Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sedmikrásek (George)

SEDMIKRÁSEK NAŠEL NOVÝ DOMOV 31. 1. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kocour
Narozen: přelom září–říjen 2014
Kastrovaný?: ano
Očkovaný?: ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky:  ideálně domek s bezpečným výběhem, zvládne ale i byt, do kočičí společnosti přiměřeného věku či temperamentu, může i k hodnému pejskovi a k dětem
Charakteristika: Kopretinka a její bratr Sedmikrásek se narodili bezprizorné kočičce v areálu jedné firmy na Kolínsku. Jedna zaměstnankyně se o koťátka postarala a poskytla jim dočasný azyl, jejich matku nechala vykastrovat – ta může žít dál v areálu firmy, ale pro vymazlená koťátka chtěla paní najít vhodnější domov, a tak koťátka putovala k nám. Trpěla běžnými neduhy – začervením, zablešením, svrabem atd., ale to se podařilo zvládnout. Dnes jsou obě koťátka naprosto zdravá a mohou hledat nový domov. Sedmikrásek je hravý, šikovný a velmi temperamentní, zároveň ale mazlivý a kontaktní. V novém domově by uvítal kočičí společnost přiměřeného věku či temperamentu, zvládne i hodného pejska. Může i k dětem. Domek s bezpečným výběhem by byl ideální, ale při dostatku podnětů zvládne i byt.
Sedmikrásek na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

8. 12. 2014
Sedmikrásek a Kopretinka se narodili bezprizorné kočce v areálu jedné firmy na Kolínsku. Když byl sourozencům si měsíc, kočička svá koťátka přinesla a odevzdala do péče jedné zaměstnankyni, která ji příležitostně krmila. Paní jim dala azyl – nechala je v kanceláři v bezpečí, krmila, mazlila. Jak ale koťátka rostla a začala se hemžit po kanceláři, kolegové tlačili na to, aby paní koťátka vypustila ven… Paní si koťátka domů vzít nemohla, snažila se pro ně najít nový domov formou inzerátů apod., ale nepodařilo se, a tak koťátka skončila u nás. Tam, kde byla dosud, zůstat nemůžou, a vypouštět je v tomto ročním období, to paní nedokázala. O jejich matku se ale paní postará – v nejbližší době ji nechá vykastrovat a kočička bude moci žít dál v areálu firmy. Koťátka jsou u nás a snad budou mít štěstí a najdou brzy prima domovy. Zatím jsou v přijímací karanténě. Mají blechy, v ouškách svrab, oči trošku slzí, občas pčíknou, ale to není nic, co by se nedalo zvládnout. Vzhledem k tomu, že jsou již nějakou dobu na pevné a pravidelné stravě, vypadají celkem k světu a brzy budou fit.

22. 12. 2014
Sedmikrásek děkuje za dárky v rámci vánočního Kočičího přání.

19. 1. 2015
Sedmikrásek hledá nový domov.

31. 1. 2015
Sedmikrásek dnes odjel do nového domova spolu s Preclíkem. Budou bydlet s páníčkem v rodinném domku v městečku nedaleko od nás. Pán si je vyhlédl při své návštěvě u nás v Kocourkově, doma vše nachystal a dnes tedy mohli kluci odjet. Zatím budou jen doma, ale časem budou mít k dispozici i zahradu. Za domov pro naše dorostence děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

