Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šlupka

ŠLUPKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 19. 2. 2022 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca 5. 5. 2021
Nalezena/a: 30. 5. 2021
V naší péči od: 30. 5. 2021
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do kočičí společnosti, k pejskovi, do akční rodiny
Další informace: FeLV/FIV negativní
Charakteristika: Šlupka je dcerou kočičky Trnky, která byla odchycena na konci května 2021 ve stráni nad stanicí metra Roztyly. Do depozita si s sebou přinesla i čtyři koťátka, o která se vzorně starala, a tak dnes konečně mohou všichni hledat nový domov. Pravda, trvalo to, koťátka chytla virózu, pak se u Trnky objevily giardie, takže léčba se protáhla, ale dnes jsou všichni zdraví. Koťátka s maminkou se po umístění do společných prostor zprvu držela hodně pohromadě, vypadalo to, že je ani nebudeme moci rozdělit, ale jak koťata rostou, jsou samostatnější a na společném umístění už netrváme. Šlupka byla dlouho maminčiným mazánkem, ale í z toho vyrostla a dnes je to velmi vyrovnaná, společenská, přátelská a zvědavá kočička. Mezi ostatními kočkami se nikoho nebojí, zároveň ale nikoho zbytečně neprovokuje, prostě je ráda na světě a chce trávit čas užitečnějšími aktivitami než jsou hádky a bitky. Kladný vztah má i k lidem, ráda asistuje u jakékoliv činnosti, všechno ji zajímá. A pak se stočí do klubíčka a usne. Šlupka se hodí do akční rodiny a do kočičí společnosti, zvládne i pejska. 
Šlupka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

11. 7. 2021
Trnčina koťátka už budou mít vlastní profil… Rostou jako z vody, maminka se o ně dobře stará, i když my jsme ji u toho nikdy neviděli… Koťata už jsou odblešená, odčervená a máme za sebou i mazání očí atb mastí. Brzy pojedou na první očkování a budeme jim hledat nové domovy. Zatím jsou stále společně s maminkou Trnkou – Šlupka, stejně jako Šťopka, byla dlouho maminčiným mazánkem, i když narozdíl od Šťopky, která byla zpočátku hodně slabá, držela krok s Peckou a Ťopkou, citová vazba k mamince je daleko silnější než už těchto dvou… Teprve posledních pár dní se víc osměluje a začíná napodobovat divočejší Pecku:-)

6. 12. 2021
Šlupka hledá nový domov.

19. 2. 2022
Šlupka našla nový domov. Stejně jako u jejích sester, i u ní se krátce po předchozí aktualizaci objevil nepříjemný oční zánět a řadu týdnů se nám nedařilo oči doléčit. Nikdo v kontaktu žádné podobné problémy neměl a nemá. Jen všechny tři holčičky a s obdobným průběhem, tzn. slzavé bolavé oči, bez rýmy, bez dalších příznaků. Doteď přesně nevíme, o co vlastně šlo, ale je to za námi. O Šlupku projevila zájem rodina, u níž řadu let krásně žila naše bývalá svěřenkyně Meggie. A protože oči už byly téměř doléčené, žádné jiné překážky adopci v cestě nestály. Šlupka se zvolna zabydluje, oči jsou prý zcela v pořádku. Za nový domov pro Šlupku děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

24. 12. 2023 jsme na WhatsApp našli vánoční přání s fotografií. 
Požehnaný vánoční čas i celý nadcházející rok přeje všem do Kocourkova Šlupí a spol.

2. 3. 2023 jsme na WhatsApp našli další pozdrav a foto z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, naše pěkně vypasená modelka Šlupí se zrovna vyhřívá na pavlači a zdraví do Kocourkova. V posledních týdnech ji střídavě zlobí oči, ale samo to vždycky odezní, jinak je úplně v pohodě. Naučila se chodit „na kafíčko“ stejně jako to dělala Megginka, tak je pán domu spokojený:-) Se psí smečkou vychází v pohodě. Někdy je v roli „oběti“, jindy pěkně drzá a provokativní. Když jsme v práci, je ráda na zahradě a přesně na čas nás vždycky vítá:-) Někdy se dožaduje ven i na noc, jindy se z peřiny neodlepí a fakt ji nesklepete. Ten, na kom zrovna v noci spí, je pak úplně dřevěný, protože je fakt těžká:-) A to nemluvím o tom, když skočí na břicho:-) Návštěvy nemusí, ale k domácím je fakt super. Mějte se krásně. LM a spol.

24. 12. 2022 jsme na WhatsApp našli další pozdrav a foto z nového domova.
Požehnané vánoční svátky a pohodovou cestu celým novým rokem, zdraví, štěstí a radost všem Kocourkovským přeje Šlupí a spol.

