Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zara

ZARA NAŠLA NOVÝ DOMOV 2. 1. 2014 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Věk: cca 3 roky
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: nejlépě jako jedináček, do klidnější domácnosti, ideálně k domku s bezpečným výběhem
Charakteristika: V průběhu loňské zimy se Zara objevila v jedné chatové osadě u Černých Voděrad, kde žebrala u chat o něco k snědku. Jídlo se jí dostalo od kočkomilných chatařů, ale na kastraci nějak nedošlo, a tak se koncem května narodila tři koťátka (Akim, Asim a Zita). Až doteď tam chlupaté rodince skoro nic nechybělo, jídlo občas bylo, terén ideální… jenže v zimě by tam zůstali všichni sami a museli by se také sami o sebe postarat – chataři se vracejí do Prahy do tepla. A tak se Zara dostala se svými koťátky k nám. Je to klidná, hodná, přítulná kočička – ale zatím hodně smutná, i když i v tomto směru začala dělat první pokroky – občas se ze své oblíbené skrýše na skříni pod stropem přijde podívat dolů, a to nejen k jídlu. Vypadá to, že kontakt s lidmi se jí začíná líbit. I když ke všemu novému a cizímu je nedůvěřivá, ve známém prostředí se osměluje.
Zara na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

11. 10. 2013
Zaru jsme přijali 9. 10. 2013, dva dny poté, co dorazila její koťátka Akim, Asim a Zita. V průběhu loňské zimy se Zara objevila v jedné chatové osadě u Černých Voděrad, kde žebrala u chat o něco k snědku. Jídlo se jí dostalo od kočkomilných chatařů, ale na kastraci nějak nedošlo, a tak se koncem května narodila tři koťátka. Až doteď tam chlupaté rodince skoro nic nechybělo, jídlo občas bylo, terén ideální… jenže v zimě by tam zůstali všichni sami a museli by se také sami o sebe postarat – chataři se vracejí do Prahy do tepla. Na příjem do depozita čekala celá rodina několik týdnů, bylo to napínavé, neboť bylo podezření, že Zara je znovu březí. Naštěstí není, a tak čeká na kastraci. Koťata naštěstí „nezvlčila“ – jsou sice vyplašená, ale jinak klidná, přátelská a kontaktní po mamince – Zara je také moc hodná a klidná. Všichni jsou zatím v přijímací karanténě, koťátka potřebuji vykrmit, odčervit, vyčistit ouška atd.

14. 10. 2013
Zara je po kastraci.

24. 10. 2013
Zara se zotavila a hledá nový domov.

25. 12. 2013
Zara dosud většinu času trávila na skříni pod stropem, ale teď, po deseti týdnech u nás, už sleze, a nejen k jídlu… vypadá to, že začíná vyhledávat i kontakt s lidmi, byť k cizím lidem a vůbec všemu cizímu je stále velmi plachá a okamžitě mizí do své oblíbené skrýše. Zvláště děti nemusí, onehdá, po návštěvě rodiny s dětmi byla schovaná ještě půl dne. Čili do rodiny s dětmi se nehodí, ale ke starším lidem, do klidné domácnosti bez obav – zvykne si, přijde se i pomazlit, učesat, i když chovat se zatím ještě nenechá. I tak je to ale pokrok.

2. 1. 2013
Zara našla nový domov. Bude bydlet v městečku nedaleko od nás, v domku s možností výběhu ven do bezpečného prostředí rodinného hospodářství. Snad se zabydlí brzy. Jakmile si zvykne na nové páníčky, čeká ji ještě seznámení s domácí kočičkou a dvěma pejsky. To Zara zvládne – je to šelmička mazaná:-) Za její adopci moc děkujeme!

14. 4. 2014
K Zaře přibyla další naše svěřenkyně, kočička Sandra
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

24. 12. 2014 jsme dostali vánoční e-mail a fotografie z nového domova.
Zdravíme z Kouřimi. Přejeme krásné prožití vánočních svátků, hodně zdraví štěstí, lásky a životní pohody. Bohužel jsme to nestihli se u vás zastavit do štědrého dne, ale určitě se ukážeme a dodatečně kočičkám přivezeme ježíška. Holky se mají báječně. Jsou zdravé a spokojené. Tak se mějte krásně. S pozdravem Š.

29. 7. 2014 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Zdravíme z Kouřimi. Holky se mají krásně. Jen kdyby nás Sandra každé ráno nebudila v 5 hodin. Je to hrozná potvůrka. Ale jsou obě hodné a máme z nich radost. Posíláme pár fotek. Dneska jsme koukali na stránky a hrozně se nám líbí Molly. Tak krásné prázdniny a brzy se zase ozvem. S pozdravem Š.

24. 5. 2014 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Zdravíme z K. Sandra se má báječně. Už běhá s ostatními venku. Je to taková malá potvůrka. Sedí za dveřmi a mňouká, chce pustit domů. S ostatními kočkami se zkamarádila. Takže za ní ještě jednou děkujeme. Takhle holky odpočívají místo mě. S pozdravem Š.

15. 4. 2014 jsme e-mailem dostali několik fotografií Zary v novém domově.

14. 4. 2014 jsme majitelům Zary předávali kočičku Sandru, a tak víme, že Zara se má moc dobře, už dlouho chodí i ven a zkoumá usedlost, ve které majitelé bydlí, kamarádí s domácí kočičkou. Pejska se stále bojí, i když nemá důvodu, ale řeší to tak, že se mu vyhýbá, Zara si prostě poradí:-)

20. 1. 2014 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Krásný dobrý večer. Tak se opět hlásíme. Zara je naprosto úžasné stvoření. A taky pěkná dračice. Začíná už vycházet z pokoje. Zrovna leze ke mně na stůl a kouká co dělám. Zdraví Š.

10. 1. 2014 jsme dostali krátký e-mail z nového domova.
Dobrý večer, tak se po týdnu hlásíme. Zaruška dělá úžasné pokroky. Už si sama přijde pomazlit. Jenom z pokoje se jí zatím moc nechce. Stoupne si mezi futra a mňouká na nás, aby jsme se s ní přišli někdo pomazlit. Pořád se vyhřívá na parapetu. To je její místečko. Ale když jí nikdo neruší, tak si lehne na sedačku a povaluje se. Zdravíme a přejeme krásný víkend. Š.

4. 1. 2014 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, dnes pro Vás máme ještě pozitivnější zprávu. Zara se dnes přišla sama od sebe několikrát pomazlit. Je úplně v pohodě, z čehož máme radost. Posíláme pár fotek. S pozdravem Š.

3. 1. 2014 jsme dostali e-mail ze Zařina nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová, i my vám děkujeme za Zaru. Je už teď strašně hodná. Pokojíček si náležitě užívá. Je tam sama, nikdo jí neruší. Občas se nechá pohladit. Docela si na nás začíná zvykat. Když k ním přijdeme, začne mňoukat a nechá se pohladit. Našla si místečko na parapetu u okna. Tak se tam vyhřívá. Ani tady moc jíst zatím nechce. Manžel jí dal ráno kousek šunky. Ta jí chutnala. Celkem dobře přijala i děti. Chovat se nenechá. Ale u nás má času dost si na nás zvyknout. A my jsme rádi, že se nechá pohladit. Je ale úžasná a my vám za ni ještě jednou děkujeme. Co nejdříve vám pošleme fotky. A kdybyste náhodou měla cestu kolem, tak se klidně můžete na ni přijet podívat. Moc vám ještě jednou děkujeme. S pozdravem Š.