Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žežulka (Vilda)

ŽEŽULKA NAŠEL NOVÝ DOMOV 9. 3. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca srpen–zář 2018
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do kočičí společnosti, do domku s bezpečným výběhem
Charakteristika: Žežulku jsme společně se Špejlíkem a Špuntíkem přebírali v pátek 18. 1. 2019 na akutní prosbu paní Jitky Pospíšilové – po odchytu někde v kravíně jí zůstala v autě tři koťata, která nemohla udat. Žežulka byl při příjezdu tak malý a „podměrečný“, že jsme si mysleli, že je to kočička:-) Ale je to kocourek, a když se u nás dostal k pořádnému jídlu a dohnal to, co mu v kravíně chybělo, velmi vyspěl, tělesně i duševně:-) I když je stále ještě opatrný, přece je na nejlepší cestě, aby se z vystrašeného a neprůbojného kocourka stal velký mazel. Občas má ještě tendenci před lidskou rukou utíkat, ale když ho chytíme, mazlí se a vrní… Tohle se časem poddá. V kočičí společnosti je Žežulka bezproblémový, přizpůsobivý. V novém domově by mu určitě prospěla kočičí společnost, tzn. nedominantní kocourek či kočička, kteří by Žežulku naučili všechno, co má pořádný kocour umět. Žežulka uvítá domek s bezpečným výběhem, aby mohl svou energii ventilovat i venku.
Žežulka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

20. 1. 2019
Špejlíka jsme společně se Špuntíkem a Žežulkou přebírali v pátek 18. 1. 2019 na akutní prosbu paní Jitky Pospíšilové – po odchytu někde v kravíně jí zůstala v autě tři koťata, která nemohla udat. Původně tedy měla být dvě, ale při převzetí jsme dostali třetí navíc jako prémii… Stav přiměřený místu nálezu – rýma, paraziti, kostnaté tělíčko, nadmuté bříško… Více info a fotek po vstupní prohlídce.

2. 2. 2019
Žežulka po dvou týdnech pobytu u nás udělala jisté pokroky, pokud se zdravotního stavu týče. Antibiotika na rýmu zabrala, všechna koťata už mají oči čisté a nepčíkají. Jsou odčervená, ouška vyčištěná (svrab kupodivu neměla), testovaná FeLV/FIV/giardie s negativním výsledkem. Jsou už přezubená, takže věk odhaduje pan doktor na víc, než činil prvotní odhad (cca říjen 2018). Co se Žežulčina vztahu k lidem týče, je sice velmi krotká, mírná, ale jakmile jí to dovolíme, zmizí ve skrýši. To je také důvod, proč zůstává ještě v léčení, i když po fyzické stránce je zdravá. Musíme ještě zapracovat na tom jejím strachu. Žežulka vypadá o něco lépe než Špejlík, když přijela, měla jen 1,2 kg, nyní už váží 1,6 kg, chuť k jídlu má obrovskou.

24. 2. 2019
Žežulka hledá nový domov.

9. 3. 2019
Žežulka odjel společně s bráškou Špuntíkem do nového domova. Budou bydlet se svou novou rodinou v domě v obci nedaleko od Liberce. Kromě dvounohých žijí v domě ještě kočička a pudlík, snad se naši chlapci s nimi brzy skamarádí a zapadnou do party. Zatím budou jen doma, časem bude k dispozici zahrada. Za prima domov pro Žežulku a Špuntíka velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

17. 10. 2020 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

18. 1. 2020 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

25. 12. 2019 jsme na Facebooku našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

5. 12. 2019 jsme přes Messenger dostali další foto a zprávu z nového domova.
Vilda je kliďas, drží se doma, chodí jen na zahradu, nebo maximálně na zapraží, vysedává s hafanem, je to dvojka, jsem je ještě nestihl vyfotit, vždycky se mi rozprchnou:-)

18. 11. 2019 jsme na Facebooku našli další zprávu a fotografii z nového domova.
Tak dnes radostnější zpráva, Vildův první úlovek, pašák, čihal celé dopoledne:-)

4. 11. 2019 jsme na Facebooku našli velmi smutnou zprávu z nového domova – Šimona (Špuntíka) v novém domově porazilo auto (celá zpráva viz Šimonův-Špuntíkův profil).

27. 10. 2019 jsme na Facebooku našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

28. 8. 2019 jsme na Facebooku našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

17. 6. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz Šimonovo-Špuntíkovo fotoalbum).

22. 5. 2019 jsme na Facebooku našli další pozdrav a fotografii z nového domova.
Zdravim. Koucouri se maji dobre, basti o sto sest a rostou jako z vody, uz litaji po celem dome. Vilda je rozenej gaucak a mazel panicky. Šimon je prubojny jen u jidla, ale Vilda je mazlivější, a dokonce chodi všude na pruzkum prvni a Simon az po nem, pokud je vse ok. Je zabavne to sledovat.

5. 4. 2019 jsme na Facebooku našli další pozdrav a fotografii z nového domova (text viz Šimonův-Špuntíkův profil, foto je součástí Vildova-Žežulkova fotoalba).

26. 3. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

15. 3. 2019 jsme n Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto komentářem:
Uz se osmeluji a zacinaji si hrat i v pritomnosti psa. Kocka nam trochu stavkuje, ale to zvladnem.

12. 3. 2019 jsme na Facebooku našli první pozdrav a fotografii z nového domova (obojí viz Špuntíkův profil).