26. 10. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, ve zkratce, kocourci se mají výborně. Na počátku roku prošli menší změnou, když se v rodině dohodlo, že je oba dočasně ubytujeme u mých rodičů kvůli miminku. Nakonec se ukázalo, že jim to neskutečně prospělo a zatím jsou pořád u našich a dost pravděpodobně tam i zůstanou natrvalo. Snad vám to nevadí a doufám, že jsem tím neporušil naší smlouvu, nicméně oba kocourci prospívají báječně, hlavně díky mému otci, který je teď krátce v důchodu a je to takový skrytý kočkomil, takže hlavně Nelson je teď v sedmém nebi, protože ho někdo drbe a hladí několik hodin denně. Na to já vzhledem k práci a malému dítěti neměl moc času. Navíc mají nyní k dispozici obrovskou zahradu na klidném místě bez aut, dokonce i rybníček na lovení rybek:-) George teď má navíc na pár měsíců parťáka od mého bratra, ve kterém našel super kamaráda na dělání blbostí, Nelson je spíš takový váleček a mazlík. Takže George má nyní i stejně temperamentního kamaráda. Posílám i pár fotek, ať vidíte jak se mají. Oba jsou docela hubení a drobní, dokonce i Nelson. Nicméně o to jsou mrštnější a rychlejší, lítání po stromech a střechách je hodně baví. Ve výsledku si myslím, že mají krásný život a v mém otci neúnavného hladiče:-) Hezký den, PD

4. 8. 2016 jsme e-mailem dostali fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

2. 8. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova – text e-mailu je k dispozici na Nelsonově (Preclíkově) profilu.

14. 4. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, děkuji za pozdrav, kocouři se mají čile k světu a už nám i pěkně povyrostli. Samozřejmě hlavně George je hrozný nezmar, takže už to v domě odneslo pár kusů nábytku a moje oblíbená dracena:) Posledních 14 dní je už příležitostně pouštím ven na zahradu, zvykli si tam docela rychle, i když mají pořád strach z okolních zvuků. Nelson půjde asi už brzy na kastraci, začínají se již projevovat známky pohlavní dospělosti, zatím ale čekám, až mi začne očurávat nábytek:-) Co se týká zdraví, tak jsou na tom oba dobře, běhají, hrají si a s apetitem problém určitě nemají;-) Přikládám zase nějaké fotky z prvního výletu přes práh domu a odpoledního odpočinku, oba kluci už trochu povyrostli:-) Hezký den, P. D.

20. 2. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, kocouři se mají dobře, už jim hodně otrnulo a celý dům teď patří prakticky jim:) Hlavně George je neřízená střela, zatím to naštěstí odnesla jen jedna kytka a keramická miska;) Na očkování jsme už objednáni na pondělí, tak snad to zvládne v pohodě:) Hezky víkend a zase se ozvu. S pozdravem, P. D.

1. 2. 2015 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posíláme první zprávu z nového domova:) Začátky jsou těžké, hned jak odjela zachránkyně našich dvou kočičáků, kluci zalezli do bezpečí pod gauč a velmi ostražitě pozorovali dění kolem. Vydrželo jim to asi tři hodiny a překvapivě jako první vylezl Preclík (od nynějška Nelson), kterého nalákala masová tyčinka:) Sedmikrásek (tomu budu říkat George) se pak nenechal dlouho přemlouvat a vylezl taky, i když tyčinka mu tedy moc nechutnala… Zanedlouho už vyrazili na průzkum a zkoušeli, kam vyskočí a kam ne. Hranice se samozřejmě posouvají a tipuji, že ani ta kuchyňská linka brzy nebude problém. Brzy měli i náladu na hraní a honění po místnosti, stejně tak i lidská přítomnost a vrnění jim evidentně chybělo dost brzy:) Jedině do žrádla se jim zatím moc nechce, granule jsou skoro netknuté a trochu z konzervy snědl také jen George. Nelson je asi stále moc ve stresu, aby mu chutnalo… tedy kromě mňamek, ale těmi ho pravidelně krmit nehodlám:) Naštěstí s tabletkami problém v neděli ráno nebyl, ty jim evidentně chutnají. Bude to chtít ještě nějaký čas, než se přestanou bát zvuků a rychlejších pohybů, ale naštěstí pod gaučem je vždy bezpečno. I když už tam ani nelezou, jen rychle utíkají ke vchodu pod sedačku, když se něčeho leknou – kdyby náhodou:) Posíláme pár fotek ze hry a lenošení s páníčkem. S pozdravem, Petr D.