Jdi na obsah Jdi na menu
 


Všetečka (Ty)

VŠETEČKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 17. 11. 2017 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: červen 2017
Kastrovaná?: ne
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: do kočičí společnosti, do rodiny s dětmi, do bytu či domku s bezpečným výběhem
Charakteristika: Všetečka byla nalezena na rušné Vídeňské ulici na Praze 4. Motala se v ranní špičce na autobusové zastávce a snažila se přidat k lidem spěchajícím do práce… Vzhledem k provozu na Vídeňské je zřejmé, že by netrvalo dlouho a skončila by špatně… Byla tedy nálezkyní odlapena a dorazila k nám. Léčení zabralo nějakou dobu, stejně jako u každého kotěte, ale teď už je zcela zdravá a může do nového domova. Je to velmi temperamentní a milé koťátko, které musí být všude, kde se něco děje. Když si hraje, všechno kolem lítá. Ale když se uklidní a přijde se pomazlit, je to andílek… Všude je jí plno. Proto se hodí do domácnosti, kde už nějaká kočička či kocourek podobného věku a temperamentu žije, Všetečka by jako jedináček byla smutná. Zatím je zvyklá žít pouze v bytě, domek s bezpečným výběhem by jí udělal radost, ale to připadá v úvahu až po kastraci.
Všetečka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

25. 8. 2017
Všetečka byla dnes nalezena na rušné Vídeňské ulici na Praze 4. Motala se v ranní špičce na autobusové zastávce a snažila se přidat k lidem spěchajícím do práce… Vzhledem k provozu na Vídeňské je zřejmé, že by netrvalo dlouho a skončila by špatně… Byla tedy nálezkyní odlapena a odpoledne dorazila k nám. Je zvyklá na lidi, buď se někomu ztratila, nebo se jí někdo zbavil. Vypadá celkem dobře, venku asi nebyla dlouho, ale nějakou tu chladnou noc tam asi strávila, neb má trochu zalité oči a prská. A taky měla obrovský hlad. Tak uvidíme, co všechno ještě venku na své potulce pobrala. Vypadá dobře, ale zatím se neradujeme – přijímací karanténa je pochopitelně nutná.

3. 10. 2017
Všetečka hledá nový domov.

17. 11. 2017
Všetečka padla na inzertním serveru do oka mladému pánovi z Prahy, který se poohlížel po kočičí posile do rodinného domku, kde už jedna kočička žije a občas se prý nudí:-) Taky někdo další na mazlení by se prý hodil… A v obou disciplínách je Všetečka přeborník. Budeme tedy doufat, že domácí kočička Bohunka přijme Všetečku do svého království. Za domov pro Všetečku moc děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

2. 1. 2019 jsme dostali přání a fotografie z nového domova.
Klídek a pohodu do roku 2019 přejí všichni D. z HP! Ty nám dělá jenom radost;-), ven se jí vůbec nechce, a když už jde, tak za chvilku předvádí tanec sv. Víta a doma je jí prostě nejlíp, žádné courání:-D Je opravdu úžasná, lumpačí jenom doma, a když přijde návštěva, tak se briskně ztratí a vyleze až po odchodu vetřelců:-D

