Jdi na obsah Jdi na menu
 


Špuntík (Šimon)

ŠPUNTÍK NAŠEL NOVÝ DOMOV 9. 3. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca říjen 2018
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, do kočičí společnosti, může i k pejskovi
Charakteristika: Špejlíka jsme společně se Špuntíkem a Žežulkou přebírali v pátek 18. 1. 2019 na akutní prosbu paní Jitky Pospíšilové – po odchytu někde v kravíně jí zůstala v autě tři koťata, která nemohla udat. Všechna koťata byla ve stavu, který odpovídal místu nálezu, to znamená podvýživa, parazité, rýma… Ale léčba a kvalitní strava udělaly své a ze Špuntíka je zdatný a sebevědomý kocourek, který může odejít do nového domova. Je to pohodář, ve kterém ale dřímá duše šelmy. Venku bude určitě zdatný lovec, takže domek s bezpečným výběhem bude ideální. I v kočičí společnosti se neztrácí – ke starším se chová uctivě, ale dokáže se o sebe postarat. Kočičí společnost v novém domově by mu vyhovovala, ale zvládne i hodného pejska.
Špuntík na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

20. 1. 2019
Špejlíka jsme společně se Špuntíkem a Žežulkou přebírali v pátek 18. 1. 2019 na akutní prosbu paní Jitky Pospíšilové – po odchytu někde v kravíně jí zůstala v autě tři koťata, která nemohla udat. Původně tedy měla být dvě, ale při převzetí jsme dostali třetí navíc jako prémii… Stav přiměřený místu nálezu – rýma, paraziti, kostnaté tělíčko, nadmuté bříško… Více info a fotek po vstupní prohlídce.

2. 2. 2019
Špuntík je už sice zdravý jako ostatní koťata, ale ještě ho necháme v léčení, budeme trénovat mazlení. Špuntík je ze všech tří koťat nejvyrovnanější, bude to gaučák, i když zatím je stále trochu lekavý. Ale to je jen otázkou času. Jako jediný z koťat má taky váhu přiměřenou věku – asi se dokázal o jídlo poprat:-) Jí moc pěkně, ostatně jako i ostatní koťata, jídlo v nich mizí neuvěřitelným způsobem, což je jistě pozůstatek z hladových dob…

24. 2. 2019
Špuntík hledá nový domov.

9. 3. 2019
Žežulka odjel společně s bráškou Špuntíkem do nového domova. Budou bydlet se svou novou rodinou v domě v obci nedaleko od Liberce. Kromě dvounohých žijí v domě ještě kočička a pudlík, snad se naši chlapci s nimi brzy skamarádí a zapadnou do party. Zatím budou jen doma, časem bude k dispozici zahrada. Za prima domov pro Žežulku a Špuntíka velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

17. 6. 2019 jsme na Facebooku našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

22. 5. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii a vzkaz z nového domova. Text je součástí Žežulkova profilu, fotografie je ve Špuntíkově fotoalbu.

5. 4. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii a vzkaz z nového domova.
Dobry den. Kluci se maji dobre. Jsou prejmenovani na Simoma (Spuntik) a Vildu (Zezulka). Simon byl vcera na kastraci, zvladl to dobre, je celkove mazlivejsi nez Vilda a kamosi uz s pudlem. Vilda je hodne hravej, ale moc se hladit nenecha. Preji pekny vecer.

26. 3. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

15. 3. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie a vzkaz z nového domova. Text je součástí Žežulkova profilu, fotografie jsou ve Špuntíkově fotoalbu.

12. 3. 2019 jsme na Facebooku našli první fotku a pozdrav z nového domova.
Dobry den, kluci se maji dobre. Papaji, uz se aklimatizuji. Hodni jsou, to jsme ani necekali, a cistotni. Papat zacali az v nedeli vecer, asi ten stres, ale dnes uz zbastili kazdej jednu kapsicku a jeste napul misku granuli.