Jdi na obsah Jdi na menu
 


Štafetka (Viki)

ŠTAFETKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 12. 9. 2021 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: 2 roky
Kastrovaný/a?: ano, 30. 1. 2021
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně s Kokosákem, do společnosti další kočičky či kocourka
Další informace: FeLV/FIV negativní
Charakteristika: Kokoska, Šohajka, Štafetka a Zázvorka pocházejí od paní, která byla vystěhována v rámci exekučního řízení z drážního domku v Praze 9. Celá skupina u nás pobyla celkem dlouho – odčervení bylo zdlouhavé a kondice střev tomu pak odpovídala, antibiotika střídala probiotika… ale vše se vyléčilo a všichni jsou dnes v pořádku. Stejně jako všichni ostatní ze skupiny, Štafetka je hodná a přátelská kočička. Ve srovnání z ostatními ze Satalic se ale Štafetka nehrne dopředu, takže to vypadá, že o lidi nestojí, ale opak je pravdou – jen je tak nějak ve stínu ostatních, na které se tedy dostane dřiv… Co se ostatních koček týče, Štafetka vyjde s každým. Specifický vztah má s Kokosákem, kterého jinak ostatní naši svěřenci nemusí – ale Štafetce jeho bláznivé nápady nevadí a dokáže jim vzdorovat. A Kokosák se o Štafetku zase pěkně stará, což ale neznamená, že při tom občas nelítají chlupy:-) Každopádně společná adopce by oběma prospěla, i když není podmínkou. V takovém případě pak Štafetku ale doporučujeme do kočičí společnosti, jako jedináček by se cítila nejistě. Bezpečný výběh je také podmínkou.
Štafetka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

1. 1. 2021
Štafetka pochází ze stejného místa jako Kokoska, Šohajka a Zázvorka – jsou to kočičky, které zbyly bezprizorné po vystěhované majitelce z drážního domku v Praze 9. Domek v exekuci, majitelka Bůh ví kde a na místě kočky, které tam hodní lidé krmí… Zatím se kočky mají kam schovat, ale brzy už nebude možné ani to. Původně bylo na místě ještě i pět koťat, ale o ta už bylo postaráno, už mají nové domovy. Odchyt Štafetky dal nálezkyni trochu zabrat, takže dorazila o dost později než Kokoska, Šohajka a Zázvorka. Štafetka je velmi podobná Zázvorce, včetně patrných třetích víček – to u Zázvorky bylo způsobeno jen začervením, takže věříme, že po odčervení i Štafetce třetí víčka zmizí. Kromě viditelných třetích víček se Štafetka jeví – stejně jako ostatní kočičky z této lokality – v dobré zdravotní kondici. Takže je za pár dní čeká kastrace. Všichni čtyři jsou v tuto chvíli ve stejném pokojíku, ostatní si díky Štafetce prodlouží karanténu, ale rozhodli jsme se je dát k sobě – jednak došly volné místnosti, jednak věříme, že Štafetce blízkost jejích kamarádů pomůže a snáze překoná šok – v původní lokalitě kamarádila s kocourkem Kokoskou, takže doufáme, že si k sobě opět najdou cestu.

3. 2. 2021
Štafetka absolvovala v sobotu 30. 1. 2021 kastraci. Ta proběhla bez komplikací, Štafetka už je zcela zotavená. Celá „satalická čtyřka“ – Kokoska, Šohajka, Štafetka a Zázvorka – pomalu končí karanténu, všichni se jeví zdravě – i tak jsme ještě nechali pro sichr udělat test na giardie. A ten vyšel bohužel pozitivní. Takže všichni dostali kúru Panacuru na 10 dnů. Tu jsme včera zdárně dokončili, v nejbližších dnech už budeme kočičky stěhovat do skupiny a začneme pro ně hledat nové domovy.

14. 3. 2021
Štafetka hledá nový domov.

9. 5. 2021
Štafetka děkuje za dárek, který získala v májovém Kočičím přání (5. 5. 2021–20. 5. 2021).

12. 9. 2021
Štafetka našla nový domov. Na inzertním portálu padla do oka rodině, která přišla nedávno o svou kočičku. Štafetka se jí velmi podobá… I přes její plachost a ostražitost vůči všemu cizímu se zájemci nenechali odradit, a tak odjela bydlet. A první zprávy jsou příznivé, Štafetka se zabydluje nad očekávání dobře. Žije teď se svou novou rodinou, další kočičkou a kocourkem v rodinném domku v městečku severně od Prahy, časem bude k dispozici velká zahrada a jako bonus ještě chalupa:-) Za prima domov pro Štafetku velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

29. 5. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

2. 1. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

2. 2. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova s tímto komentářem:
Viki všechny u vás moc pozdravuje:-) Je to takový osobní asistent, kam se člověk hne, tam je i Viki. Před cizími lidmi se schovává, ale jinak je z ní už velitelka naší kočičí smečky. Ven ještě nechodí, a ani o to zatím nijak neusiluje. Ale už jezdí s námi na chatu a je tam už taky úplně v pohodě.

13. 12. 2021 jsme na WhatsApp našli další fota z nového domova s tímto komentářem:
Dobrý večer, zasílám pozdrav od Viki (Štafetky). Má se dobře. Byla už taky na čipování. Akorát se nám nedaří hubnout, má stále kolem 5,8 kg, jako když jsme ji přivezli. Je to už přesně 4 měsíce + 1 den. Když vidí něco k jídlu, tak by všechno hned snědla.

5. 10. 2021 jsme na WhatsApp našli první pozdrav a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, s Viki je vše v pořádku, za těch několik týdnů dělá pokroky a je už u nás dobře zabydlená. Z počátku se schovávala, ale teď už je úplně v pohodě. S Ťapinou si udržují tak metrový odstup, ale víc nic si nedělají. Viki je dost zvědavá, kam se člověk po domě pohne, hned je za ním. Často prohání pingpongový míček nebo jinou hračku po obýváku.