18. 9. 2018 jsme e-mailem dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

15. 8. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Naše milá paní Cetlová, u nás je vše v pořádku a děkujeme moc za Váš e-mail. Já raději ani nepočítám, kolikrát jsem už na Vás myslela já;-) Já sem tam čekuji Váš web Kocourkov (nemáte víc zpráv o Dráteníkovi?;-) a vidím, že nezahálíte a po prověření kočičky umisťujete, bravo! U nás se situace zase trošililinku uklidnila, Bohunka občas vyhlášuje jakés takés příměří, ale pořád je to z její strany takové jakoby „ozbrojené”, řekla bych. Pořád na Ty syčí, ta si z toho ale houby dělá, jak jsem už psala. Někdy jsou od sebe pár centimetrů, Ty se vztyčená opírá předními packami o rohové škrabadlo a Bohunka pod ní nadává a odchází… babka je ale opravdová hérečka, protože když nejsme doma, tak se nic neděje a je mír v království, to už máme vypozorované. No a „Vaše” Ty je, byť si jí vybral manžel a je vlastně „jeho”, prostě víc můj miláček. Teď máme novinku, ráno se mnou tráví v koupelně ležíc ve druhém umyvadle, asi by chtěla taky řasenku:-D Začali jsme ji asi před 3 týdny pouštět ven – fotky ze včera v příloze;-) Asi tím, jak bydlela dost dlouho v domě, tak je tam prostě „doma”, a když se jí venku něco nezdá, tak hned upaluje dovnitř. My ji tedy pouštíme většinou až odpoledne, až přijdeme z práce, třeba včera jsme seděli na terase a Ty se prostě prochází a lumpačí v trávě, a samozřejmě že taky „trénuje” Bohunku:-D Ta je teda venku trochu míň naštvaná, no tak uvidíme. Okolo nás je teda dost koček, ale všechny někomu patří, protože vesměs mají obojky…na návštěvu chodí i jedna bez nohy a bez ocásku, ty jsou sousedovo, jak jsme zjistili. No, a Bohunka sedí na rohožce a hlídá… asi byla v minulém životě pes:-D Holky za sebou mají už i dovolenou, asi před měsícem jsme jeli „hlídat” dům na týden mým rodičům, a tak jsme je museli vzít s sebou. Koupila se další přepravka a frčeli jsme. Počáteční koncert v autě popisovat nebudu, naštěstí se brzo uklidnily a po příjezdu ihned obě zalezly pod sedačku, která je teda dost nízká. Nejdřív se tam nacpala Bohunka a pak se k ní nacpala i Ty…:-D Co vám budu povídat, holky si tam něco dost „vysvětlovaly, ale nevylezla ani jedna:-D, takže Ty posléze obsadila přízemí a Bohunka si vzpomněla, že „tady jsem už někdy byla” a zůstala v patře. Ty si zvykla asi za 3 dny, myslím, že ta naše přítomnost byla nejdůležitější. Kdyz jedeme pryč na víkend, tak doma vydrží v pohodě so-ne samy, teď je ještě čeká týdenní výlet na chalupu, to ale taky zvládnou v pohodě, jsou šikovný;-) Tak to by byly zprávy od nás a my pevně doufáme, že u Vás také všechno šlape jak po másle a máte málo starostí! Moc zdraví všichni P.

15. 3. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, co napsat o Vaší Ty: je to sluníčko, je opravdu moc šikovná (i když moje mamka říká, že asi moc chytrá nebude, protože má malou hlavičku:-D) a tulící a v poslední době teda dost žravá:-D Když ji nehlídáme, tak sežere žrádlo i Bohunce a nijak se teda nerozpakuje:-D Kdybyste slyšela ten ranní řev, když zjistí, že si v ložnici povídáme, tak si myslím, že jste ještě nic podobného nezažila:-D, takže musíme mluvit hodně šeptem, pokud nechceme v sobotu a v neděli brzo vstávat. Přes Vánoce objevila buráky v misce na lince a už nyní je docela slušně aportuje. Je neuvěřitelné, kam všude je dokáže schovat, naposledy byly 3 zastrčené v odtoku u vany. A protože ty dvě kočky už opravdu nějaký nepořádek, hlavně co se týká teď na jaře chlupů, vykonají, tak jsme pořídili robotický vysavač, a když ho manžel včera čistil, tak tam byly buráky hned 4:-D Ona si prostě pro ně dojde na kuchyňskou linku a odnese si je, kam potřebuje. Já jí je ráno hážu přes celé přízemí a ona mi je někdy nosí zpátky. Je to taková naše ranní rozcvička;-) Co jinak dodat, je to prostě milouš:-D Asi bude trochu tlustější, s tím ale jistě dokážeme žít;-) Tak to by byly zprávy od nás, já každý den pohladím Ty i za Vás a Vy zase hlaďte Dráteníka za mě, četla jsem, že je nemocná, tak jí pošleme malý příspěvek na přilepšenou a budeme se modlit, aby byla zase brzo v kondici! (stejně si myslím, že čeká na mě;-) Moc zdraví kočičí domeček u D.

