Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stříbrný vítr (Santa)

STŘÍBRNÝ VÍTR NAŠEL NOVÝ DOMOV 24. 12. 2021 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: 18. 8. 2021
Nalezena/a: odchycen v areálu Metrostavu v Horních Počernicích 18. 9. 2021 
V naší péči od: 19. 9. 2021
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně s některým z bratrů případně do společnosti podobně starého a podobně temperamentního kocourka či kočičky, k hodnému pejskovi
Další informace: 
Charakteristika: Stříbrný vítr je jedním s kocourků, kteří se narodili kočičce Teroristce v areálu Metrostavu v Horních Počernicích, kde byli všichni odchyceni.  Koťata si prošla standardní léčebnou kúrou – odčervení, antibiotika na rýmu atd. Ale dnes už jsou všichni zdraví a hledají nový domov. Všichni čtyři jsou mazliví, společenští, vítací, vhodní do rodiny s dětmi, rádi „pomáhají“ při práci… prostě plyšáci:-) Zároveň jsou však velmi temperamentní, jak se na zdravá koťata patří. Tři ze sourozenců od sebe prakticky nerozeznáme, podobají se jako vejce vejci – a tak jsme si je museli označit obojky, podle kterých dostali i jména (ne že by to úplně pomohlo, rádi si je sundavají:-)  Na rozdíl od maminky Teroristiky, která zůstává zcela plachá, jsou všichni čtyři sourozenci nesmírně mazliví a kontaktní nejen k lidem, ale i ke kočkám – jsou přátelští a družní, zároveň uctiví ke starším:-) Ideální by bylo společné umístění s některým z bratrů, nicméně Stříbrný vítr může odejít i sám tam, kde bude mít společnost podobně temperamentního kocourka či kočičky. Brzo z něj bude zdatný lovec, takže výběh na zahradu určitě ocení.
Stříbrný vítr na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

21. 9. 2021
Terinka (pro krmičku) nebo Teroristka (pro všechny ostatní:-) je maminkou Katriny a Kyrilla, kteří jsou už nějakou dobu v naší péči. Teroristka dlouho odolávala odchytu, mezitím stačila porodit další koťata. Nakonec se odchyt podařil a 18. 9. 2021 k nám dorazila Terinka se dvěma koťaty, další dvě koťata dorazila druhý den. Terinka i koťata jsou v dobrém výživovém stavu, o příkrm bylo vždy postaráno. Víc se ale v nepřehledném terénu zajistit nedalo, takže koťata mají rýmu, hnisavý výtok z očí a začervená bříška. Takže budeme léčit a postupně uvidíme…  

28. 11. 2021
Stříbrný vítr hledá nový domov.

24. 12. 2021
Stříbrný vítr našel spolu se svým bratrem Černým baronem větrem nový domov. Budou žít spolu se svými páníčky v obci nedaleko Staré Boleslavi. Za nový domov pro oba kocourky děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

4. 9. 2022 jsme na WhatsApp našli další fotografie z nového domova s tímto komentářem:
Kocourci jsou super… V breznu byli na kastraci, kterou zmakli levou zadni, a od te doby chodi ven. Tam se jim moc libi… Baronek je teda lovec, ten nosi, co se hybe, Santikovi se libi predevsim hmyz a honi ho. Do cervna nosil Baron hlavne mlade ptacky (tech mi bylo teda lito, par jsem se jich snazila zachranit, ale marne), pak skoro denne nosi oba rejsky, pak slepyse, sem tam zabku…:-) Meli jsme jednu nehodu se Santikem, mel traumatickou kylu, coz jsme poznali, ze prestaval hamat a mel bouli na brisku, tak byl na operaci na veterinarni nemocnici v Praze, ale vse se zahojilo na jednicku, takze dobre:-) Jinak v breznu jsme jim poridili psiho kamose. S Baronem se skadlili hned od zacatku, Santik si daval trochu odstup. Ted uz to jsou partaci vsichni:-)

26. 1. 2022 jsme na WhatsApp našli další fotografie a pozdrav (text pozdravu viz profil Černého barona).

29. 12. 2021 jsme na WhatsApp našli další fotografie z nového domova s tímto komentářem:
Dobrý den, paní Cetlová. Hlásíme, že už jsou zabydlený a s většinou věcí rádi pomáhají:) Jsou to takový lísavý vrnítka:) Některých zvuků a pohybů se ještě bojí, ale to brzo asi také přejde.

25. 12. 2021 jsme na WhatsApp našli první fotografie z nového domova (viz fotoalbum Černého barona).