Jdi na obsah Jdi na menu
 


Špejlík

ŠPEJLÍK NAŠEL NOVÝ DOMOV 4. 8. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca srpen–září 2018
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: klidná domácnost, ideálně jako jedináček, ale jen v domácnosti, kde je stále někdo doma, případně do společnosti další nedominantní kočičky či kocourka, domek s bezpečným výběhem
Další informace: FeLV a FIV negativní
Charakteristika: Špejlíka jsme společně se Špuntíkem a Žežulkou přebírali v pátek 18. 1. 2019 na akutní prosbu paní Jitky Pospíšilové – po odchytu někde v kravíně jí zůstala v autě tři koťata, která nemohla udat. A tak koťata putovala k nám. Špejlíkův zdravotní stav byl přiměřený místu nálezu – svrab, rýma, parazité, podvýživa. To se všechno podařilo vyléčit a Špejlík může hledat nový domov. U nás vyrostl a zesílil, ale křehká povaha mu zůstala. Bude potřeba postupovat opatrně. Špejlík je zatím stále hodně lekavý, před návštěvami se schovává, ale k lidem, které zná, je velmi kontaktní a mazlivý. V kočičí společnosti není dominantní, konflikty nevyhledává, raději se běží schovat:-)  Ale raději má lidi – jakmile si zvykne, je neúnavný společník, asistuje u všeho, neustále se plete pod nohama…:-) Bude mu dobře v domácnosti, kde je stále někdo doma – ideálně lidé. Pokud lidé doma nebudou, vystačí si i s nedominantní kočičkou či kocourkem, případně pejskem, ale lidi bude preferovat. Může být tedy i jedináček, ale jen za předpokladu, že se mu budou lidé dostatečně věnovat. Uvítá domek s bezpečným výběhem, ven ho to láká, ale rozhodně to nebude žádný tulák, obejde si zahrádku a pak rychle domů…
Špejlík na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

20. 1. 2019
Špejlíka jsme společně se Špuntíkem a Žežulkou přebírali v pátek 18. 1. 2019 na akutní prosbu paní Jitky Pospíšilové – po odchytu někde v kravíně jí zůstala v autě tři koťata, která nemohla udat. Původně tedy měla být dvě, ale při převzetí jsme dostali třetí navíc jako prémii… Stav přiměřený místu nálezu – rýma, paraziti, kostnaté tělíčko, nadmuté bříško… Více info a fotek po vstupní prohlídce.

2. 2. 2019
Špejlík po dvou týdnech pobytu u nás udělal jisté pokroky, pokud se zdravotního stavu týče. Antibiotika na rýmu zabrala, všechna koťata už mají oči čisté a nepčíkají. Jsou odčervená, ouška vyčištěná (svrab kupodivu neměla), testovaná FeLV/FIV/giardie s negativním výsledkem. Jsou už přezubená, takže věk odhaduje pan doktor na víc, než činil prvotní odhad (cca říjen 2018). Co se Špejlíkova vztahu k lidem týče, byl od příjezdu bojovně naladěný, ale už se uklidnil. Stále se ještě moc bojí, ale nechá se pochovat a vrní, je vidět, že se mu to líbí. Ale bude si muset ještě zvykat. Jednou z něj bude mazlík, ale dá to ještě práci. Trochu nás stále trápí jeho „chabrusovitý“ vzhled, je ze všech koťat nejmenší a nejkřehčí. Ale atb zabrala a ostatní testy jsou negativní, takže doufáme, že je to jen výsledek podvýživy v raném věku a že to Špejlík dožene.

24. 2. 2019
Špejlík hledá nový domov. Je pořád hodně nejistý, bázlivý, nerozhodný – před lidskou rukou ještě také občas uhne, ale jeho potřeba se mazlit je tak silná, že už si často přijde pro pohlazení sám… Pak se mazlí jako o život, vrní, vrní a vrní. Jakoby z člověka čerpal jistotu, kterou sám ještě nemá. V kočičí partě je zatím nejistý a volného prostoru se taky zatím bojí. Máme ho tedy zatím v kleci,kde vidí na ostatní, na procházky ho pouštíme, ale musíme pomalu, pomalu, pomalu… Špejlík se totiž sám zatím ještě hledá, je stále nedospělý, kočičí partu nevyhledává, je to zatím individualista. Velmi křehké stvoření, které potřebuje pořád ujišťovat o tom, že je všechno v pořádku.

11. 5. 2019
Špejlík děkuje za dárek, který získal v jarním Kočičím přání (5.–20. 5. 2019).

4. 8. 2019
Špejlík odjel do nového domova. Na inzertním portálu padl do oka mladé paní z Prahy, která se pro svoji rodinu poohlížela po chlupatém kamarádovi. Špejlík bude žít jako kočičí jedináček, ale o ruce na mazlení doma nouze nebude. Bude smět pomáhat dětem s úkoly a balením tašek do školy, paní domu s vařením a úklidem, bude středem pozornosti – a až se zabydlí, bude k dispozici i zahrádka. To by mu mohlo přesně vyhovovat a zatím se zdá, že se zabydluje nad očekávání dobře:) Za prima domov pro Špejlíka velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

18. 8. 2019 jsme na Facebooku našli další foto z nového domova s tímto textem:
Dobrý den. Špejlík seká dobrotu a vypadá to, že se mu v hlavičce všechna kolečka správně poskládala. Děti včera odjely a Špejlík mě má zase pro sebe. Tzn., že si teď hraje na nejšťastnějšího kocourka na světě:-)

9. 8. 2019 jsme dostali první foto z nového domova (viz fotoalbum).