28. 11. 2017 jsme dostali další e-mail, video (MOV) a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, co se týká situace u nás doma, tak zatím žádné změna – Bohunka je stále na*raná jak brigadýr, i když už nesyčí tak moc, ale nějak to nepřechází. Někdy se mi chce i plakat, když po mně Bohunka sedící na stojanu „jde“, to je tedy skoro pořád, snad jen malilinko se to zlepšilo. Manžel mi říká, že to bude trvat dlouho, je teda pravdou, že jsem takový „rychlík“, nejraději všechno hned, ale v tomto případě to asi opravdu nejde dle mých představ. Vzpomněla jsem si na FB stránku Kočka jako lék, kdy tam paní popisovala sžívání nové kočičky s její dosavadní kočičí tlupou a co teda bylo, oproti nám, opravdu hardcore, které trvalo déle jak rok:-( Takže vezmu, v tomto případě ne rozum, ale trpělivost do hrsti a budu čekat… a čekat… a čekat. Nic jiného mi taky asi nezbývá. Jediná naděje je, a to si tedy opravdu myslím, že jste to vyhodnotila správně, že Ty není záludná a má opravdu hroší kůži, jen tak něco se jí nedotkne. I když na ní Bohunka tzv. vystartuje, tak Ty se jí jenom trochu vyhne, ale většinou zůstane na místě a ani necouvá a ani neutíká. To samozřejmě Bohunku asi děsně *ere, ale přestane a odejde. Takže Ty v podstatě z každého „střetu“ odchází jako vítěz :-DDD Já se fakt snažím, předkládám vybrané pochoutky, dneska bude třeba makrela, syrová srdíčka jsou téměř neomezeně, protože i když je Bohunka nedojí, tak Ty si jich ani nevšimne, a protože má Bohunka ráda polotučné mlíčko, tak to jí dávám na stojan (po něm totiž Ty se*e jako slepice, víme po čem, že?:-D Nicméně ať zatím dělám, co dělám, tak nic nezabírá. Asi byla hodně dlouho sólistkou, protože po umření našeho 10-ti kilového kocoura Matese před 3 lety, byla pořád v podstatě sama, protože s „babičkou“ Pepinkou nikdy nenavařila. Asi máte pravdu, že u ní dělají největší problém hormony, ale nemám teď sílu ji dát kastrovat, protože – jak píšete – by to mohla brát jako trest, a to fakt nene. Asi 2 x jsem jí, samozřejmě proti její vůli, odchytla, posadila se s ní do křesla, hladila jí a šeptala sladká slovíčka, ale tak jako to „znásilnění“ přetrpěla a po minutě prchla:-( Zase ale když Ty řádí s hračkami a hážeme jí třeba míček z papíru, tak jí Bohunka sleduje ze stojanu s velkým zájmem… těžko říct, jestli to je pozorování nepřítele, nebo chuť si taky pohrát:-) Tak u nás asi takhle, Ty by tedy jedla jako „nezavřená“, a i když jí 3 x denně a má granule stále k dispozici, tak v posl. době sedí, když my jíme, pod židlí jako pejsek, a čeká na ňaňo:-D Já se samozřejmě nikdy neudržím a něco mi vždycky odpadne:-D Jí to tedy nijak nevadí, protože stolice je oukej;-) A v poslední řadě zatím nezaznamenáváme v podstatě žádné „škody“, dosud jenom shodila jeden květináč s orchidejí, který se ani nerozbil, a tak jsem ji alespoň přesadila:-D Je tedy pravda, že se už „otrkala“, a tak šmejdí, kde se dá. Jenom do patra k Natálce jde pouze s doprovodem a nezkoumá tam tak, jak v přízemí. Docela zajímavé asi bude, až nainstalujeme vánoční stromek:-D Tak to je zatím od nás vše, držte dál pěstě a já budu hlásit (dneska jsem jim koupila kočičí trávu, tak přesadím a jsem dost zvědavá;-) Zdraví ŠD a spol.