12. 10. 2022 jsme na WhatsApp našli další pozdrav a foto z nového domova.
Šlupí je super, naprosto ok (jen má občas pár dnů, kdy mírně slzí očka a pak to zase přejde, ale není to nic strašného, příčinu jsme ještě neodhalili). Je strašně vtipná, když loví hmyz (má ho ráda ke svačině:-), bravurně chytá myši a nosí nám je na rohožku, je drzá na psy, které často vyloženě provokuje (Anička má štěně, je to slepá psí holka a na Šlupku je úplně úžasná, buď se vzájemně zlobí nebo se spolu mazlí:-). Přes léto chtěla hodně ven, a ač je žravá a o jídlo se fakt umí důrazně přihlásit, pokud zrovna nemá v misce to, co hubička preferuje, byla příšerně hubená… Teď už je ale ráda doma a krásně nabírá:-) Kožíšek má jemný (teda Megginka měla víc) a je mazlivka. V noci většinou spí zase s námi (v létě často chtěla ven), spíme v 5 (my 2, Šlupí a 2 psi:-) Od té doby, co chodí ven, doma na záchodek nechodí, ale huláká u dveří, že potřebuje ven. Fakt je vzorná:-)

15. 4. 2022 jsme na WhatsApp našli další pozdrav a foto z nového domova.
Posíláme Velkopáteční pozdravení do Kocourkova a přejeme pokojné svátky. Nedá mi neposlat dnešní fotky, ranní veget, lov hmyzu a převlékání postele.

12. 4. 2022 jsme na WhatsApp našli další pozdrav a foto z nového domova.
A ještě aktuální Šlupí pozorovatelka (sleduje Rinu, jak běhá za míčkem).

11. 4. 2022 jsme na WhatsApp našli další pozdrav a foto z nového domova.
Jinak jsem Vám zapomněla napsat, že s námi Šlupí chodí i do vany:-) Ale fakt do vany. To, že sedí na rantlu a asistuje, je běžné. Ale když se sprchuju, často skočí ke mně (ne přímo pod sprchu) a po vaně honí vodu, jak odtéká. Takže má běžně umyté nohy:-) Odpoledne jsme ji teda pustili na chvilku ven, vyhřívala se na zástěnku na sluníčku, pak ostražitě pozorovala svět a za chvíli mazala domů:) Myslím, že byla spokojená. Tak to je snad kolem Šlupajdy už všechno, co mě napadá. Zase se ozveme;)

5. 3. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto a komentář z nového domova.
Já ještě posílám fotku z dnešního dopoledne, jak je Šlupinda v kině: před oknem máme budku, pořád plnou ptáčků, a ona celé půldne sedí, sleduje a místy naoko loví, potvora:) Zase podám hlášení:)

4. 3. 2022 jsme na WhatsApp našli další fotografie z nového domova s tímto komentářem:
Hezký večer, paní Cetlová, tak se po týdnu hlásíme s obrovskými pokroky. Šlupí někdy v neděli slanila z patýrka a začala používat celý byt. Ríňu už má celkem na salámu, ta se jí místy i bojí, drze jí obsadila křeslo. Spíme ve čtyřech:-) Je docela při chuti a strašně blbne, to jsou neskutečné dostihy a skoky. Včera strhla záclonu, fakt netuším, jak se jí to povedlo, máme jen krátké ve vrchní třetině okna. Taky si docela vynucuje pozornost a je supermazlivá. S oblibou nás začala olizovat, 2 dny teď zase teklo očko, ale zase to ustalo, jen ten drápek pořád zlobí. Jinak je, myslím, všechno v pořádku:) Mějte se krásně a podrbejte za nás všechny kocourkovské.

22. 2. 2022 jsme na WhatsApp našli další fotografie a komentář z nového domova.
Hlásíme první hodování. Šlupinka snědla půl pytlíčku masa. Teď sedí na schodech a zdraví do Kocourkova.

20. 2. 2022 jsme na WhatsApp našli první fotografie z nového domova s tímto komentářem:
Zdravíme moc do Kocourkova a hlásíme: večer bylo intenzivní mazlení, velká pohoda (všechno nahoře). Pak ji muž přinesl do postele, Šlupinka si to tam zmapovala, mrkla do kuchyně a zase jsme jí ukázali, kudy nahoru. Noc byla klidná, bez pláče, nocovala si nahoře. Od rána mám ale dojem, že začínáme znovu. Utekla se přede mnou schovat a už dlouho je zalezlá ve válci po Meggince. Vypada trochu ustrašeně, ale ve válci se nechá hladit, i se rozkuli a místy slabě vrni. Mezitim, co píšu, holčička usnula:)