového domova (vzkaz je k dispozici v Maňáskově profilu, fotografie jsou součástí Saxíkova fotoalba).

4. 11. 2014 jsme na Facebooku našli další fotografie a vzkaz z nového domova (vzkaz je k dispozici v Maňáskově profilu, fotografie jsou součástí Saxíkova fotoalba).

25. 10. 2014 jsme na Facebooku našli další vzkaz a fotografie z nového domova (vzkaz je k dispozici v Maňáskově profilu, fotografie jsou součástí Saxíkova fotoalba).

20. 10. 2014 jsme na Facebooku našli další vzkaz a fotografie z nového domova (vzkaz je k dispozici v Maňáskově profilu, fotografie jsou součástí Saxíkova fotoalba).

16. 10. 2014 jsme na Facebooku našli další vzkaz a fotografie z nového domova (vzkaz je k dispozici v Maňáskově profilu, fotografie jsou součástí Saxíkova fotoalba).

14. 10. 2014, ještě v den umístění, jsme na Facebooku našli vzkaz a fotografie z nového domova.
Tak Saxík si trochu očuchal pokojíček a pak zalezl do útrob škrabadla. Nechal se i pohladit, Uriášek si ho jde vždycky zkontrolovat a Maňásek se zatím asi spíš bojí, ale už se taky zkusil připlížit ke škrabadlu, ale myslím, že si pamatuje vůni Kocourkova, a tak radši zase utíká pryč. Jsou srandovní a i Uriášek i Maňásek jsou takoví pohodáři, že Saxík to určitě brzy pochopí. Seděla jsem si v houpacím křesle a pak jsem náhodou zaznamenala pohyb a Saxík se šel projít. Fotím vše jen na mobil, a tak jsou ty fotky nekvalitní, a taky jsem ho nechtěla stresovat bleskem, ale ty dvě fotky jsem musela udělat. Nikdo by mi neuvěřil, že se tady producíroval. Je moc krásnej a až se rozkouká, budou super trojka.