23. 11. 2017 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, za příspěvek vůbec neděkujte, jsme rádi, že můžeme pomoci a víme, že peníze většinou můžou udělat největší službu, neboť opravdu nevíme, co Kocourkov zrovna potřebuje;-) Je mi líto, že píšu zase s takovým prodlením, ale hektika předvánočního času se dostavuje čím dál tím dřív a možná i společně se stěhováním je času čím dál tím míň. A nyní report o sžívání našich chlupatých miláčků: předně chceme poděkovat my vám, protože Všetečka, kterou si manžel pojmenoval Ty (podle kočky Bábi Zlopočasné od pana Terryho Pratchetta;-) je opravdu taková, jak jste ji popsala, a je fakt, že se mazlí jak o život:-D začali jsme jí podávat ta kuřecí prsa spařená horkou vodou a sní jedno denně, necelé, ale sní! Má k dispozici opravdu celý dům, teda kromě prádelny, kde je stále pootevřená ventilačka, ale jinak celý dům. V rámci sžívání se s „bývalou“ paní domu Bohunkou je necháváme přes den doma obě a dům zatím nacházíme ve stavu, v jakém ho ráno opouštíme! Což je pozitivní zpráva. Bohunka by teda nejraději byla venku celý den, asi si myslí, že až se jednou vrátí, tak tady bude zase sama:-), to ale fakt neklapne:-D, říkáme jí Papiňák, protože syčí stále, a to tak, že velmi, i když v posledních 2 dnech je to již míň! A jak jste psala, tak Všetečka má opravdu „hroší kůži“ a úplný prd si z ní dělá:-D Pobyt s dalším osazenstvem u vás jí tomu naučil dokonale a nyní to dostatečně zúročuje! Bohunka se k ní přiřítí a ona ani necukne, prostě dělá, jako by se nechumelilo, myslíme, že jí jde hlavou: „…ona se ta babka jednou vysyčí a bude pokoj:-D“, je teda pravda, že poté, co Bohunka vyváděla až nemístně, bylo to asi předevčírem, tak jsem už nevydržela a velice důrazně jsem jí upozornila, že se jí nepovede vyseknout mi oko, jako když jsem ji v pondělí pouštěla ven a před odchodem se natáhla ke klice u balkonových dveří a packa mi zafičela asi 3 cm před okem! Nesměla jsem na ní ani sáhnout, jedině manžela ještě jakž takž akceptovala, já měla vystavenou důrazně červenou STOPku:-( tak teď už tolik nesyčí, i když hrdelním „bubláním“ nás všechny častuje pořád, ale už taky míň. Teď už okolo Ty projde občas i bez syčení… zatím jenom občas, je to tak 70/30:-D jo a můžu si někdy na ní i sáhnout:-D, zato Ty se překonává, předení různé intenzity spojené s dalšími spokojenými tóny si užíváme oba a od zítra si bude užívat i Natálka, která přijde na příští 3 týdny „na střídavku“ a moc se na ni těší. To prý bude jiné mazleníčko než s babkou:-D, další bonus je, že manželovi nenastydne hlava a mně krk, jemu někdy spí za hlavou a já mám někdy šálu:-D Myslíme, že ještě tak týden a mohlo by to být už zase o chlup lepší a za další by si už mohla Bohunka zvyknout. Takže tak my tady teď žijeme a budeme se hlásit, jak pokračujeme dál. Myslela jsem si sice, že to bude dřív, nikam ale nespěcháme a ony si, ty naše holky, sednou;-) Zdravíme všechny tam u vás a za mně pohlaďte Dráteníka;-) D.